Aktualijos

Lietuvos elitas teikia prostitucijos paslaugas

Written by admin · 2 min read

Žinia, Lietuvoje yra įvairių prostitucijos formų. Gatvės prostitucija, kuria verčiasi gyvenimo užribyje atsidūrusios. Elitinė prostitucija, kurios imasi prabangesnio gyvenimo siekiančios.

Vaikų prostitucija, kurios aukomis tampa valstybės globojamos mergaitės ir kurios nematantys apsimeta Lietuvos politikai, vaiko teisių kontrolierės ir saugotojos, prokurorai ir policininkai.

Yra dar ir paties elito prostitucija, kurios paslaugos – kaip paradoksalu – teikiamos viešai, nors apie jas viešai kalbėti drovimasi.

 

Įveikęs drovumą, pilietinis Tiesos.lt portalas supažindina skaitytojus su tipišku Lietuvos elito prostitucijos atveju. Priminsime, lotyniškas žodis prostitutio reiškia viešą parsidavimą, garbės praradimą. Vaizdus viešo parsidavimo pavyzdys – paskutinis, šių metų sausio 30-ąją išleistas, „Veido“ žurnalas, pažymėtas 4-uoju numeriu.

Žurnalas, kurio leidėjas dr. Algimantas Šindeikis nuolat pabrėžia savo priklausomybę Lietuvos elitui, prasidėjusiems savivaldos rinkimams skyrė prastai paslėptos reklamos numerį. Jo viršelyje – perrinkimo siekiančio dabartinio Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko meninė fotografija su trimitu ir reikšminga inskripcija: „GERIAUSIAS MERAS. Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas – įtakingas politikas, gabus vadybininkas ir trimito meistras“. Viršelio temai skirtas pagrindinis „Veido“ straipsnis turi ypatingai tiesmuką antraštę – „Kurie merai verti būti perrinkti“. Straipsnį iliustruoja trijų „perrinkti vertų“ merų reklaminės nuotraukos: burlaivio fone Klaipėdos meras V. Grubliauskas, iš lėktuvo fotografuotos Dzūkijos gamtos panoramoje Druskininkų meras Ričardas Malinauskas ir vakarėjančio Vilniaus fone pasitempęs sostinės meras Artūras Zuokas.

Po šios pagrindinės numerio publikacijos elitinis elitinio leidinio skaitytojas atras antrąjį „viršelio temos“ straipsnį – „Trimito meistras su miesto raktais“, skirtą jau tik vienam uostamiesčio merui. Šiame, dar dviem „geriausio mero“ nuotraukomis papuoštame tekste V. Grubliauskas kukliai lyginamas su kitais menininkais-politikais: JAV prezidentu Ronaldu Reaganu ir Kalifornijos gubernatoriumi Arnoldu Schwarzeneggeriu. Visi šie reklaminiai tekstai nepažymėti elitiniam „Veido“ skaitytojui įspėti skirtu anglišku trumpiniu PR – public relations. Beje, ir „Veido“ leidėjas dr. A. Šindeikis, ir buklesni skaitytojai gerai supranta, kad šis trumpinys yra melagingas. Juk leidėjo reklamai parduoti žurnalo plotai tėra paprasčiausia reklama, bet ne „viešieji ryšiai“ ar „ryšiai su visuomene“.

Bet verskime 4-ąjį „Veido“ numerį toliau. Jo didžiąją dalį sudaro straipsniai, pažymėti PR ženklu. Ryškiausias tarp tokių straipsnių – tekstas, skirtas Druskininkų merui R. Malinauskui, papuoštas politiko nuotrauka ir turintis skambią antraštę: „Lietuvos perlas Druskininkai spindi naujai“. Beje, internetiniame portale http://www.veidas.lt šis reklaminis tekstas publikuojamas jau be žymens PR (žr. ČIA).

Kiti PR tekstai skirti: Kauno miesto merui ir jo šlovingiems žygiams („Strateginiai Kauno šūviai – į dešimtuką“), Utenos merui kaip „jaunimo sėkmės garantui“, Kėdainių merui kaip „švietimo lyderystės“ skatintojui, Lazdijų merui – investuotojų draugui, Alytaus merui – „bėgančiam pirma traukinio“, Šilalės merui – dovanų miestiečiams teikėjui, Birštono merei – „ramybės oazės“ kūrėjai, Kauno rajono merui – sportininkui ir sveikuoliui, Mažeikių merui – 50 projektų vykdytojui. Žinoma, vienas PR ženklu pažymėtas straipsnis dar kartą – jau trečią – išaukština šio „Veido“ numerio herojų merą V. Grubliauską bei jo Klaipėdai nuveiktus darbus.

Spėtina, kad visi šie perrinkimo siekiantiems merams dedikuoti reklaminiai tekstai apmokėti ne iš kandidatų į merus rinkimų sąskaitų, bet iš savivaldybių biudžetų. Taigi greičiausiai elitinio žurnalo paslaugos pirktos ne už savus. Vargu ar šis rinkimų pirkinys bus Vyriausiosios rinkimų komisijos pastebėtas.

Viename numeryje skelbiamos penkios Klaipėdos mero V. Grubliausko nuotraukos yra „Veido“ žurnalo viešo parsidavimo ir nepagarbos savo skaitytojui ženklas. Bet ar galima kalbėti apie pagarbą skaitytojams, kurie jau seniai paversti tyliais elito teikiamų prostitucijos paslaugų stebėtojais?
tiesos.lt