Aktualijos

Edvardas Čiuldė. Eugenijaus solo partija genijų orkestre

Written by Redakcija · 3 min read

Liberalų sąjūdžio partijos senbuvis Eugenijus Gentvilas nei iš šio, nei iš to pradėjo gąsdinti išrinktus į Seimą kolegas politikus, užsimindamas apie tai, kad neva paskutinių savaičių įvykiai šalyje gali staigiai pastūmėti pirmalaikių Seimo rinkimų linkme.


Žinia, mūsų neišgąsdins toks įvykių eigos įsivaizdavimas, tikriausiai dauguma Lietuvos gyventojų tai priimtų kaip pozityvų pasirinkimą, tačiau Seimo narių daugumą, susidedančią ne tik iš valdančiųjų, bet ir iš opozicijos pajėgų, gali įbauginti E. Gentvilo piešiamas apokaliptinis vaizdelis, kad laisvai plėtojantis su tokiu Kristijonu Bartosevičiumi siejamam pedofilijos skandalui, kuris jau dabar esą yra Garliavos istorijos pakartojimas kvadratu ar net kubu, politikai būtų priversti surengti naujus Seimo rinkimus, tuo pačiu galimai atveriant vartus į valdžią radikaliausioms jėgoms.

Jeigu jau gąsdinti – tai iš peties, išties tikriausiai nieko nėra baisiau išrinktam į Seimą politikui kaip iškilęs pavojus per anksti užbaigti savo kadenciją. Taigi E. Gentvilas daug nesismulkina, užsimojęs pažadint labiausiai košmariškas užsisėdėjusių politikų baimes. Jeigu norite, garsusis liberalas parodė tokį neeilinį talentą išgąsdinti prie valdžios prilipusius Seimo politikus, kad vasaros metu jis tikriausiai jau galėtų sėkmingai darbuotis baidykle daržuose, savo gąsdinančiomis mimikomis išvaikydamas kenkėjus paukščius.

Tačiau įdomiausias ir linksmiausias momentas šioje istorijoje yra tai, kad tikriausiai ne K. Bartoševičių anas tokiais gąsdinimais bando pridengti, o pradeda kampaniją „Kaip būtų galima išsukti iš nelengvos padėties Liberalų partijos vadovę ir Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytė-Nielsen“, daugėjant įtarimų, kad pastaroji galimai nutekino delikačią informaciją.

E. Gentvilas pradeda turtingą pustoniais oratoriją, pažerdamas užuominų uvertiūrą, kuri net lėčiau mąstantiems kolegoms turėtų padėti suprasti, kad informacijos nutekėjimo aplinkybių Seime tyrimas yra pavojingas sumanymas, nes teisybės paieškos šįkart gali išbalansuoti Seimo darbą ir lemti jo paleidimą, skelbiant naujus Seimo rinkimus.

Kita vertus, kaip atrodo bent man, E. Gentvilo dedamos desperatiškos pastangos suvaldyti padėtį tik dar labiau įplieskia nuojautą, kad informacijos nutekinimo tikrąjį kaltininką jis žino. Nesuvaldytas alpulys ir tuščiažodžiavimas tik padidina žibalo dozę į ugnį, taigi E.Gentvilo skeryčiojimasis šįkart tikriausiai net tarp bendraminčių turėtų būti įvertintas kaip meškos paslauga V.Čmilytei-Nielsen, kuri galimai būtų linkusi visą tą laiką pratylėti kamputyje.

E.Gentvilo skeryčiojimasis šįkart tikriausiai net tarp bendraminčių turėtų būti įvertintas kaip meškos paslauga V.Čmilytei-Nielsen, kuri galimai būtų linkusi visą tą laiką pratylėti kamputyje.

GinkDie, nesakau, kad E.Gentvilas yra blogas politikas, greičiau – geras arba bent jau labai patyręs, štai man anas daro įspūdį savo charakterio liaudiškumu, t. y. retkarčiais prasikišančiu gyvastingumu, kai jo kolegos neretai demonstruoja tik kraštutinės formos anemiją ir visišką charakterio nususimą. Tačiau jeigu pasiteisintų įtarimai V.Čmilytei-Nielsen dėl informacijos nutekinimo, būtų galima sakyti, kad E.Gentvilas jau antrą kartą į partijos vadovo postą išstumia asmenį (pirmasis kartas – Eligijaus Masiulio kaip įpėdinio pasirinkimas), kuris užtraukia partijai mirtiną pavojų. Gal tokia bloga yra E. Gentvilo karma, a?

