Aktualijos

Dėl Baltarusijos piliečių neįleidimo į Lietuvą

Written by admin · 1 min read

LR Užsienio reikalų ministrui A. Ažubaliui
LR Vidaus reikalų ministrui A. Melianui
LR Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkui E. Zingeriui
LR Seimo nariams
Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus skyriaus valdybos P A R E I Š K I  M A S

Dėl Baltarusijos piliečių neįleidimo į Lietuvą

Vilnius, 2012 09 27

Į LR Seime 2012 09 26 d. vykusią diskusiją „Lietuva – Baltarusija: Atominės energetikos kaimynystėje“ buvo pakviesti skaityti pranešimus ir dalyvauti įvairių organizacijų ir institucijų atstovai iš Lietuvos ir Baltarusijos.
Lietuvos pasieniečiai, neįleido į Lietuvą skaityti pranešimus turėjusių vizas Tatianą Novikovą – Baltarusijos AE visuomeninės, ekologinės ekspertizės atsakingąją koordinatorę ir kampanijų prieš atominę elektrinę Baltarusijoje dalyvę, bei Mikalaj Ulasievich, Civilinės kampanijos „Astravo atominės elektrinės statyba yra nusikaltimas!“ koordinatorių.

Ankstyvą 2012 09 26 dienos rytą mus informavo M. Ulasievich, kad jo nepraleidžia Lavoriškių pasienio punkto  pasieniečiai.
Dėl šios informacijos buvo kreiptasi į eilę atsakingų darbuotojų Užsienio reikalų ministerijoje, LR Seimo Užsienio reikalų komiteto narius ir į daugelį Seimo narių. Apie įvykį Seimo narys K. Uoka informavo Seimo Užsienio reikalų komitetą. Komitetas balsuodamas išreiškė nuomonę, kad į Lietuvą turi būti įleistas M. Ulasievich.  Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas E. Zingeris apie 11 val. 15 min. patikino L. Kerosierių, kad viskas sutvarkyta ir M. Ulasievich bus įleistas į Lietuvą.
Apie šį įvykį 13 val. 30 min. L. Kerosierius informavo Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus skyriaus valdybą. Valdyba rekomendavo L. Kerosierių su Lietuvos Nepriklausomybės akto signataru, Seimo nariu K. Uoka ir kitais visuomenininkais nuvykti į Lavoriškių  pasienio punktą ir vietoje aiškintis M. Ulasevich atvykimo į LR Seime vyksiančią diskusiją klausimais.
Nuvykę į Lavoriškių pasienio punktą susitikome su punkto vadovu, kuris pareiškė, kad M. Ulasievich nebus įleistas į Lietuvą, nes yra uždrausta jam kirsti pasienio punktą. Susitikome su M. Ulasievich, kuris buvo labai nustebęs ir susirūpinęs dėl draudimo atvykti į Lietuvą, nes Baltarusijos  pasieniečiai jam neturėjo jokių pretenzijų ir praleido per Baltarusijos sieną.
Ilgas trukęs telefoninis bendravimas su įvairiais atsakingais darbuotojais ir politikais apie E. Zingerio patikinimą nedavė jokių teigiamų rezultatų. Apie 17 val. M. Ulasievich buvo išsiųstas iš Lietuvos Lavoriškių pasienio punkto į Baltarusiją.
Atvykę į Seime vykusį renginį sužinojome, kad ir T. Novikova nebuvo įleista į Lietuvą.
Apie įvykį Lavoriškių pasienio punkte informavome diskusijos dalyvius. Daugelis diskusijos dalyvių labai susirūpino dėl incidento Lietuvos pasienio punkte ir išreiškė apgailestavimą, kad Baltarusijos visuomenininkai, kovojantys prieš atominės elektrinės statybą Baltarusijoje, nebuvo įleisti į Lietuvą.
Prašome paaiškinti, kodėl Baltarusijos piliečiai T. Novikova ir M. Ulasievich nebuvo įleisti į Lietuvą dalyvauti labai svarbiame renginyje, ir kas pasiūlė jų neįleisti.
Atsiprašome Baltarusijos piliečių už nepagarbų  ir nesąjūdietišką Lietuvos aukščiausių institucijų atsakingų pareigūnų veiklą.

Valdybos pirmininkas L. Kerosierius

Atsakingasis sekretorius  A. Budriūnas

Pasiteiravimui: Gedimino pr. 1, Sąjūdis, Vilnius
A. Budriūnas,  tel. +370 673 95837, L. Kerosierius, tel. +370 5 231 8111,
P. Rutkauskas, tel. +370 699 37691,
el.paštas: vilnius@sajudis.com        www.sajudis.com