Aktualijos

„Investuok Lietuvoje“ kvies užsienio lietuvius dirbti tarptautinėse kompanijose Lietuvoje

Written by admin · 3 min read

Užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“ pradeda iniciatyvą, kuria siekiama paskatinti užsienyje dirbančius ar studijuojančius lietuvius grįžti į Lietuvą. Šalyse, kuriose gyvuoja didžiausios lietuvių bendruomenės, planuojama pristatyti galimybes dirbti tarptautinėse kompanijose Lietuvoje. Pirmasis numatomas renginys – Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjungos (JKLJS) organizuojamame kasmetiniame forume „Science of Building a Successful Career“, kuris vyks jau kovo 21 d. Lietuvos ambasadoje Londone.

Lietuvių specialistams – tarptautinės galimybės Lietuvoje

 

 

Nedarbo lygis Lietuvoje stabiliai mažėja nuo 2010 m., o šiuo metu Lietuva – viena iš nedaugelio Europos Sąjungos (ES) valstybių, kuriose nedarbo lygis yra žemesnis nei ES vidurkis: naujausiais duomenimis, nedarbo lygis ES siekia 11,2 proc., o Lietuvoje – tik 9,8 proc. Šalyje ne tik įdarbinama vis daugiau žmonių, bet ir ryškėja sektoriai, kuriuose specialistų trūksta.

Daugiausia darbo vietų – beveik 27 tūkst. – 2010-2013 m. sukurta gamybos ir inžinerijos, informacinių ir ryšių technologijų, mokslinės veiklos sektoriuose. Būtent šiuose sektoriuose Lietuva pritraukia ir daugiausiai užsienio investicijų. Pavyzdžiui, 41 proc. iš 2014 m. „Investuok Lietuvoje“ pritrauktų kompanijų priklausė gamybos sektoriui.

„Dirbdami su investuotojais matome, kad lietuvių specialistai labai vertinami – ne viena kompanija galimybes įsikurti Lietuvoje pradėjo svarstyti būtent įkvėpta užsienio padaliniuose dirbančių lietuvių specialistų. Tuo pačiu norime užsienyje dirbantiems ar besimokantiems lietuviams parodyti, kad šiuo metu ir Lietuvoje yra nemažai galimybių siekti tarptautinės karjeros“, – apie iniciatyvą pasakoja „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas.

Geidžiamiausi darbdaviai ieško geriausių darbuotojų

Įvairių darbuotojų apklausų duomenimis, jau ne vienerius metus užsienio investuotojai vertinami kaip geriausi ir geidžiamiausi darbdaviai Lietuvoje. Tai lemia ne tik tarptautinėms kompanijoms būdinga vakarietiška verslo etika bei požiūris į darbuotojus, bet ir ženkliai didesni atlyginimai. Priklausomai nuo sektoriaus, užsienio kompanijose Lietuvoje dirbantys specialistai uždirba vidutiniškai nuo 26 iki 67 proc. didesnius atlyginimus, lyginant su vidutiniu atlyginimu šalyje.

„Investuok Lietuvoje“ duomenimis, atsižvelgiant į kvalifikuotų specialistų poreikį, didžiausios galimybės Lietuvoje laukia tiksliųjų mokslų ir IT specialistų. Tačiau jaučiamas poreikis ir socialinių mokslų specialistams – Lietuvoje įsikuriantys paslaugų centrai nuolat ieško ir kasmet yra pasirengę įdarbinti daugiau nei 1000 finansų valdymo, apskaitos, žmogiškųjų išteklių valdymo, vadybos profesionalų, gebančių kalbėti keliomis užsienio kalbomis.

Bendradarbiaus su kompanijų atstovais

Pirmasis renginys įvyks jau šį šeštadienį, kovo 21 d., Lietuvos ambasadoje Jungtinėje Karalystėje (2 Bessborough Gardens, Londone). JKLJS forume „Science of Building a Successful Career“ su Jungtinėje Karalystėje dirbančiais ar studijuojančiais lietuviais bus dalinamasi karjeros planavimo patarimais ir iššūkių sprendimo būdais. „Investuok Lietuvoje“ iniciatyva, dalyviai taip pat bus supažindinami su tarptautinės karjeros Lietuvoje galimybėmis.

