Aktualijos

Dvigubais standartais pagarsėjęs prokuroras M.Dūda savo tikslo nepasiekė

Written by admin · 1 min read

Seimo narys Naglis Puteikis: Pasidžiaukime – dvigubais standartais pagarsėjęs prokuroras M.Dūda savo tikslo nepasiekė

Kažkodėl nutartyje nepaminėta, kad E.Kusaitės mama ir teta pačios kreipėsi į teisėsaugą prašydamos, kad VSD ir kitos valstybės įstaigos padėtų psichologinių problemų turinčiai 13-metei dukrai, svajojančiai apie ginkluotą kovą čečėnų pusėje.

 

VSD raštu atsakė, kad nieko nedarys, jokių priemonių nesiims, tačiau po kelių savaičių pradėjo slaptą operaciją pasiųsdami Eglei Kusaitei VSD agentus, kurie ją dar ir kurstė. Taigi, kol Estijos saugumas gaudo kitų valstybių šnipus ir juos pagauna, Lietuvos saugumas provokuoja psichologinių problemų turinčius vaikus ir siekia juos pasodinti 10-iai metų, užuot padėję pagalbos prašantiems tėvams.

 Kodėl Lietuvos Respublikos prokuratūra ir VSD tokių veiklos modelių ir tokio gausaus biudžetinio finansavimo netaiko PVM grobikams, organizuoto nusikalstamumo gaujoms, kontrabandininkams, kitų valstybių šnipams, samdomiems žudikams? Su vaikais kovoti lengviau? Kitose bylose nusikaltėliai paperka LT teisėsaugininkus?

 Teismas iš tikrųjų buvo atsidūręs labai keblioje padėtyje – bylą prokurorai ir VSD siuvo baltais siūlais, o iš padėties teko suktis jiems.

 Bet kokiu atveju pasidžiaukime: dvigubais standartais ir beširdiškumu pagarsėjęs prokuroras M.Dūda savo tikslo – pasodinti jauną merginą 10 metų į kalėjimą – nepasiekė.

Keletas pastabų dėl teisėjų elgesio – kiek kartų buvau posėdžių šioje byloje, visada tas pats: teisėja, pagrindinė pranešėja, kalba tyliai sau po nosimi ir salėje nieko nesigirdi, į salėje sėdinčių žmonių prašymus kalbėti garsiau atsakoma grasinimais, kad pašalins iš teismo posėdžių salės. Šiandien situacija kartojosi: sprendimą pradėjo skaityti tyliai, net neįjungę mikrofono. Teko dukart garsiai šaukti, kad nesigirdi. Mikrofoną įjungė po antrojo raginimo, bet tada nuo jo atsitraukė, tad praktiškai beveik nieko nesigirdėjo. Ir tai vadinasi viešas procesas?

 Dar pasidžiaukime, kad didžiulė teismo salė buvo pilnutėlė – vis daugiau žmonių Lietuvoje atsikrato baimės ir suvokia, kad permainų prokuratūroje ir saugume galima pasiekti tik viešumu: viešu, atviru dalyvavimu tiek teismo procesuose, tiek mitinguose, piketuose ir kitose viešose protesto akcijose.

Tiesos.lt