Jeigu V. Čmilytė-Nielsen tą liūdną penktadienį nutekino savo koalicijos partneriams, kaip yra sakoma, nuasmenintą informaciją, tai konservatorių sugebėjimas labai greitai susiorientuoti situacijoje ir identifikuoti asmenį tarsi rodo, kad jie iš anksto žinojo tai, kas prie ko.

Sunku įsivaizduoti, kad apie iškilusias problemas V.Čmilytė-Nielsen būtų varinėjusi kalbas, jeigu išvis kalbėjosi, su eiliniais konservatorių frakcijos nariais, taigi ji būtų turėjusi kreiptis į vadovaujančius partijos asmenis, ar ne?

O gal V.Čmilytė-Nielsen (po truputį pradeda nervinti tai, kad esi įpareigotas rašyti dvigubą moters pavardę, taip gaišdamas laiką ir tuščiai eikvodamas kompiuterio ekrano išteklius, dar kartą turėdamas progą įsitikinti, kad nėra geresnės pavardės nei Čiuldė, kai net ištekėjusios moterys už Čiuldės, sekdamos mados tendencijomis suapvalinti naujai įgytą pavardę iki ė galūnės, negauna nieko daugiau nei pavardę Čiuldė), nenorėdama įpainioti Gabrieliaus Landsbergio ir Ingridos Šimonytės į keblią istoriją, informaciją specialiai perdavė žemiausiojo rango konservatoriui? Kas galėtų paneigti, kad V.Čmilytė-Nielsen yra labai tauri asmenybė?

Kita vertus, prisipažinsiu, kad mane labiausiai domina tai, kas yra tos radikaliosios jėgos, besiveržiančios į valdžią Lietuvoje, apie kurias taip paslaptingai užsimena E.Gentvilas savo solo partijoje?

Ar radikalai Lietuvos viduje yra kažkas dar baisiau nei barbarai už Lietuvos sienų? Kur tokie radikalai veisiasi, norėčiau juos užtikti ir susipažinti, pasikalbėti apie gyvenimą, ūkį, moteris ir išlikimą? Kai valstybės laivas pasirenka Titaniko kelią nuskęsti, gal kažkokie paslaptingi radikalai padėtų susiturėti?

Valdančioji koalicija, žiūrėdama toli, bent jau iki 2050m. į priekį, paskelbė genialią naujojo kurso koncepciją, kad neva, siekiant apsisaugoti nuo sunaikinimo iš išorės, reikėtų susinaikinti savo noru patiems, išnaikinat valstybingumo likučius ir lietuvių tautos pėdsakus istorijoje bei dabartyje.

Ar jūs žinote, kur mūsų žemėje tūno tie paslaptingi radikalai, kurie drįstų perspėti tokius konstitucinio perversmo organizatorius ir mūsų laikų išmaniuosius naikintojus (naujosios konfigūracijos stribus), kad negražu taip daryti? Bent jau aš tokių radikalų nepažįstu ir, pasikartosiu, nežinau kur jie veisiasi.

O gal E.Gentvilas turi galvoje tai, kad kažkur horizonte jau telkiasi turinčios politinių pretenzijų pajėgos, kurios radikaliai pranoksta užsisėdėjusius valdžioje bent jau savo intelektiniais sugebėjimais?

Žinia, intelektas yra radikaliai pavojingas įtaisas, su jo pagalba gali ne tik priešininkus įveikti, bet ir pats susižeisti…

P. S.
Opozicija baudžiasi organizuoti informacijos galimo nutekinimo tyrimą Seime, tarsi ir ketindama dėl tokio reikalo sušaukti neeilinę sesija, tačiau kažin ar iš taip baisai susikaupusių debesų šįkart nors kažkiek pakrapnos?

pozicija.org