Renginio metu apie karjeros planavimą kalbės Londono Sičio lietuvių klubo atstovai, Jungtinių Tautų Klimato fondo valdybos narė ir buvusi JKLJS prezidentė Laura Hanning Scarborough. Karjeros pasirinkimus ir galimybes Lietuvoje pristatys užsienio kompanijų atstovai: „Barclays“ technologijų centro Lietuvoje vadovė Milda Dargužaitė, „Euromonitor International” Vidurio Europos padalinio steigėjas ir vadovas Marius Dundulis, „Strategic Staffing Solutions” vadovas Baltijos ir Šiaurės Europos šalyse Mantautas Paškevičius bei „CSC” žmogiškųjų išteklių vadovė Jūratė Dobrovolskytė. „Esame labai dėkingi Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjungai bei kompanijoms, sutikusiomis pristatyti karjeros galimybes Lietuvoje. Jų dėka Jungtinėje Karalystėje dirbantis ar besimokantis jaunimas iš pirmų lūpų galės sužinoti, kokios galimybės jų laukia grįžus į Lietuvą“, – teigia M. Katinas.

Pasak JKLJS prezidentės Rūtos Remutytės, dažnai užsienyje besimokantys ir dirbantys lietuviai net nesusimąsto apie tai, kad karjeros galimybės tarptautinėje kompanijoje jų gali laukti ir Lietuvoje: „Lietuviai užsienyje dažnai pagalvoja apie grįžimą į Lietuvą, tačiau nėra tikri dėl karjeros galimybių. Tokie renginiai ir iniciatyvos leidžia gauti tikslią ir aktualią informaciją apie specialistų poreikį ir galimybes Lietuvoje veikiančiose užsienio kompanijose, todėl esu tikra, kad ne vienam Jungtinėje Karalystėje besimokančiam ar dirbančiam lietuviui padės apsvarstyti galimybę tęsti karjerą Lietuvoje.“

Daugiau informacijos apie renginį ir registracija ČIA (http://www.jkljs.org/2015/03/jkljs-annual-youth-forum-2015-science-of-building-a-successful-career/).

Apie Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjungą (JKLJS):
JKLJS – jaunimo organizacija, turinti 12 skyrių didžiuosiuose Jungtinės Karalystės miestuose ir vienijanti 3 tūkst. lietuvių, gyvenančių, dirbančių ir besimokančių Jungtinėje Karalystėje.

Kartu su partneriais JKLJS rengia kasmetinį JKLJS forumą, skirtą Jungtinėje Karalystėje gyvenančio jaunimo ugdymui bei karjeros orientavimui. JKLJS taip pat vykdo projektą „Praktika“, kurio tikslas – skatinti Jungtinėje Karalystėje studijuojančio lietuvių jaunimo grįžimą į Lietuvą bei supažindinti su Lietuvos darbo rinka. JKLJS bendradarbiauja su Lietuvoje veikiančiomis įmonėmis ir organizuoja studentų praktikas jose atostogų metu, taip suteikdama sąlygas užsienyje studijuojančiam lietuvių jaunimui pritaikyti užsienyje įgytas žinias bei patirtį Lietuvoje.

Apie „Investuok Lietuvoje“
„Investuok Lietuvoje“ yra Ūkio ministerijai pavaldi tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra, kuri siekia didinti Lietuvos ekonomikos konkurencingumą, investicinį patrauklumą ir šalies žinomumą pasaulyje. Agentūra teikia informaciją ir konsultacijas užsienio bendrovėms, ieškančioms būdų optimizuoti veiklą, pasiekti naujas rinkas arba didinti užimamų rinkų dalį.
Daugiau informacijos:
Monika Poškaitytė | VŠĮ „Investuok Lietuvoje“ viešųjų ryšių projektų vadovė
Tel. +370 5 219 4344 | Fax. +370 5 212 0160 | monika.poskaityte@investlithuania.com