Aktualijos

Leonardas Marcinkevičius, Elta. Šeimų sąjūdis: savivaldybės sprendimas bus skundžiamas, mitingas – įvyks

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

prie bibliot. 09.10.2021  20210810_110217  Vilniaus miesto savivaldybei antradienį nusprendus nesuteikti leidimo rugsėjo 10-ąją surengti mitingą prie Seimo, vienas iš renginį organizuojančio Lietuvos šeimų sąjūdžio lyderių Artūras Orlauskas tvirtina, kad sostinės valdžios sprendimas, be jokių abejonių, bus skundžiamas teismui. Jo teigimu, nepaisant visų savivaldybės argumentų, Šeimų sąjūdžio organizuojamas mitingas prie Seimo įvyks kaip numatyta.„Savivaldybei, kuri jau vieną teismą pralošė dėl neteisėto leidimo nedavimo birželio mėnesį, turėtų būti aišku. Ten sprendimas vienareikšmis – protestuotojai renkasi vietą, kur daryti protestą. Negali būti pažeidžiama susirinkimų ir protestų laisvė”, – Eltai sakė A. Orlauskas.

Jo teigimu, Šeimų sąjūdžio prie Seimo organizuojamas mitingas įvyks bet kuriuo atveju.

„Konstitucija galioja nepriklausomai nuo savivaldybių pageidavimų”, – pažymėjo jis.

„Nestebina iš tikrųjų konservatorių ir liberalų valdomos savivaldybės veiksmai. Jie ir toliau trypia Konstituciją, dėl ko ir vyksta protestai”, – pridūrė A. Orlauskas.

Vilniaus miesto savivaldybė antradienį pranešė nusprendusi nesuteikti leidimo Šeimų sąjūdžiui prie Seimo rugsėjo 10 d. surengti daugiatūkstantinį mitingą.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Adomo Bužinsko teigimu, šį sprendimą lėmė bent kelios priežastys.

„Visų pirma – vieta. Leidimas prašomas iki 15 tūkst. žmonių, ir mes matome, kad fiziškai toje teritorijoje tiek žmonių tiesiog netilps. Saugus atstumas iki Seimo yra 75 metrai. Taip pat gavome Martyno Mažvydo bibliotekos atskirą kreipimąsi, kad yra trikdomas jų darbas ir jų sklype mes turime užtikrinti praėjimą. Todėl tas plotas dar labiau mažėja”,- aiškino A. Bužinskas.

„Antra priežastis – laikas. Buvo prašoma pratęsti renginio leidimą iki 22 val. Manome, kad pati aikštė yra pakankamai prastai apšviesta ir pareigūnų darbą tai apsunkins grynai iš saugumo pusės”,- tęsė jis.

„Trečia priežastis – Valstybės saugumo departamentas išviešino dalį pažymos, kurioje aiškiai nurodoma, kad šiuo metu yra padidėjusi įvairių susirinkimų rizika, kurie gali pasibaigti tam tikrais smurtiniais veiksmais”,- tvirtino Vilniaus miesto savivaldybės atstovas.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas tikino, kad Šeimų sąjūdžio atstovams nusprendus skųsti šį sprendimą, jeigu teismą savivaldybė pralaimėtų, atitinkamas sprendimas būtų vykdomas.

V. Čmilytė: kompromisui laiko yra

„Dar neturėjau galimybės nuodugniai susipažinti su Vilniaus miesto savivaldybės sprendimu. Bet kuriuo atveju šis sprendimas yra išimtinė savivaldybės kompetencija. Kita vertus, Konstitucija garantuoja visiems Lietuvos piliečiams teisę į taikius susirinkimus ir protestą. Ir nesvarbu, ar sutinku, ar nesutinku su planuojamo mitingo tikslais, gerbiu šią garantiją. Be abejo, ją įgyvendinant privaloma laikytis įstatymų, turi būti atsižvelgta į atitinkamų tarnybų pastabas. Jeigu tokios apimties ir tokios trukmės mitingas negalimas vienoje vietoje, abi pusės dar turi laiko rasti kompromisą”, – Eltai atsiųstame komentare tvirtina Seimo vadovė.

respublika.lt