Aktualijos

JAV TV reportaže apie Neringą Venckienę – sūnaus nerimas dėl motinos gyvybės

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read
JAV TV reportaže apie Neringą Venckienę – sūnaus nerimas dėl motinos gyvybės Rugpjūčio 27 d., pirmadienį, pristatydamas reportažą apie Neringą Venckienę, TV kanalas „NBC Chicago“ savo daugiau nei trijų milijonų auditorijai perdavė tokią žinią: korumpuota Lietuvos valdžia persekioja šeimą, prakalbusią  apie jos nusikaltimus.

Žinių laidos vedėjas Robas Staffordas savo įvadiniame žodyje pateikė ir daugiau detalių: motina, savo šalyje buvusi teisėja, šiuo metu kalinti Čikagos kalėjime, kovoja už teisę pasilikti JAV, sūnus kovoja dėl motinos gyvybės – jis įsitikinęs: grįžusi į Lietuvą ji bus nužudyta, mat atskleidusi įtakingų pedofilų valdžios pagedimą…

Reporterės Reginos Waldroup parengto reportažo pirmieji kadrai itin emocionalūs: N.Venckienės sūnus Karolis, pradėjęs kalbėti apie motiną, susigraudina. Kiek nusiraminęs savo pasakojimą apie šeimos persekiojimus tęsia. Jo teigimu, motina yra tapusi taikiniu, nes pasielgusi teisingai, tačiau jis įsitikinęs ir dėl kitko – grąžinta į Lietuvą ji negalinti tikėtis nešališko teismo. Be to, jiems buvo grasinta ir susidoroti – K. Venckaus tvirtinimu, jiedu su motina yra gavę ir SMS žinučių, kuriose grasinta nukirsdinti jiems galvas.

Karolis Venckus žurnalistei papasakojo, kad jo motina yra pasiprašiusi ir politinio prieglobsčio JAV, tačiau šis prašymas bus nagrinėjamas tik 2019 m., o Lietuvos vyriausybės prašymą dėl N. Venckienės ekstradicijos federalinė teisėja Čikagoje jau išnagrinėjusi ir atsisakiusi stabdyti savo kolegės ekstradiciją į Lietuvą, kur jos laukia keletas kaltinimų dėl teiginių, jog jos šeima nukentėjusi dėl įtakingų pedofilų klano.

Buvusi teisėja ir Seimo narė buvo sulaikyta vasario mėn. ir nuo tos dienos laikoma federaliniame kalėjime Čikagoje. Apeliacinį skundą dėl ekstradicijos N. Venckienės advokatai parengė ir pateikė teismui dar rugpjūčio pradžioje, gautas ir JAV prokuratūros prašymas atmesti šį skundą.

„Nėra nė mažiausios galimybės, kad Lietuvoje mamos lauktų sąžiningas teismas, – įsitikinęs Karolis Venckus. – Jei ją grąžins į Lietuvą, ją būtinai nuteis.“

tiesos.lt

 
Tiesos.lt primena, jog Kongreso nariai Chrisas Smithas (Chris Smith) ir Rendis Hultgrenas (Randy Hultgren) yra įregistravę įstatymo pataisas, kuriomis siekiama apginti Lietuvos Respublikos pamintą buvusios teisėjos ir Seimo narės Neringos Venckienės teisę į teisingą ir nešališką teismą.

Chrisas Smithas, paraginęs nutraukti politinį Neringos Venckienės persekiojimą ir leisti jai likti JAV, ne kartą yra sakęs Neringa Venckienė turi būti „giriama, o ne persekiojama už jos drąsą patraukti atsakomybėn pareigūnus ir apsaugoti savo dukterėčią“.