Aktualijos

Dėl statomos Astravo atominės elektrinės

Written by Redakcija · 2 min read

Iki Vytauto Didžiojo karūnavimo 600 metų Jubiliejaus liko 13 metų         

Jos Ekscelencijai LR Prezidentei  Daliai Grybauskaitei

LR Seimo Pirmininkui Viktorui Pranskiečiui

LR Ministrui Pirmininkui  Sauliui Skverneliui

Pasaulio Lietuvių Bendruomenės Pirmininkei Daliai Henkei 

LR Seimo nariams

Pasaulio Lietuvių Bendruomenės Seimo nariams

LIETUVOS ŽMONĖMS

Žiniasklaidai      

P A R E I Š K I M A S Dėl statomos  Astravo atominės elektrinės

                                    Mes turime garsiai šaukti.

Baigėsi garsių pareiškimų etapas.( Gal nesimato arti rinkimų?)

Prasidėjo intensyvesni (smulkesni ar stambesni) judesiai tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų – kuriamos komisijos, sudaromos delegacijos, daromi pareiškimai. Kartais net sukeliantys šypseną. Pvz. š. m. 03.28 TV – 3 žiniose buvo pagarsinta: ,, Lietuva sieks, kad TATENA įvertintų Astravo AE  vietos parinkimą.?! O gal čia labai rimtas pareiškimas?  Gal tik mūsų išprusimas nepakankamas?

Nesuprantama kai toks rimtas klausimas suvedamas lyg  į … nerimtus žaidimus. Pvz. 2016 m. viduryje TS LK surinko  daugiau nei 60.000 piliečių parašų  dėl specialaus įstatymo priėmimo Seime prieš statomą Astravo AE. 2017.02.10 parlamentinės partijos susitarė dėl įstatymo priėmimo svarstymo  Seime. Kodėl nebuvo susitarta  2016 m. viduryje? Kas trukdė? 2017 04 20 Seimas Įstatymą priėmė. Trijų mėnesių laikotarpyje vyriausybė privalo pateikti vertinimą ir… perduoti  Seimui. Kodėl ne savaitės laikotarpyje? Po to … ir t.t. Kokie dar laukia ( jau visai nejuokinga) keliai? Ko tikimasi pravarius visą šį maratoną?  Bus sustabdyta Astravo AE  statyba? Neįtikima.                            

Brangi kiekviena minutė. Kiekvieną dieną artėjame prie katastrofos galimybės ir… nesuprantamas vilkinimas.?

 2017.04.03 baigtas montuoti pirmojo reaktoriaus korpusas, kurį žadama įjungti 2018 m. 

Nesuprantamas ir  Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus miesto tarybos nuomonės ignoravimas.? Pasimetę ir paniekinti 2011 metais, įvertinę prof. V. Lansbergio kvietimą pakilome į naują, galutinę kovą ir …sutikome visišką valstybės vadovų ir institucijų abejingumą šiuo svarbiausiu valstybei klausimu. Į mūsų pareiškimus gavome vienintelį prezidentūros ( Prezidentė, kaip ir kiti vadovai, ko gero mūsų  pareiškimų net neperskaitė) atsakymą: „Atsiliepdami į Jūsų kreipimąsi dėl Astravo atominės elektrinės statybos darbų Baltarusijoje, norime pastebėti, kad valstybės vadovė pabrėžia vienybės svarbą kovojant su grėsmingais geopolitiniais projektais, tokiais kaip tarptautinių standartų neatitinkanti Astravo atominė elektrinė. Dėkojame už Jūsų išsakytą poziciją ir teikiamus siūlymus“.

Neišgirdę Baltarusijos prezidento Stanislavo Šuškevičiaus 1992 m. įsiklausykime ką  mums pataria kiti garbingi pasaulio autoritetai. JAV gynybos ekspertas Samuelis Gardineris teigia, kad Vašingtonui šiuo metu svarbiau padėtis  Viduriniuose Rytuose, įvykiai Šiaurės Korėjoje, santykiai su Meksika nei Lietuvos saugumas. Paklaustas ką Lietuvai reikėtų daryti, kad jos saugumo užtikrinimas patektų į JAV svarbiausių  interesų dešimtuką, S. Gardineris atsakė: ,, Lietuva turėtų šaukti. Dabar ne laikas tylėti“ ( Lietuvos Rytas. 2017.03.04 ,, JAV siunčia žinią: turite garsiai šaukti“).. Apie tai mes ir kalbėjome savo 2017.03.04 ir 2017.03.24 pareiškimuose.

Pasaulio atominės elektrinės statomos tam, kad jos saugiai ir ilgai tarnautų žmonių reikmėms.

Astravo atominė elektrinė statoma šantažuoti, o esant reikalui ir sunaikinti mūsų valstybę

Surengus galingas protesto akcijas, atkreipus pasaulio visuomenės dėmesį nesunku būtų įrodyti koks tai klastingas ir Lietuvai mirtinai pavojingas objektas Tai mūsų egzistencijos klausimas. Mes privalome padaryti viską, kad šios elektrinės statybos darbai būtų sustabdyti.

Paleidus Astravo AE  mūsų tvirtas namas LIETUVA  staigiai taps kaip stiklinis – lengvai pažeidžiamas ar net sunaikinamas       

Mes tvirtai įsitikinę, kad sustabdyti Astravo AE statybas galima tik vieninteliu būdu  – masinėmis demonstracijomis prie Baltarusijos sienos Mes turime garsiai šaukti.

Tarybos pirmininkas L. Kerosierius  

Istorinės grupės vadovas G. Adomaitis

Atsakingasis sekretorius  A. Budriūnas

Tarybos nariai: G. Adomaitis, A. Akelaitis, V. Aleksynas, R. Arutiunianas, A. Augulis, V. Augustinas,  A. Bagdanavičienė, K. Balčiūnas, S. Boreika, A. Budriūnas,   J. Česnavičius, P. Dirsė, S. Eidukonis,  P. Gvazdauskas, V. Jakubonis, R. Jakučiūnienė, V. Jankūnas, A. Juknevičius,  A. Kaziukonis, L. Kerosierius, J. Kuoras, A. Markūnienė, H. Martinkėnas,  K. Milius,   J. Parnarauskas, G. Rotomskienė,   P. Sakalauskas,  M. Sidaravičius, R. Simonaitis,  E. Švedienė, A. Vaičiūnas, L. Veličkaitė, G. Uogintas, B. Zaviša, S. Žilinskas 

   Pasiteiravimui: A. Budriūnas 8 673 95837, L. Kerosierius  8674 38465,     G. Adomaitis  8 611 30131, Adresas korespondencijai L. Kerosieriui Iki pareikalavimo, Centrinis paštas, Vilnius,       e.p. vilnius@sajudis.com      www.sajudis.com