Aktualijos

Lietuva tapo pirmąja JAV gamintojos stotele

Written by admin · 2 min read

JAV žemės ūkio technikos gamybos kompanija „Kinze Manufacturing“ pradeda savo veiklą Lietuvoje. 46 metus veikiantis šeimos verslas šiandien yra antrasis pagal dydį sėjimo ir sodinimo technikos gamintojas JAV. Ajovos (IOVA- red.) valstijoje įsikūrusioje bendrovėje šiuo metu dirba per 850 darbuotojų.

Lietuva tapo pirmąja užsienio šalimi į kurią „Kinze Manufacturing“ nusprendė plėsti savo veiklą. Bendrovė čia investuoja 22 mln. litų į naujo gamybos padalinio statybas.

 

„Tai yra pirmoji mūsų gamykla užsienio valstybėje. Ketiname smarkiai didinti mūsų pardavimus Rusijoje, Ukrainoje bei Europos Sąjungoje, – sako Susanne Kinzebaw, „Kinze Manufacturing“ viceprezidentė. – Ieškojome vietos plėtrai Rytų Europoje: Slovakijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje. Lietuvą pasirinkome dėl produktyvios ir efektyvios darbo jėgos, vietinių gamybos tradicijų bei pozityvaus dėmesio iš valstybės institucijų.“

Įmonė įsikurs Vilniaus rajone, šalia kelio Vilnius – Druskininkai. Lietuvoje bus gaminami populiariausi įmonės produktai – sėjamoji ir sodinamoji technika. 99 proc. gaminių bus eksportuojama į kompanijos augančią Europos rinką – Rusiją, Ukrainą, Čekiją, Bulgariją, Vengriją ir kitas.

„Ši JAV bendrovė Lietuvą pasirinko dėl mūsų darbuotojų gebėjimų bei patogios geografinės padėties. Taip pat mūsų šalyje „Kinze Manufacturing“ rado vertybes, kurias plėtoja savo versle: sąžiningumą, dėmesį vartotojams, meistriškumą, inovatiškumą bei abipusę pagarbą“, – sako Milda Dargužaitė, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ vadovė.

„Kinze Manufacturing“ gamykla Lietuvoje pradės veikti 2013 m. rudenį ir plėsis trimis etapais. Pradiniame etape bus vykdomas gaminių surinkimas iš importuotų bei vietinės rinkos partnerių gaminamų komponentų. 2015 m. bus atidarytas virinimo ir dažymo cechas, dalį komponentų gaminantis vietoje. 2017 m. gamykloje veiks pilnas gamybos ciklas, nuo metalo apdirbimo iki galutinio surinkimo. Atidarymo metu 2013 metais įmonėje dirbs 10 žmonių, o pradėjus dirbti pilnu pajėgumu čia dirbs 250 suvirintojų, mechanikų, šaltkalvių, staklių (CNC) operatorių ir kitų specialybių darbuotojų.

Kompanija ketina investuoti į darniąsias investicijas ir skirti lėšų bendradarbiavimui su vietos mokymo įstaigomis: universitetais, kolegijomis, profesinėmis mokyklomis bei profesinio rengimo centrais. Studentams bus suteikiama galimybė atlikti gamybinę praktiką ir susipažinti su pažangiomis gamybos technologijomis bei gamybos procesais. Tokiu būdu ketinama ugdyti būsimus darbuotojus.

M. Dargužaitė pastebėjo, kad „Kinze Manufacturing“ vadovams buvo labai svarbu užsienyje įgyta lietuvių patirtis: „Jie džiaugėsi, kad mūsų šalyje rado daug specialistų, kurie profesinės patirties įgijo ne tik Lietuvoje. Būtent dalies tokių darbuotojų „Kinze Manufacturing“ dairysis formuodama gamyklos komandą Lietuvoje.“

Apie „Kinze Manufacturing“

Įkurta daugiau nei prieš 46 metus, „Kinze Manufacturing“ yra žemės ūkio technikos gamintoja, užsiimanti sėjimo ir grūdų sodinimo įrangos gamyba s pasauliniu mastu. Kompanija yra rinkos lyderis, besiorientuojantis į naujoviškus, efektyvius gamybos sprendimus. Pagrindinės kompanijos vertybės grindžiamos  integralumu, klientų aptarnavimo bei kokybės pranašumu, inovacijomis ir abipuse darbuotojų ir klientų pagarba. Pasauliniu mastu gamintoja yra pripažinta už inovacijas ir išradimus augalininkystės technologijų srityje.

„Kinze Manufacturing“ darbuotojai dažniausiai taip pat ir ūkininkauja, dėl to turi puikias galimybes išnaudoti inovacijas pirmieji bei patikrinti, ar jos atitinka  vartotojų poreikius.
Daugiau informacijos apie bendrovę:  www.kinze.com

Apie „Investuok Lietuvoje“

„Investuok Lietuvoje“ yra tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra prie Ūkio ministerijos, kuri siekia didinti Lietuvos ekonomikos konkurencingumą, investicinį patrauklumą ir šalies žinomumą pasaulyje. Agentūra teikia informaciją ir konsultacijas užsienio bendrovėms, ieškančioms būdų optimizuoti veiklą, pasiekti naujas rinkas arba didinti užimamų rinkų dalį.

Daugiau informacijos:
Dalius Morkvėnas | „Investuok Lietuvoje“ rinkodaros ir komunikacijos vadovas
Tel.: (85) 212 07 76, (8 630) 09 188 | El. p. dalius.morkvenas@investlithuania.com

Brooke Baxley | Karwoski & Courage Public Relations
Tel.: +1 (612) 342 9817 (JAV) | b.baxley@creativepr.com