Jungtinės Karalystės piliečiai istoriniame referendume nubalsavo už pasitraukimą iš Europos Sąjungos po 43 metų bendros istorijos. Pasitraukimo šalininkai surinko 52% prieš 48% balsų. Brexitą ypač palaikė Anglija ir Velsas, o Londonas, Škotija ir Šiaurės Airija pasisakė už pasilikimą ES.
UKIP lyderis Nigelas Farage’as sveikino referendumą kaip JK „Nepriklausomybės dieną”, o Pasilikimo stovykla pavadino jį „katastrofa“. Referendume dalyvavo 71,8% rinkėjų – daugiau nei 30 milijonų žmonių, Tai didžiausias aktyvumas JK rinkimuose nuo 1992 metų. Svaras nukrito iki žemiausio lygio JAV dolerio atžvilgiu nuo 1985 metų rinkoms reaguojant į rezultatus, praneša BBC.Viena iš priežasčių, paskatinusių britus už ,,leave” -išeiti, – tai ES diktatas pabėgėlių-imigrantų atžvilgiu. Anglus jau seniai pykina ES biurokratų peršamos idėjos – valstybės be savo sostinių, be tautinių tradicijų, be savo prezidentų ir t.t., kad būtų tik vieninga ES su viena sostine ir vienu prezidentu.
Be abejo, šiai dienai Anglijos ekonomikai smūgis – svaro vertė sumažėjo, akcijos krito. Tačiau ekonomistai neįžvelgia dėl to pasaulio pabaigos – Anglija išlaikė savo pinigus – svarą, nepriklausomus bankus ir savo nepriklausomybę, tad viltis, kad šalis atsistatys, nesugrius, nebankrutuos, visai įmanoma. Nereikės išlaukti nė penkerių metų.