Aktualijos

„Drąsos kelio“ frakcija įspėjo VRK ir parlamentines partijas dėl galimų pilietinių neramumų

Written by admin · 45 sec read

Sausio 10 d. Seimo frakcija „Drąsos kelias“ dėl piliečių iniciatyvos surengti referendumą, kuriuo siekiama pakeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47, 147 straipsnius, kreipėsi į Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininką, Lietuvos socialdemokratų partijos, Liberalų sąjūdžio, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkus.

Frakcija „Drąsos kelias“ pareiškė, kad VRK pirmininkas ir minėtos parlamentinės partijos, kurių atstovai yra VRK nariai, sąmoningai ir neteisėtai ignoruodamos daugiau kaip 300 tūkst. Lietuvos piliečių valią sušaukti referendumą, grubiausiai pažeidžia pamatines Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatas: „Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso tautai.

 

Niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai tautai priklausančių suverenių galių. Aukščiausią suverenią galią tauta vykdo tiesiogiai ar per demokratiškai išrinktus atstovus“.

Seimo frakcija „Drąsos kelias“ įspėjo parlamentines partijas ir VRK pirmininką, kad toliau pažeidinėjant konstitucines 300 tūkst. piliečių teises, jiems teks visa atsakomybė, jei šie piliečiai pasinaudos Lietuvos Respublikos Konstitucijoje numatyta teise: „Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas kėsinasi į konstitucinę santvarką“.

Tokia susidariusi situacija pasak „Drąsos kelio“ frakcijos narių artina Lietuvą prie tokios politinės krizės, kuri susidariusi Ukrainoje, kai valdžia uzurpavo Tautos konstitucines galias.

Alkas.lt