Aktualijos

Europos Sąjunga skelbia didžiausią Italijos nekilnojamo turto anuliavimą per trejų tūkstančių metų istoriją

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read
Europos Sąjunga skelbia didžiausią Italijos nekilnojamo turto anuliavimą per trejų tūkstančių metų istorijąPortalo Messaggero paskelbta naujiena buvo perspausdinta visų kitų Italijos laikraščių kaip epochos įvykis. Numatytas didžiausias nekilnojamo turto išgrobstymas Italijoje nuo Romos įkūrimo; nė vienas barbaras, ankstesniais šimtmečiais įsiveržęs į mūsų šalį, niekada negalvojo panaikinti didelės nuosavybės dalies vertę paprastu rašiklio brūkštelėjimu o Europos Komisija gali tai padaryti. Pusė italų įprastinio nekilnojamo turto praktiškai paverčiama į nieką.

Europos Komisija, vadovaudamasi beprotiška energetikos tranzito taisykle, norima saujelės biurokratų, nuo dabar iki 2027 m. panaikins galimybę parduoti ar nuomoti žemiausių energetinių klasių nekilnojamąjį turtą nuo G, D iki E klasės. Tokio turto savininkai galės atsisveikinti su bet kokiomis pajamomis ir net nėra tikri, kad šis turtas galės būti paveldėtas.

Nenaudojant per daug fantazijos galime įsivaizduoti, kad ekonominiai padariniai bus labai sunkūs: sukrečiantis projektas dar nepaskelbtas, tačiau, kaip sužinojo Il Messaggero, kyla neigiamo bumerango pavojus visų Europos sąjungos šalių nekilnojamojo turto rinkose. Įgyvendinimas prasidės palaipsniui nuo 2027 m., o iki 2050 m. visi pastatai turi būti „nulinės emisijos“, tai yra, A ir B klasių.

ES sukurta direktyva norėtų, kad nuo 2027 m. visi pastatai būtų standartizuoti pagal E energinę klasę, kuri nuo 2030 m. turės tapti D, o nuo 2033 m. sausio 1 d. – C klase. Galiausiai, iki 2035 m. būtų galima padidinti efektyvumą iki A ir B klasių, tų, kurios mažiau „sunaudoja“ ir tausoja aplinką. Savininkai, kurie atsisakys prisitaikyti prie šių standartų, daugiau nebegalės nuomoti ar parduoti to, ką turėjo nuo 2027 m., o tai iki šiol neįsivaizduojama.

Pirmiausia reikia savęs paklausti, ar ekonomiškai įmanoma, toleruotina bet kuriai įmonei, kad per 5 metus būtų atstatoma nekilnojamo turto vertė vien dėl to, kad tai parašyta popieriuje. Tiesiog beprotiška galvoti apie galimybę nuo dabar iki 2027 m. atnaujinti visą nekilnojamą turtą į A ir B energijos klases. Pasak FIAIP (Italijos profesionalių nekilnojamo turto agentų federacijos) ir ENEA (Energetinio efektyvumo agentūros), 85% studijų tipo būstų ir 74% sublokuotų namų yra G ar D klasės. Ką mes darome, ar visus išmetame į gatvę ir viską sugriaunam?

Komisijos planas yra aiškus ir akivaizdus: klimato kaitos dingstimi norima sunaikinti italų nekilnojamą turtą. Mūsų politinė klasė, atrodo, nelinkusi kovoti arba, Demokratų partijos ir kairiųjų atveju, bendrininkauja. Be to, idėja kilo socialistui komisarui Timmerman‘ui, vienam iš tos pačios privilegijuotos klikos, kaip ir visokie Letta* ir Speranza**.

Italai arba gali būti apiplėšti, arba pasakyti sausą, be išlygų ne. Vidurio kelio nėra.

*Enrico Letta, Demokratų partijos sekretorius.

**Roberto Speranza, Italijos sveikatos ministras.

Šaltinis: scenarieconomici.it

tiesos.lt