Aktualijos

LIETUVOS VALDANČIŲJŲ ŠVENTINĖS DOVANOS RUSIJAI

Written by Redakcija · 4 min read

         ASOCIACIJŲ SĄJUNGA „ŽUVININKŲ RŪMAI“ 

     „ŽUVININKŲ RŪMAI“ THE ALLIANCE OF ASSOCIATIONS 

L. Kerosieriui Iki pareikalavimo, Centrinis paštas, Vilnius, tel+370 674 38465, e. p. leonaslabora@gmail.com

Jo Ekscelencijai LR Prezidentui Gitanui Nausėdai

Jo Ekscelencijai Lenkijos Respublikos Prezidentui Andržej Duda

LR Seimo Pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen

LR Ministrei Pirmininkei Ingridai Šimonytei

Lenkijos Respublikos Ministrui Pirmininkui Mateusz Morawiecki

LR Seimo nariams

Europos Parlamento nariams

Lietuvos žuvininkystės mokslininkams ir specialistams

Lenkijos žuvininkystės mokslininkams ir specialistams

Lietuvos žvejams

Lenkijos žvejams

Žiniasklaidai

LIETUVOS VALDANČIŲJŲ ŠVENTINĖS DOVANOS RUSIJAI

Vilnius,  2022-12-30 

LIETUVOS, VIENINTELĖS PASAULIO VALSTYBĖS, AUKŠČIAUSIO LYGIO VALDŽIOS INSTITUCIJOS IR POLITIKAI NUO  2020-12-11 ėmėsi susidoroti su iš amžių glūdumos atėjusiu ŽVEJYBOS VERSLU. Jau  du  metus  buldozeriu pilnu pajėgumu naikina verslinę žvejybą ir to pasekoje ŽENKLIAI  PAGAUSĖS Rusijos žvejų laimikiai. 

2022-12-08  vienuolika Seimo narių užregistravo Žuvininkystės įstatymo pataisų projektą, kuriame numatyta sumažinti apie 500 tonų Kuršių marių žuvų sugavimus. Seimūnai nurodo, kad tuos 500 tonų žuvų galima bus gauti iš Lenkijos, Latvijos ir kitų ES valstybių. 

Tą pačią dieną Aplinkos ministras S. Gentvilas pateikė verslinės žvejybos Kuršių mariose žuvų gaudymo apie 30 procentų  įrankių sumažinimo įsakymo projektą. 

Turbūt kiekvienam aišku, kad A. Gedvilienės komanda savo įstatymo projektą derino su S. Gentvilu. 

KONSTATUOJAME, 

1. Kad Lietuvą valdantieji nuo 2013-01-01 nepateikę priežasčių uždraudė  verslinę žvejybą  Kauno mariose ir Kruonio HAE aukštutiniame baseine, o nuo 2015-01-01 uždraudė verslinę žvejybą ežeruose, nuomojamose telkiniuose ir tvenkiniuose. Tuo metu verslinė žvejyba buvo vykdoma maždaug 40-yje vandens telkiniuose, kai Lietuvoje yra apie 3000 ežerų, apie 1500 tvenkinių ir apie 29000 upių, upelių ir kanalų.         

2. Kad Kuršių marių žvejai verslininkai vadovaujasi Rusijos Federacijos ir Lietuvos vyriausybinių komisijų patvirtintomis kasmetinėmis žuvų gaudymo kvotomis, kurios  kas  metais  buvo: karšių – 480 tonų, starkių – 120 tonų. Pažymėtina, kad Kuršių marių žvejai verslininkai kasmet sugaudavo apie 1000 tonų žuvų. Šie sugavimai niekada neturėjo neigiamos įtakos Kuršių marių žuvų populiacijos atsistatymui.  Pažymėtina, kad žvejams mėgėjams  labai rūpi plėšriosios žuvys todėl BŪTINA jų populiacijas gausinti dirbtiniu būdu.                                                              

3. Kad verslinio dydžio žuvų ištekliai pagal mokslininkų tyrimus paminėtuose vandens telkiniuose yra gausūs – viename ha vidutiniškai yra apie 20 kg žuvų; iki 2015 metų verslininkams   leisdavo sugauti iki 7 kg 1 ha.  

4. Kad 2017-04-07  Aplinkos ministras K. Navickas OFICIALIAI AIŠKINO, kad ištyrinėtuose 384 ežeruose ir tvenkiniuose bendra žuvų biomasė 2011-2016 m padidėjusi 1,5 karto, o vidutinis žuvies svoris padidėjo apie 1,3 – 1,4 karto. MANOME, kad nuo to laiko dar ženkliai padaugėjo žuvų ir turėjo būti leidžiama verslinė žvejyba. 

