Aktualijos

Dr. Jonas Ramanauskas. Referendumai be apgavysčių. O gal su?

Written by Redakcija · 4 min read

Stebint šų dienų įvykius dėl artėjančių rinkimų ir referendumų nesunku pastebėti, kad artėja taip pat propagandinis cunamis, kuris ruošiasi sugriauti bet kokius teisėtumo, teisingumo likučius Lietuvoje.  Nuomonių tokia gausybė, kad jau neįmanoma jų visų sužiūrėti. Todėl geriau paanalizuoti galima tik kai kuriuos iš jų.

Šioje vietoje analizei pasirenku nuomonės ir Konstitucijos priešpriešos faktus. Tai propagandinis cunamis – nuomonių gausybė ir tik retai galima pastebėti, kad kai kur vis dar nepamirštama LR Konstitucija, kuri yra privaloma LR teritorijoje.Paanalizuokite šiandien LTSR-LR AT pirmininko profesoriaus Vytauto Landsbergio nuomonę artėjančių referendumų klausimu [1].

Dėl valstybės valdymo

Sudomino V.Landsbergio nuomonė apie valstybės valdymą:Ar tu už tai, kad būtų pakeistas valstybės valdymas, sumažinant Seimo narių skaičių (populiaru!) ir juos renkant vien apygardose (kur lems pinigai per vietinę žiniasklaidą ir susimetančios turtuolių grupuotės)? Ar tu už tokį būsimą Seimą? – Viktoras Uspaskich ir dar kažkas buvo „už“.”

LR Konstitucijos 55 straipsnis privalomai įpareigoja, kad LR Seimas būtų renkamas tiesiogiai ir pagal lygią  rinkimų teisę. Nes kitaip renkant Seimas pasidaro nelegitimus, neteisėtas. Tik tokia ir  gali būti legitimi valdžia, kai ji tiksliai pagal Konstituciją yra išrenkama.

LR Konstitucinis Teismas labai tiksliai išaiškino lygios rinkimų teisės turinį [2, 3, 4]:

2.3. Taigi pagal Venecijos komisijos patvirtintą gerąją rinkimų praktiką lygios rinkimų teisės principas, kuris yra vienas iš Europos rinkimų teisės paveldą sudarančių principų, reiškia, kad kiekvienas rinkėjas turi vieną balsą, visi rinkėjų balsai turi vienodą galią, sudarant rinkimų apygardas leistinas rinkėjų ar gyventojų skaičiaus nuokrypis nuo pasirinktos normos neturi būti didesnis kaip 10 proc. ir bet kuriuo atveju – 15 proc., nebent yra ypatingų aplinkybių.”

Kaip matome LR KT išaiškinime apie lygią rinkimų teisę kalbama apie tai, kad svarbiausias lygios rinkimų teisės principas yra “kiekvienas rinkėjas turi vieną balsą” ir turi būti kandidatai į Seimą renkami lygiose apygardose. LR KT net nekalba, net neužsimena apie daugiamandatę rinkimų apygardą, kuri natūraliai 71 kartą yra didesnė už kitas visas lygias apygardas. Dar labiau, LR KT niekaip nekalba apie sąrašinius rinkimus, nes rinkėjas turėdamas vieną balsą, tą balsą gali panaudoti tik  vienmandatėje apygardoje ir būtinai tiesiogiai. Išvada – legitimūs, teisėti rinkimai bus tik tada, kai turėsime pagal Konstituciją rinkimus vienmandatėse lygiose apygardose ir kai “vienas rinkėjas turės tik vieną balsą”.  Atrodo elementaru. Tačiau, kaip matome prof. Vytautas Landsbergis nenori paklusti civilizuotai rinkimų teisei, nes mat Viktoras Uspaskich yra už tai. Nejaugi  Viktoras Uspaskich neleidžia prof. Vytautui Landsbergiui paklusti LR Konstitucijai???

