Aktualijos

ISM ir IIT pristato dvi technologijų vadybos programas

Written by admin · 2 min read

   Reaguodamas į Lietuvoje darbo rinkos pokyčius ir demografinę situaciją, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas praplėtė studijų pasiūlą. Kartu su prestižiniu JAV Ilinojaus technologijų institutu (angl. Illinois Institute of Technology, IIT) ISM parengė dvi naujas Industrinių technologijų vadybos bakalauro ir Informacinių technologijų vadybos magistro programas. Jas studentai galės studijuoti nuo 2014 m. rudens.

 

Industrinių technologijų vadyba suteiks galimybę studentams studijuoti  socialinių ir  technologinių mokslų disciplinas vienu metu. Programa apims vadybos, rinkodaros, ekonomikos, finansų, taip pat fizikos, elektrotechnikos, IT disciplinas. Studijos skirtos studentams, siekiantiems karjeros technologijų, pramonės, gamybos įmonėse. Jaunuoliai įgis tiekimo grandinės organizavimo, telekomunikacinių technologijų, tvarios gamybos, technologijų ir pramoninės infrastruktūros žinių.

Informacinių technologijų vadybos magistro programoje pirmiausia bus suteiktos įvairaus lygmens vadovams būtinos organizacijos vadybos žinios, o vėliau jie galės rinktis vieną iš 11 IT specializacijų. Programoje didžiausias dėmesys bus skiriamas IT, kaip strateginio organizacijos sampratai formuoti. Programą sudarys 5 IT, 2 IT vadybos ir 8 vadybos bei verslo valdymo disciplinos.

Naujoms programoms ISM parengė vadybos bei ekonomikos disciplinas, o IIT, garsėjantis ilgametėmis mokslo tyrimų tradicijomis ir verslo inovacijų pasiekimais, – technologijų vadybos dalį. Minėtos studijų programos bus dėstomos anglų kalba. Studentai dalį studijų studijuos Lietuvoje, o dalį –  atvykę į JAV ar klausydamiesi paskaitų nuotoliniu būdu iš IIT. Baigę studijas absolventai gaus du – ISM ir IIT – diplomus.

„Technologijų vadybos programos, kurtos remiantis IIT patirtimi, suteiks galimybę Lietuvos studentams apsilankyti JAV ir susipažinti su šios šalies verslo tradicijomis, įgyti patirties bei verslo praktikos. Savo ruožtu, JAV studentai turės progą apsilankyti Lietuvoje, susipažinti su mūsų kultūra ir ekonomika, kuri pripažįstama kaip viena greičiausiai besivystančių Europos Sąjungoje, verslo kūrimo ir plėtros galimybėmis. Tokiu būdu tęsime ilgametes Lietuvos ir Ilinojaus technologijų instituto bendradarbiavimo tradicijas, mat ši institutą baigė ir Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus“, – sakė ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius dr. Nerijus Pačėsa.

V. Adamkus, prisimindamas studijas IIT, akcentavo šios aukštosios mokyklos suteiktas žinias, siekiant karjeros JAV aplinkos apsaugos federalinės valdžios institucijose. „Negaliu nesidžiaugti, kad Lietuvos aukštosios mokyklos bendradarbiauja su garsiausiomis užsienio aukštosiomis mokyklomis ir įsilieja į prestižinę pasaulio akademinę bendruomenę. Ilinojaus technologijų institutas jau beveik šimtmetį puoselėja gilias tiriamojo ir taikomojo mokslo tradicijas, dirba su didžiausiomis pasaulio verslo korporacijomis. Žinios ir patirtis, perduodama IIT profesorių padeda pažinti technologijų verslo užkulisius, veiklos principus ir ateities plėtros galimybes. Tikiu, kad ISM ir IIT bendradarbiavimas prisidės prie didėjančio Lietuvos technologijų sektoriaus konkurencingumo Europoje ir pasaulyje“, – teigė Prezidentas V. Adamkus. 

Industrinių ir informacinių technologijų vadybos programoms parengti ir konsultuoti studentų stipendijų, stažuočių bei karjeros klausimais ISM formuoja patariamąją tarybą. Jos nariais jau sutiko tapti technologijų ir inovacijų žinovai: Ilinojaus technologijų instituto profesorius Donatas Tijūnėlis (Čikaga), „Hughes network systems“ viceprezidentas Arunas Slekys (Vašingtonas), buvęs „Philips“ koncerno prezidentas Pierre Everaert (Niujorkas), „OneGo“ įkūrėjas ir vadovas Paulius Grigas (Los Andželas), „E-Band communications“ įkūrėjas Saulius Umbrasas (San Diegas), „DevBridge Group“ plėtros viceprezidentas Viktoras Gurgždys, Mike Henderson, Moog Inc. viceprezidentas.

Apie ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą:  ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, įkurtas 1999 m., yra pirmasis nevalstybinis universitetas Lietuvoje. Universiteto steigėjas – BI Norwegian Business School, pripažįstamas viena didžiausių ir geriausių aukštųjų verslo mokyklų Europoje. Universitetas siūlo visų pakopų studijas: bakalauro, magistratūros ir  doktorantūros, taip pat rengia vadovų studijas ir mokymus. Universiteto studijų kokybę patvirtina Tarptautinė kokybės akreditacija (IQA) ir Europos kreditų perkėlimo sistemos etiketė (ECTS label), leidžianti mainų programų partneriais rinktis pažangiausius Europos universitetus. Tarptautinis verslo mokyklų ir universitetų reitingas „Eduniversal“ ISM įvertino kaip geriausią verslo universitetą Lietuvoje, vieną geriausių Rytų ir Centrinės Europos regione.

Pasaulyje ISM vertinamas kaip vienas iš 200 geriausių universitetų. Universitetas siekia ugdyti ne tik sėkmingus, bet ir atsakingus verslo lyderius. ISM yra vienas iš 100 pirmųjų verslo mokyklų, prisijungusių prie Jungtinių Tautų atsakingo vadybos mokymo principų iniciatyvos (Principles for Responsible Management Education – PRME).

Daugiau informacijos:
Kornelija Kunigonytė
Vyr. komunikacijos vadybininkė                                                      
ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas
Tel. (8 5) 212 3960
El. paštas: kornelija.kunigonyte@ism.lt
ISM Facebook‘e: http://www.facebook.com/ISM.university