Aktualijos

LSDS prabudimas arba psichiatrai trokšta valdžios

Written by admin · 1 min read

Vaisingai vegetavusi  vasaros pradžioje, pabudo raudongūžė LSDS partija, rudeniop išperėjusi  gausų kiekį viščiukų. Jos pirmininkas Arvydas Akstinavičius teigia, kad partija netgi pasirengusi rinkimams :http://www.lsds.lt/lt/news,nid.627?PHPSESSID=52d172aafd8bea37680f2b119c8af8a8

Psichiatras Arvydas Akstinavičius, pasitelkęs bendraminčius, arba siekia sau lengvos seimūno duonos su storu sviesto sluoksniu, arba yra išvestinis galimai psichiatrinio susidorojimo vykdytojas,  tarybinės – sovietinės kgb psichiatrijos paveldo atstovas, rausvos pakraipos partijos pirmininkas, turintis gydytojo psichiatro diplomą.

Kadangi prelegentas viešas asmuo, siekiantis tapti Seimo nariu, todėl cituoju klausimus ir atsakymus kandidatui į Seimo narius:

,,ŠITIE KLAUSIMAI UŽDUOTI A. AKSTINAVIČIUI

1. Ar Jums žinomi susidorojimo su žmonėmis atvejai, panaudojant psichiatriją po 1990-03-11 d.?
2. Ar dirbdamas psichiatru, o vėliau seimo nariu, inicijavote prevencines priemones, užkertančias galimybę piktnaudžiavimui psichiatrija?
2. Ar būdamas seimo nariu domėjotės Žalos sveikatai atlyginimo komisijos prie SAM veikla? VMAI prie SAM veikla? Tų struktūrų veiklą reglamentuojančiais teisės aktais, tų aktų vykdymu?
3. Ar Jums žinomi teisėsaugos ir psichiatrų bendradarbiavimo atvejai, nepagrįstai skiriant psichiatrines ekspertizes po 1990-03-11 d.?
4. Ar galite nurodyti dokumentą, kuriame būtu užfiksuota Jūsų atskiroji nuomonė piktnaudžiavimo psichiatrija klausimu?‘‘

,,Gerbiama Elona,
Nuoširdžiai dėkingas už Jūsų aktyvumą, dalyvavimą renginiuose, nuomonės išsakymą.
Susidoroti su žmonėmis panaudojant psichiatriją, ypač buvo būdinga tarybiniais metais. Dirbdamas psichiatru, buvau iš tų, kuris nepritempinėjo diagnozių iki šizofrenijos, o budėjimų metu mažindavau aminazino ir kitų neuroleptikų dozes pacientams. Tvirta pozicija ir švietėjiška veikla, jog negalima piktnaudžiauti psichiatrija – tai, manau, buvo svarbi prevencinė priemonė.
Žalos sveikatai atlyginimo tema tampa vis aktualesnė ir bėgant metams padėtis tik blogėja, nes SAM vadovybė vadovaujasi laisvosios rinkos  ideologija, kur vietos žmogiškajam faktoriui nėra, o vyrauja tik piniginiai, materialiniai interesai. Tam, kad keistųsi požiūris ir padėtis, pirmiausia SAM turi vadovauti žmogus, kuriam svarbi ir brangi Hipokrato priesaika. Dabar gi trečias iš eilės ministras net neturi mediko diplomo.

Nors nebedirbu praktinio gydytojo darbo, tačiau medicinos temomis domiuosi iki šiol ir pagal galimybes viešai išsakau savo nuomonę.
Teisėsaugos ir psichiatrų bendradarbiavmo tipišku atveju galima laikyti Romo Kalantos istoriją. Jis buvo paskelbtas psichiniu ligoniu argumentuojant vien tuo, kad nešiojo ilgus plaukus ir jų neprižiūrėjo. Beje, jau Atgimimo laikotarpiu reabilituojant R.Kalantą kai kurie psichiatrai gynė tarybinių laikų versiją.

Čia mano trumpi atsakymai ir komentarai į Jūsų užduotus klausimus. Jūs palietėte temas, apie kurias galima kalbėti žymiai plačiau ir daugiau. Turiu tik pastebėti, kad psichiatrijos srityje, kaip, beje, visoje sveikatos apsaugoje ir ne tik joje, nuo tarybinių laikų kraštutinumų ir perlenkimų buvo pereita prie kitų kraštutinumų jau nepriklausomoje Lietuvoje.
Tikiuosi, jog kito apsilankymo Šiauliuose metu turėsime progą Jūsų keliamais klausimais pakalbėti plačiau.‘‘
 
Pagarbiai,
Arvydas Akstinavičius‘‘

Apie problemos svarbą ir psichiatro atsakymus palieku spręsti skaitytojams, kurių dar, kol kas, nepalietė kgbistinės psichiatrijos kameros, kankinimai medikamentais.

Laukite tęsinio.