Gal yra koks nors kitas interesas? Apie tai galima pasiskaityti [3]. Tačiau belieka nustebti ir viešinti išvadą, kad prof. V.Landsbergis, pirmasis Valstybės vadovas yra ANTIKONSTITUCININKAS. Tokia mintis nupurto, tačiau fakto paneigti neįmanoma. Ir visą šitą antikonstitucinį jovalą LR Seimo rinkimų įstatymo pavidale sukūrė LR SIGNATARAI, o įstatymą 1992-07-09 pasirašė Vytautas Landsbergis. Taigi, nuo 1992-10-25 nebeturime Lietuvoje legitimios valdžios ir net neužtenka trejų metų intensyvių raginimų LR Seimui atkurti legitimią valdžią.

Dėl pilietybių referendumo

Prof. V.Landsbergis šiuo klausimu taip pasisako [1]:

Dabar karštai svarstomas galimas referendumas dėl vadinamosios „dvigubos“ pilietybės. (Jau čia apgavystė, nes kalbama apie atvirumą daugybinei pilietybei – tegu ir kelių šalių, įskaitant Lietuvą). Teikiama nekaltai kaip Lietuvos turimos pilietybės išsaugojimas, asmenims prašantis ir gaunant kitų šalių pilietybes. O ar tokiems trigubiems piliečiams liks Lietuvos piliečių pareigos? Pavyzdžiui, krašto gynybos-negynybos, sveikatos draudimo-nesidraudimo? Gal pasirinktinai „pagal sąžinę“ kaip dideliame Seime? Arba ginsiu tėvynę (mokysiuos ginti), arba ne. Kai papildoma Lietuvos pilietybė suteikiama išimties tvarka, tai reiškia pasitikėjimą, kad priimam padorų žmogų. Kai (jeigu) tai taps masiniu reiškiniu, kas atsakys už nepažįstamųjų sąžinę?”

Galima čia su prof. Vytautu Landsbergiu ir sutikti, kad 2019-05-12 referendumas dėl Lietuvos turimos pilietybės išsaugojimo yra apgavystė. Esmė tame, kad aukščiausiame įstatyminiame lygmenyje – LR Konstitucijos 12-o straipsnio 1-moje dalyje jau amžiams, kol galios ši Konstitucija, išsaugo teisę į LR pilietybę gimstant ir niekas jos negali atimti, nes tai įtvirtinta aukščiausiame Lietuvos Respublikos įstatyme. Kai pilietybę atima, tik parodo Lietuvos valdžios, Seimo ir LR KT panieką Konstitucijai, panieką teisinei valstybei, panieką Lietuvos piliečiams.  Gal todėl antikonstitucinė valdžia ir negerbia LR piliečių?

Priemnu, kad LR Konstitucinis Teismas labai tiksliai išaiškino LR Konstitucijos 12-o straipsnio 2-ą dalį:

Įstatymo numatytais atskirais atvejais Lietuvos Respublikos pilietis KARTU gali būti ir kitos valstybės piliečiu.

LR Konstitucija patvirtina, kad LR pilietis gali turėti dvi pilietybes, visai ne taip kaip prof. Vytautas Landsbergis lengvabūdiškai teigia ir, matomai, nelabai gerbia, net ir visai negerbia LR Konstitucijos.

Jau esu rašęs straipsnelį šiuo klausimu apie dvi pilietybes, kur aptariau ir prof. Vytauto Landsbergio antikonstituciškumą šiuo klausimu [5].

