Aktualijos

Edvarda Čiuldė. 2022 metų rudens nebus. Po vasaros prasidės branduolinė žiema

Written by Biciulystė Siūlo · 2 min read
Edvarda Čiuldė.  2022 metų rudens nebus. Po  vasaros prasidės branduolinė žiema

Dievas mato ir gali paliudyti mano pažįstami, kad nesu išpuikęs pižonas.  Viena iš svarbiausių kasdieninio gyvenimo vertybių laikau kuklumą.  Tačiau dabar užstojo tas metas, kai privalau prisipažinti, kad mano prognozės visados išsipildo su kaupu. Taip atsitinka ne dėl to, kad turėčiau pranašavimo dovaną ar būčiau kietas analitikas, be to,  toli gražu nesu apdovanotas intelektine intuicija. Dažniausiai yra visiškai priešingai, kai kitų žmonių perteklinis protas daužosi ir jų sielos yra krečiamos egzistencinio drugio, aš dėl vaizduotės trūkumo nieko daugiau nedarau, o tik sudedu elementarius dėmenis ir pasakau, kad 2+2 yra 4. Kita vertus, tikrai nesididžiuoju, kad mano liūdnos prognozės išsipildo su perviršiu.  Patikėkite, tai yra baisus prakeikimas.

Mes visi šiandien neabejojame, kad kare laimės Ukraina.  Kitaip neįmanoma, gi Rusijos pergalė būtų kraupesnis dalykas net už branduolinę katastrofą, nes tokiu atveju jakutai,  čiuvašai, buriatai, čiukčiai, čečėnai ir kiti rusai taptų pasauline ponų  klase, o Europos tautos – vergų ištekliais. Tokiu atveju europiečių žmonos ir vaikai būtų masiškai prievartaujami kiekvieną dieną, nors greičiausiai europiečiai net neturėtų teisės be tokių  ponų sankcijos gyventi šeimose ir pratęsti savo giminę.

Pirmas dėmuo bus tai, kad Putinas yra labai ligotas padaras.  Neužtrukime aiškindamiesi detales,  ar Putinas serga skydliaukės vėžiu, ar yra nesveikas psichopatas savimyla, mes visi daugmaž turime tą pačią galią suprasti, kad šis išgama yra pasiryžęs nepalikti nė vieno savo pralaimėjimo liudijimo, visus nusitemdamas į branduolinę žiema.  Jeigu Prancūzija ir Vokietija apsispręstų dėl galimybės išvengti branduolinės katastrofos paaukoti Ukrainą, tai tik paskatintų Rusiją pradėti branduolinį karą anksčiau, tarkime, vasaros viduryje. Kad ir kaip viskas baigtųsi,  jau dabar yra pagrindas paprašyti šių šalių išstoti iš ES,  kitaip nereikės net totalinio karo,  europiečiai uždus nuo totalinės smarvės.

Kitas dėmuo yra mintinis eksperimentas, keliant klausimą – kaip būtų  galima išvengti tokio prakeikimo? Be didelio gudragalviavimo atsakysiu,  kad katastrofos išvengti būtų galima tik tokiu atveju, jeigu Vakarų pasaulyje įsivyrautų valingas įsitikinimas, kad branduolinius ginklus neišvengiamai teks panaudoti visa apimtimi, jeigu Putinas teiks nors mažiausią pretekstą (apie tai turėtų būti informuota ir perspėta žmonija). Sakoma, kad termobranduolinių užtaisų yra tiek, kad užtektų sunaikinti Žemės planetą kelis kartus.  Tačiau viliuosi, kad net ir branduolinio karo atveju kažkas išliks, kai Rusija būtų  nušluota nuo žemės paviršiaus tokiu radikaliu pavidalu, kad čia jau nesiveistų net bakterijos ir tikrai niekas neatsimintų, jog kažkada gyveno toks Levas Tolstojus.

Todėl, kaip atrodo bent man, labiausiai suinteresuoti Putino pašalinimu turėtų būti rusai.  Negaliu patikėti, kad kažkas iš diktatoriaus aplinkos nesuprastų, kad Putino sunaikinimas būtų didesnė paslauga žmonijai nei dekabristų maištas. Aplink Putiną yra susitelkę daug išgamų, tačiau po anojo mirties jie tarsi niekas nieko galėtų sakyti, kad tai buvo Putino karas ir bandyti iš naujo sugrįžti į civilizuotų šalių gretas. 

Dar geresnis variantas gelbstint žmoniją, kai pavienių disidentų ( dekabristų) pasisakymų jau neužtenka,  būtų tikri kariniai maištai Rusijoje,  atskirų Rusijos armijos dalinių sukilimas, prasidėjęs nuožmus pilietinis karas.

Šis šaltas pavasaris yra klaikiai liūdnas.  Nepraleiskite progos susitaikyti su savo artimaisiais, atiduokite skolas tolimiesiems ir puoselėkite nedidelę viltį, kad šio autoriaus liūdnos prognozės neišsipildys.