5. Kad ŽVEJAI MĖGĖJAI už 14 eurų per metus arba už dyką gali žuvauti VISUOSE  vandens telkiniuose. 

6. Kad niekas nežino ir nabando suskaičiuoti kiek yra Lietuvoje žvejų mėgėjų ir kiek jie sugauna žuvų. Manoma, kad žvejai mėgėjai  naudodamiesi šiuolaikinėmis žuvų susekimo ir gaudymo technologijomis per metus išgaudo apie 10 tūkstančų tonų žuvų.  Žvejai verslininkai per metus sugauna apie 1000 tonų žuvų, o sparčiai didėjančios invazinių kormoranų kolonijos suryja apie 1000 tonų žuvų per metus.  

MANYTINA, kad uždraudus Lietuvos žvejams žuvauti Kuršių mariose dalį žuvų susigaus Kaliningrado srities žvejai.  Tokia Lietuvos politikų ir valdančiųjų veikla yra tiesioginės tarnystės požymiai Rusijos ekonominiam ir politiniam kapitalui. Prisiminkime, kad pasienių su  Rusija ir Baltarusija vandens telkiniuose nuo 2013 metų Lietuvą valdantieji yra uždraudę žvejams verslininkams žuvauti. Tai reiškia, kad Lietuvą valdantys jau nuo 2013 metų tarnauja Rusijos ir Baltarusijos ekonominiam ir politiniam kapitalui.  

Viso pasaulio vyriausybės ir politikai skatina ir remia verslinę žuvininkystę. TIK Lietuvą valdantys vieninteliai pasaulyje draudžia verslinę žvejybą. Tuo sukelia bedarbystę, didina socialinę atskirtį, bręsta neapykanta valdžiai, kuri VIENĄ DIENĄ gali išsilieti  į masinius protestus. 

Daugiau kaip metus kenčiant nuo COVID-19 pandemijos, daugiau kaip 10 mėnesių patiriant milžiniškus nuostolius dėl Rusijos vykdomo karo Ukrainoje politikai ir valdžiažmogiai tarytum plėšikų ordos SIEKIANT POLITINĖS NAUDOS RUSIJAI ir KAD IŠ ŽVEJŲ MĖGĖJŲ RINKIMUOSE SURINKTŲ DAUGIAU BALSŲ jau 2 metus terorizuoja   verslinę žvejybą,             

PAŽYMIME, kad nuo kadencijos pradžios Seimui, Vyriausybei, Seimo Aplinkos apsaugos komitetui, Aplinkos ministrerijai ir Seimo nariams buvo nuolatos siūloma gausinti žuvų išteklius  išvalant ir gilinant Nemuno deltos upes,  uždraudžiant nors 2 mėnesiams žvejybą pavasarinio neršto metu, kad kiekvienas žvejas įrengtų nors 10 kv m dirbtinų nerštaviečių, kad dirbtinai būtų įveisiamos plėšriosioe žuvys ypatingai lydekos ir starkiai, kad būtų patenkinti žvejų mėgėjų prašymai panaudoti jų surinktus nario mokesčius dirbtinam žuvų veisimui. TAČIAU NIEKAS NEREAGAVO. 

Įstatymo projekto rengėjai aiškina, kad  priėmus įstatymo nuostatas į rinką kasmet nepatektų apie 50 tonų seliavų, ežerinių stintelių, ungurių,  nėgių ir apie 500 tonų Kuršių marių žuvų. Šias žuvis  galės importuoti iš Lenkijos, Latvijos ir kitų ES valstybių. PARADOKSAS Lenkijoje, Latvijoje ir kitose ES valstybėse yra panašios gamtinės sąlygos ir panašūs žuvų ištekliai – TEN VALSTYBIŲ VYRIAUSYBĖS LEIDŽIA VERSLNĘ ŽVEJYBĄ, O PAS MUS DRAUDŽIA IR SIEKIA, KAD TOS VALSTYBĖS TIEKTŲ LIETUVAI ŽUVIS. 

MANOME, kad Lenkijos žvejai nenorės pralobti iš Lietuvos žvejų kančių ir nenorės prisidėti prie Lietuvos valdančiųjų ir politikų siekių sunaikinti verslinę žuvininkystę Lietuvoje

PRAŠOME  Lenkijos  žvejų SOLIDARIZUOTIS SU NUKENTĖJUSIAIS LIETUVOS ŽVEJAIS  IR UŽDRAUSTI  BET KOKĮ ŽUVŲ EKSPORTĄ Į LIETUVĄ. 

PRAŠOME LIETUVOS VALDANČIŲJŲ IR POLITIKŲ  RUSIJOS KARO AKIVAIZDOJE UKRAINOJE ATSISAKYTI BET KOKIŲ VERSLINĖS ŽVEJYBOS DRAUDIMŲ.           

PRAŠOME NETRUKDYTI IR NETRIKDYTI  Konstitucijpos garantuojamų darbo sąlygų ir kiekvieno žvejo teisėtų lūkesčių išsipildymo.  

Asociacijų sąjungos „Žuvininkų rūmai“ prezidentas Leonas Kerosierius

Tarybos pirmininkas   Vytautas Vaitiekūnas

Tel.  8674 38465 el.  p  leonaslabora@gmail.com    www.fisheryabc.eu