Prof. Vytautui Landsbergiui, kaip vienam iš Konstitucijos kūrėjų, nereikėtų naudoti jam nesuprantamos “pilietybės” sąvokos. LR Konstitucinio Teismo išaiškinimas [6] apie tai, kas yra pilietybė yra LR KT nutarimo (Byla Nr. 40/03 ) konstatuojamojoje III dalyje, 3-čias punktas:

“Pažymėtina, kad pilietybei neturi įtakos, ar pilietis realiai naudojasi piliečio teisėmis ir pareigomis, ar jomis nesinaudoja, ar jis vykdo piliečio pareigas, ar jų nevykdo. Asmuo yra pilietis ir tada, kai atsisako naudotis piliečio teisėmis ar vykdyti piliečio pareigas. Pilietybės atžvilgiu toks atsisakymas yra niekinis.”

Apie Lietuvos žemę

Prof. V.Landsbergis [1] : “Ar tu už tai, kad ES piliečiams kaip „užsieniečiams“ būtų uždrausta įsigyti Lietuvoje žemės (galimai mokant sąžiningiau, negu R. Karbauskis) ir tuo neatšaukiamu „tautos“ draudimu laužant sutartį bei išmušant Lietuvą iš Europos Sąjungos?

Tai kur čia problema? Per amžius atvykę į Lietuvą žmonės galėjo apsigyventi ir įsigyti žemės. Vytautas Didysis tik lenkams tai draudė, manau, kad neįvykdytų “lėtos” okupacijos.

O kaip dėl tos “kilnojamos” žemės? Kam tokia “kilnojama žemė” buvo padaryta Jūsų vadovavimo laikais? Juk labai paprasta – jei nepatinka žemė, kurią turi, tai ją parduoti ir nusiperki ten, kur ji parduodama. O žemės “kilnojimas” padarytas tam, kad Lietuvoje būtų kuo daugiau korupcijos ir netvarkos. Be asmeninio intereso čia neapsieita. Ar tai tikrai konstituciška, prof. Vytautai Landsbergi?

Literatūra:

  1. 2018-08-30 Vytauts Landsbergis, straipsnis “Referendumai be apgavysčių. O gal su?” (https://www.lzinios.lt/Komentarai/referendumai-be-apgavysciu-o-gal-su-/271425).
    2. 2016-09-11 straipsnis “ULTIMATUMAS Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo” (http://www.ekspertai.eu/ultimatumas-seimui-del-lr-teisiniu-pagrindu-griovimo89825/ ).
  2. 2017-03-11 straipsnis “OKUPUOTA NEPRIKLAUSOMYBĖ” (http://www.ekspertai.eu/okupuota-nepriklausomybe91670/).
  3. 2019-02-15 straipsnis “Referendumai kaip smilkalų dūmai” (http://www.ekspertai.eu/referendumai-kaip-smilkalu-dumai97757/

https://www.biciulyste.com/aktualijos/dr-jonas-ramanauskas-referendumai-kaip-smilkalu-dumai/).

  1. 2017-05-22 straipsnis “Šizofrenija Lietuvos teisėje?” (http://www.ekspertai.eu/sizofrenija-lietuvos-teiseje92401).
  2. 2003-12-30 (Byla Nr. 40/03) LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCINIS TEISMAS, NUTARIMAS DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTO 2003 M. BALANDŽIO 11 D. DEKRETO NR. 40 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIETYBĖS SUTEIKIMO IŠIMTIES TVARKA“ TA APIMTIMI, KURIA NUSTATYTA, KAD LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIETYBĖ IŠIMTIES TVARKA SUTEIKIAMA JURIJ BORISOV, ATITIKTIES LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCIJAI IR LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIETYBĖS ĮSTATYMO 16 STRAIPSNIO 1 DALIAI (http://lrkt.lt/lt/teismo-aktai/paieska/135/ta292/content).
  3. 2019-04-27 straipsnis “Kandidatų prezidento rinkimuose A.Šimėnas klausė apie dvigubą pilietybę. Atsakant minėta net dvipatystė” (https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/kandidatu-prezidento-rinkimuose-a-simenas-klause-apie-dviguba-pilietybe-atsakant-mineta-net-dvipatyste-56-1136238)

 joramlt@yahoo.com

2019-04-29