Aktualijos

Kalbos politika, “Lifosos” žlugdymas, bei daugiabučių administratorių jungas

Written by Biciulystė Siūlo · 2 min read
Nacionalinis susivienijimas toliau aktyviai veikia. Su mumis galite susipažinti įvairiose miestų ir miestelių šventėse, o mūsų komentarus apie įvykius tėvynėje rasite žemiau.

Šiame naujienlaiškyje aptariamos temos: Pareiškimas dėl sąmoningo Kėdainių “Lifosos” gamyklos žlugdymo Lietuvių kalba ir jos teisinė padėtis Privataus kapitalo valdomų namų administratorių jungas gyventojams Ir kitos svarbios sritys
Pareiškimas dėl sąmoningo Kėdainių “Lifosos” gamyklos žlugdymo
Š. m. liepos 26 d. prie LR Vyriausybės įvyko Kėdainių Lifosos darbuotojų protesto prieš valdžios planus užkonservuoti gamyklų mitingas. Šią protesto akciją palaikė ir Nacionalinis susivienijimas.  Naudodamiesi Rusijai taikomų sankcijų dėl karo Ukrainoje priedanga Lietuvos valdantieji skuba negrįžtamai sunaikinti vieną didžiausių ir svarbiausių Lietuvos gamyklų. Specialiai paskirtas didžiulį atlyginimą gaunantis administratorius net neslepia, kad svarbiausias jo tikslas yra ne užtikrinti bent minimalų gamyklos veiklos pelningumą bei tęstinumą, o bet kuria, netgi įmonės sunaikinimo kaina, įgyvendinti jos savininkui skirtas sankcijas.
Pilnas pareiškimo tekstas čia.
Kreipimasis į prokuratūrą dėl statistikos apie pedofilijos nusikaltimus
Nacionalinio susivienijimo vicepirmininko Vytauto Sinicos komentaras apie kreipimosi į prokuratūrą poreikį:

„Štai toks klausimas. Pastarąjį pusmetį žiniasklaidoje kaip niekada daug seksualinių nusikaltimų prieš nepilnamečius atvejų. Juose matyti viena tendencija, kurios tačiau niekas nei įvardija, nei statistiškai patikrina. Reikia patikrinti: kokios lyties yra tokių bylų kaltinamieji ir kokios – aukos? Tik išaiškinus reiškinio prigimtį galima bent kiek prasmingai prieš jį kovoti.“ Daugiau informacijos apie prašymą rasite čia.
Vytautas Radžvilas. Apie kalbą naikinančius nelietuvius ir raudonuosius lietuvių šaulius
Nacionalinio susivienijimo pirmininko Vytauto Radžvilo komentaras apie dalies valdžios atstovių viešai išsakomą požiūrį ir veiksmus lietuvių kalbos atžvilgiu, liudijančius panieką ir neapykantą jai bei siekį, naudojantis turima valdžia, užbaigti jos naikintojų nespėtą įgyvendinti darbą Pilną tekstą rasite čia.
Vytautas Sinica. Kas taikosi nupiešti taikinį jums ant nugaros?
Beno Shapiro knygos “Autoritarinis momentas” vertėjas, humanitarinių mokslų daktaras Vytautas Sinica sako, kad ideologinė cenzūra ir diskriminacija dėl pažiūrų yra būdingiausias XXI amžiaus Vakarų demokratijos bruožas; su juo kovojant drąsa yra lemiamas veiksnys: jeigu suvokiantys, kad kuriamas cenzūros režimas, drjs apie tai kalbėti, režimas negalės įsitvirtinti.

Nuoroda į publikaciją čia.
Jūratė Sofija Laučiūtė. Kalba – politikų tarnaitė?
Jūratės Sofijos Laučiūtės publikacija, kurioje atskleidžiamas iškreiptas lietuvių kalbos vaidmuo: kalba tapo politikos formavimo ir diegimo priemone ar net politikų tarnaite. Straipsnio nuoroda čia.
Panašia tematika paskelbtos dar trys Nacionalinio susivienijimo narių publikacijos:

Vytauto Radžvilo straipsnis apie atsako į Valstybinės lietuvių kalbos inspekcijos viršininko puolimą būtinybę. Jį rasite čia. Vytauto Sinicos straipsnis, kuriame aptariami trys liepos mėnesį įvykę kalbos politikos momentai, bei jų atskleidžiamos nerimą keliančios tendencijos. Nuoroda į publikaciją čia.

Laimos Kalėdienės straipsnis, kuriame keliamas klausimas Kodėl Laisvės partijai taip parūpo Vilniaus rajono lenkai? Straipsnio nuoroda čia.
Almantas Stankūnas. Daugiabučių namų administratorių jungas gyventojams – ar atsiras politinės valios jį palengvinti?
Almanto Stankūno publikacija, kurioje nagrinėjamas privataus kapitalo valdomų namų administratorių jungas gyventojams, bei stoka politinės valios keisti esamą situaciją. Straipsnio nuoroda čia.
Vytautas Radžvilas. Jie trokšta stebuklo, kad Lietuva pasikeistų jiems patiems nieko nedarant
Nacionalinis susivienijimas turėjo pasivadinti partija dėl grynai praktinės priežasties. Kitaip buvo neįmanoma įsiregistruoti, tuo pačiu ir veikti. Tačiau formali etiketė ir organizacijos veikimo principas, pats jos pagrindas yra absoliučiai skirtingi dalykai. Straipsnio nuoroda čia.