Aktualijos

Leonas Kerosierius. TRISPALVĖ KOSMOSE

Written by Redakcija · 1 min read

Trisspalve Kosmose  021-09-15 d pasaulį apskriejo žinia, kad kosmose TRISPALVĖ. Šiai vėliavai pasiekti kosmoso platybes prireikė dviejų žmonių – JAV kompanijos „Shift4“ įkūrėjo Jared Isaacman, kurio iniciatyva keturi paprasti amerikiečiai su misija „Inspiration4“ pirmieji istorijoje pakilo į 585 km aukštį ir Tado Vizgirdos, Amerikos lietuvio, „Shift4“ vadovo Lietuvoje, kurio prašymu mūsų Trispalvė atsidūrė Jared Isaacman ‘o rankose taip arti žvaigždžių.Pirmoji ir vienintelė, rekordinė! Skriejusi net 585 km aukštyje aplink Žemę mūsų šalies Trispalvė ir į kosmosą ją pasiėmęs „Inspiration4“ vadas bei saugių mokėjimų apdorojimo sprendimų bendrovės „Shift4“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Jaredas Isaacmanas. Lietuvos Valstybės vėliava – Trispalvė Jared Isaacman rankose kosmose – tai padėka ir pagarba mūsų šaliai bei Lietuvoje dirbantiems Isaacmano įkurtos įmonės „Shift4“ Payments Lithuania darbuotojams. 

2021-11-24 d Amerikos „Shift4“ padalinį Lietuvoje aplankė Nepriklausomybės gynėjų sąjungos (NGS) nariai ir bendraudami su Tadu Vizgirdu ir biuro darbuotojais susipažino su istorinio žygdarbio epopėja. Kad Trispalvė atsidurtų kosmose svarbiausią rolę suvaidino Tadas Vizgirda. Tadas aktyvus sąjūdininkas. Pažymėtina, kad jo automobilio numeris yra SAJUDIS. 

Visas pasaulis žino, kad SĄJŪDININKAI atkūrė Lietuvos Nepriklausomybę ir griovė komunizmo imperiją. TRISPALVĖ praėjo sunkų Lietuvos kovų už Nepriklausomybę ir kančių kelią. Turbūt šioje Trispalvės istorijoje svarbiausia yra tai, kad Jungtinės Amerikos Valstijos ir jos piliečiai kovojo dėl Lietuvos Nepriklausomybės ir stengėsi, kad Lietuva išsivaduotų iš komunizmo gniaužtų ir eitų Nepriklausomybės keliais.

Nusifotografavome prie Trispalvės.
Nuotraukoje iš kairės į dešinę: Tadas Vizgirda, NGS pirmininkas Arnoldas Kulikauskis, NGS nariai Leonas Kerosierius, Česlovas Žilinskas, Stanislovas Žilinskas, Gintas Vilkelis. 

Ačiū Jungtinėms Amerikos valstijoms! Ačiū Jared Isaacman ir Tadui Vizgirdai!
PRISIMINKIME, kad 1919-01-01 pirmą kartą į Gedimino kalno Pilies bokštą Trispalvę įkėlė pirmasis savanoris Kazys Škirpa.

ŽINOKIME, kad įstatymu Trispalvė buvo išimta iš centro kai keliama daug vėliavų, kai kurie seimiūnai rengė įstatymus Trispalvę nukelti nuo
Pilies bokšto, kad Sausio 13-ąją Seime vietoje Trispalvių priseginėjamos neužmirštuolės. 

Dėkokime ir linkėkime Lietuvos etnokosmologijos muziejui, kad Kosmoso Trispalvė pasitarnautų vienijant valstybes, Lietuvos žmones, kad niekas nebandytų jos žeminti ir niekinti. 

Leonas Kerosierius, NGS valdybos narys, Tel. 8674 38465, e p. vilnius@sajudis.com
Molėtai, Lietuvos etnokosmologijos muziejus, 2021-11-30