Aktualijos

Dėl mitingo organizavimo Nepriklausomybės aikštėje

Written by Redakcija · 1 min read

Žiniasklaidai, Seimo nariams 

Dėl mitingo organizavimo Nepriklausomybės aikštėje (Vilnius,  2018-04-29).

2018-05-03 d. nuo 9 val.   Vilniaus Sąjūdžio taryba Nepriklausomybės aikštėje organizuoja  mitingą dėl bandymų pažeisti Lietuvos Respublikos Konstituciją įteisinant nelietuviškas raides  ir dėl Gegužės 3-iosios Konstitucijos metinių minėjimo LR  Seime. 

70 pasirašiusių ir prisiekusių A. Kubiliaus-G. Landsbergio,  G. Kirkilo–I. Šiaulienės ir S. Skvernelio grupuočių  parlamentarų dėl lenkiškų raidžių vartojimo lietuviškuose dokumentuose pažeidė LR Konstituciją  ir paniekino priešrinkiminius įsipareigojimus.  ATKREIPIAME DĖMESĮ, kad tarp 150 šalies kultūros ir mokslo darbuotojų agitavusių rinkti 50 tūkst. parašų dėl valstybinės kalbos išsaugojimo buvo ir prof. V. Pranckietis. V. Pranckietis, tapęs Seimo Pirmininku, balsuodamas prisideda prie paminėtų grupuočių TRIMS NELIETIVIŠKOMS RAIDĖMS ĮTEISINTI. SEPTYNIASDEŠIMTUKAS talkina tomaševskininkams niekinant Lietuvą. 

            2018-05-03 d. 10 val. LR Seime vyks minėjimas, skirtas Gegužės 3 – osios Konstitucijos metinėms. Minėjime dalyvaus Lenkijos ir Ukrainos Parlamentų vadovai. 

            ŽINOMA, kad šioje Konstitucijoje nėra paminėtas Lietuvos vardas.

            DAUGELIUI AIŠKU, kad 1791 m. Gegužės 3-osios Konstitucijoje visiškai nekalbama apie Lietuvos valstybę. Kad tos Konstitucijos pasekmėje buvo pradėta naikinti Lietuvos Didžioji kunigaikštystė ir išaukštinama Lenkija. 

            Reikėtų, kad LR Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis iš tribūnos pasisakytų apie lenkų Vilniaus krašto okupaciją 1920-1939 metais, apie armijos Krajovos vykdytas žudynes Lietuvoje, apie bandymus sukurti Vilniaus krašto teritorinę autonomiją. Seimo pirmininkas turėtų įvardyti Lietuvos patirtus nuostolius ir praradimus dėl paminėtų Lenkijos veiksmų.  

            Seimo narys A. Kubilius iš tribūnos privalėtų pasakyti ir kviesti įsipareigoti, kad Lietuvos raštija apsieis be lenkiškų raidžių, nes tai prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai. 

            REIKALAUKIME, KAD LENKIJOS IR LIETUVOS POLITIKAI TARPVALSTYBINIUOSE REIKALUOSE NESIEKTŲ NAUDOS IŠ LERNKIŠKŲ RAIDŽIŲ ĮVEDIMO Į LIETUVOS RAŠTIJĄ. 

            Ypatingas dėmesys ir pagarba Lietuvoje ir Seime turėtų būti parodytas Ukrainos delegacijai, ukrainiečių kavai prieš Rusijos agresiją ir padedant Ukrainai.   

Vilniaus Sąjūdžio tarybos pirmininkas L.Kerosierius 

Pasiteiravimui: L. Kerosierius tel 8674 38465, 

Adresas korespondencijai L. Kerosieriui Iki pareikalavimo, Centrinis paštas, Vilnius,    el.p. vilnius@sajudis.com      www.sajudis.com