Aktualijos

Justina GAFUROVA: Išsipildė dar viena sąmokslo teorija

Written by Redakcija · 1 min read

Jau trečia diena, kai Lietuvoje atšaukta ekstremalioji padėtis dėl naujojo koronaviruso. Šiandien COVID-19 jau nėra ypač užkrečiama liga. Dvejus metus trukusi alternatyvi realybė, kurios iki tol negalėjome net susapnuoti, baigėsi. Panašu, išsipildė dar viena sąmokslo teorija – koronavirusas tampa ar vienu gripu. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys jau paskelbė, kad labai tikėtina, jog skiepas nuo koronaviruso taps sezoniniu.

Kiek tų sąmokslo teorijų išsipildė per šiuos dvejus metus: kad COVID-19 taps priežastimi masinei žmonių vakcinacijai; kad bus skiepijami ir vaikai; kad atsiras priverstiniai skiepai. Pastarieji Lietuvoje nebuvo įtvirtinti vos per plauką. O kur dar teorijos, kad žmonės bus skirstomi pagal tai, pasiskiepiję ar ne, ir be skiepo net į parduotuvę nebus galima užeiti. Visa tai išsipildė ir kai kam netgi tapo norma.

Norėtųsi galvoti, kad iš viso šito kažko pasimokėme. Gal kritiškiau vertinti informaciją, gal labiau rūpintis savo teisėmis, o gal nustoti būti tyliąja dauguma, leidžiančia valdžiai tyčiotis iš žmonių. Turbūt tai sužinosime rudenį. Nes kol mes galvojame, kad pagaliau galime atsikvėpti nuo visų suvaržymų, Kinijoje, COVID-19 gimtinėje šiuo metu vėl griežtėja viruso valdymas ir netgi kalbama apie miestų uždarymą. Bauginančiai primena tas dienas, kai daugybė Lietuvos gyventojų nė neįsivaizdavo, kas mūsų laukia šalyje paskelbus karantiną.

O tiems, kas per karą iš viso pamiršo apie pandemiją, naudinga žinoti, jog vos Rusijai užpuolus Ukrainą, pasirodė žinia, kad PSO pasirašė sutartį su Vokietijos bendrovės „Deutsche Telekom” dukterine įmone „T-Systems”, turėdama tikslą sukurti pasaulinį skiepų pasą. „Vakaro žinios” kreipėsi į PSO atstovybę Lietuvoje su klausimais, kaip veiks tos pasaulinis dokumentas ir kam jis skirtas? Atsakymų laukiame jau pusantro mėnesio. respublika.lt