Aktualijos

Dobilas Sinkevičius. Ramūnas Karbauskis: Riaušes akivaizdžiai išprovokavo valdžios arogancija, abejingumas ir jėgos naudojimas

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

Šešėlinės vyriausybės premjeras, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sajųngos pirmininkas Ramūnas Karbauskis atsakomybę dėl riaušių permeta valdantiesiems.

„Vakar dienos įvykių akivaizdoje valdžia taip nieko ir nesuprato. Ji veikiau į Tautą paleis dujas, išvadins ją visokiais epitetais, pavers Lietuvos priešu, toliau skaldys, bet neklausys ir juo labiau nesieks jokio dialogo. Gabrielius Landsbergis po vakar dienos įvykių prie Seimo susirinkusius žmonės be skrupulų prilygina „jedinstvininkams”, kurie veikė prieš Lietuvos nepriklausomybę.

Tai vienas šlykščiausių palyginimų ir jis taikomas, ne priešams, o visiems nusivylusiems dabartine valdžia…

Nei Gabrielius, nei I. Šimonytė, nei I. Bilotaitė, nei kiti valdantieji nesuvokia vieno fakto, kad didžiausią grėsmę šiandien Lietuvai ima kelti jų nekompetentinga valdžia – tuoj sugriaus ekonomiką, susipyks su visu pasauliu, o liūdniausia, jog į neviltį nuvarys didžiąją dalį Lietuvos gyventojų. Didžiausiam Lietuvos priešui nieko nereikia daryti, tik laukti, kol ši valdžia viską sugriaus…

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė yra visiškai praradusi savitvardą, ką rodo bandymas susieti migrantų protestą Rūdininkuose su mitingu prie Seimo. Jie siejasi tik ponios ministrės ribotu suvokimu, jog visi, kuo nors trukdantys dabartinės valdžios ramybę, yra susiję. Vis laukiu, kol šita nevykusi valdžia viskuo ims kaltinti LVŽS ir mane, nes be įvardintų priešų jiems darosi vis sunkiau dar kažkuo patikti savo rinkėjams.

Aš nepritariu nesankcionuotiems protestams, juos turi įvertinti tos institucijos, kurios turi tam įgaliojimus, o ne politikai. Negalima pateisinti riaušių, bet jas akivaizdžiai išprovokavo valdžios arogancija, abejingumas ir jėgos naudojimas. Jei 2018 m. prieš A.Tapino organizuotą mitingą būtų panaudota jėga, mes būtume pasielgę kaip ši valdžia, būtume buvę tokie pat bailiai tūnoję už Seimo sienų ir pasekmės būtų tokios pačios, kaip vakar. Bet mes išėjome kalbėtis ir pagrįsti savo sprendimus, išsakyti motyvus.

Nepritariau ir nepritarsiu neproporcingos bei nepagrįstos jėgos naudojimui prieš mūsų žmones. Mes ne Rusija, juo labiau ne Baltarusija, bet konservatorių ir liberalų valdžia kažkodėl elgiasi kaip šių šalių vadovai – įvedamas vienas ir neginčijamas tiesos monopolis, politinė propaganda mokesčių mokėtojų išlaikomoje žiniasklaidoje, susirinkimai išvaikomi jėga, sprendimai priimami be diskusijų, veiksmai persismelkę panieka ir diskriminacija kitaip manantiems. Su šia valdžia nėra demokratijos. Dabartinės valdžios ir jos pakalikų veiksmai bei politine laikysena jau panaši į tą, nuo kurios Lietuva sėkmingai pabėgo ir gaila, kad ši valdžia pati to nemato. Tauta aklai nepaklus prievartos ideologijai ir netarnaus valdžiai.”,- siocialinio tinklo paskyroje teigė Ramūnas Karbauskis.

respublika.lt