Aktualijos

INICIATYVINĖS GRUPĖS ,,SANTARVĖ TAUTOS SĖKMEI‘‘ (STS) PAREIŠKIMAS

Written by Redakcija · 1 min read

Suvokiame, kad Lietuva dėl netinkamos  vystymosi krypties yra atsidūrusi ypač sudėtingoje padėtyje, todėl siekiame  tautinių-pilietinių-demokratinių jėgų  sėkmės Lietuvos Respublikos prezidento ir artėjančiuose Seimo rinkimuose  bei atsikratymo  oligarchine-nomenklatūrine Lietuvos valdymo sistema. Šiuos lūkesčius žlugdo  tebesitęsiantis nacionalinių-demokratinių-antifederalistinių jėgų susiskaldymas  Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose.   Susibūrę į  pilietinę iniciatyvinę grupę – STS, kreipiamės į antisisteminių jėgų (AJ) atstovus prezidentinėje kampanijoje- į  A. Juozaičio, M. Puidoko ir N. Puteikio komandų lyderius ir narius.Manome, jog jūsų stovyklos  dar turi galimybę  rinkiminei santarvei, kuri gali atnešti gerus rezultatus šiuose rinkimuose ir sėkmę  būsimuose Seimo rinkimuose. Išreiškiame  daugelio rinkėjų  nuogastavimą, kad tebesitęsiantis  susiskaldymas prezidento rinkimuose juos paliks be tinkamo reforminių idėjų populiarinimo ir be visus įkvepiančios AJ  sėkmės prezidento rinkimuose. Nesugebėjimas AJ ir permainų norinčių rinkėjų labui atmesti siauras  asmenines ir  grupines ambicijas neišvengiamai lems vieningo demokratinio- politinio aljanso nebuvimą bei rinkėjų balsų išsibarstymą ir  Seimo rinkimuose. Tam išvengti  kviečiame kandidatų, kol kas karštligiškai ir trumparegiškai  besivaržančių tarpusavyje dėl tos  pačios rinkėjų stovyklos balsų,  atstovus nedelsiant  sėsti prie derybų stalo. Akivaizdu, kad derybos įmanomos tik talkinant nešališkiems AJ iniciatyvininkams, kadangi antisisteminių kandidatų ambicijos ir siekiai jau suplanuoti. Mes – STS grupė, siekiame kuo greičiau organizuoti kandidatų derybas ir norime būti jose nepriklausomu ir objektyviu tarpininku.

   Kviečiame ir kitas Lietuvos piliečių grupes, organizacijas bei pavienius asmenis paremti šią mūsų iniciatyvą, kviečiant kandidatuojančius deryboms ir susitarimui, kuris būtų naudingas visai Lietuvai ir jos žmonėms.

Signataras  A.  Endriukaitis , visuomenininkai  R. Kanapienis, V. Šapalas  ( Vilnius), prof. G. Merkys, R. Povilaitis, P. Kavaliauskas, A. Karčiauskas (Kaunas), N. Malakauskienė, S. Narutavičius, V. Puronas  ( Šiauliai), E. Šalkauskas, V.Partaukas (Klaipėda)

Kaunas,  2019.04.04