Aktualijos

DĖL BUVUSIOS SEIMO NARĖS NERINGOS VENCKIENES EKSTRADICIJOS Į LIETUVĄ

Written by Redakcija · 1 min read

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO NARYS PETRAS GRAŽULIS

Gedimino pr. 53, 01109 Vilnius Tel. (8 5)239 6638 EI.p. Pctras.Grazulis@lrs.lt  2018-04-09

Gerb. Mike Pompeo                                                                

DĖL BUVUSIOS SEIMO NARĖS NERINGOS VENCKIENES EKSTRADICIJOS Į LIETUVĄ

Lietuvos žiniasklaida masiškai eskaluoja temą apie galimą buvusios Seimo narės ir teisėjos Neringos Venckienės ekstradiciją į Lietuvą. Lietuvoje pedofilijos byla sukėlė milžinišką atgarsį ne tik dėl galimo vaikų išnaudojimo, bet ir dėl iki šiol neatskleistų galimų bylos liudytojų mirčių (neaiškiomis aplinkybėmis žuvo Jonas Furmanavičius, Violeta Naruševičienė, Andrius Ūsas, Drąsius Kedys ir dar keliolika su byla susijusių žmonių).Lietuvoje žmonės šią bylą praminė „žudike“, o tam pagrindo davė teisėsaugos institucijos, nesugebėjusios ne tik atskleisti žūčių aplinkybių, bet ir priimdamos sprendimus, prieštaraujančius pačiai teisei. Vaiko išnaudojimu buvo apkaltinti mergaites seneliai, o pačiai Neringai Venckienei, kuri gynė savo dukterėčios teises, pareikšti protu nesuvokiami kaltinimai – veikimas prieš Lietuvos Respubliką. Priminsiu, kad šis kaltinimas paslaptingai dingo iš viso inkriminuojamų veikų sąrašo po to, kai Jungtinių Amerikos Valstijų pareigūnai sulaikė niekur nesislapsčiusią N. Venckienę. Noriu pabrėžti, kad Lietuvos teisėsauga bylas fabrikuoja ne tik N. Venckienei, bet ir esamiems politikams, buvusiems disidentams, taip pat ir man.

Visa ši istorija gražina mane atgal į gilų sovietmetj, kuomet aš, kaip disidentas, kovojau už Lietuvos laisvę, už ką buvau suimtas ir įkalintas žiaurios sovietų sistemos. Dar ir šiuo metu Prezidento Ronaldo Reigano bibliotekoje galite rasti žmogaus teisių gynėjų aktyvistų dar 1988 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose rašytus laiškus, kuriais buvo bandoma mane gelbėti nuo sovietų represijų. Šiuo metu, jaučiu pareigą apginti N. Venckienę.

Esu tikras, kad N. Venckiene, kaip aktyvi kovotoja prieš korupciją ir teisėsaugos klaną Lietuvoje, mano šalyje nesulauks teisingo teismo. Prisimindamas praeitį, ją galiu įvardinti kaip šių laikų ir šios sistemos disidentę, kovojančią už tiesą. Matydamas dabartinę Lietuvos Respublikos teismų būklę, šališkumą ir aukščiau išdėstytus motyvus, prašau Jūsų įvertinti pedofilijos bylos aplinkybes nešališkame Jungtinių Amerikos Valstijų teisme ir apsaugoti N. Venckienę nuo galimo ne tik politinio, bet ir fizinio susidorojimo.

Pagarbiai,

Lietuvos Helsinkio grupes narys,

Lietuvos Laisvės lygos narys, buvęs politinis kalinys,

Lietuvos Respublikos Seimo narys Petras Gražulis (parašas)

2018-04-09