Aktualijos

Jie jau nieko nebebijo

Written by Redakcija · 1 min read

„Tikrai, žmogus esu toks, kad nieko nebijau“, – dėl stambaus kyšio paėmimo iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio į apklausą Generalinėje prokuratūroje atvykęs žurnalistams gyrėsi Eligijus Masiulis. Jie jau nieko nebebijo. Kartais nemato reikalo net slėptis nuo visuomenės. Pasklido žinia, kad „MG Baltic“ oficialiai mokėdavo liberalų vicepirmininko, Seimo nario Gintaro Steponavičiaus labdaros fondui.Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai vakar pavakarę apklausė Seimo nario mandatą metusį E.Masiulį ir pateikė jam įtarimus dėl prekybos poveikiu ir neteisėto praturtėjimo.

Prokurorai po liberalų dvasinio lyderio apklausos viešai paskelbė, kad šiuo metu ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad E.Masiulis, būdamas valstybės tarnautoju, tai yra Seimo nariu, parlamentinės politinės partijos pirmininku ir šios politinės partijos Seime frakcijos seniūnu, koncerno „MG Baltic“ atstovui R.Kurlianskiui už tam tikrus šiam koncernui palankius ir finansiškai naudingus sprendimus pažadėjo, susitarė priimti ir savo bei kitų naudai priėmė 106 000 eurų kyšį – ši suma 11 kartų viršija teisės aktuose nurodytą didelės vertės kyšio (250 MGL arba šiuo metu 9415 eurų) dydį. Pranešime apie įtarimą taip pat nurodoma, kad turimais duomenimis įtariamasis galimai yra žadėjęs veikti dėl šių naudingų koncernui sprendimų pats bei paveikti tai daryti kitus asmenis.

Įtarimas dėl neteisėto praturtėjimo pareikštas atsižvelgiant į tai, kad atliktos kratos metu E.Masiulio namuose buvo rasta didelė pinigų suma – apie 250 000 eurų, kuri, kaip įtariama šiuo metu, negalėjo būti įgyta teisėtai.

Po apklausos E.Masiuliui skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Politikas po apklausos išleistas iš Generalinės prokuratūros. Kaip ir absoliuti dauguma kriminalinių bylų herojų įtariamasis E.Masiulis žurnalistams tvirtino esąs nekaltas.

O štai Vilniaus apygardos teismas vakar nusprendė, kad „MG Baltic“ viceprezidentas R.Kurlianskis lieka už grotų. Teismas atmetė skundą dėl žemesnės instancijos teismo sprendimu jam skirto 20 parų suėmimo ir konstatavo, kad būdamas laisvėje jis gali daryti poveikį.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“