Aktualijos

Margaritos Starkevičiūtės kreipimasis į prezidentą Gitaną Nausėdą: piliečių pasitikėjimą praradę vadovai turi atsistatydinti arba būna atstatydinti

Written by Biciulystė Siūlo · 38 sec read

Margaritos Starkevičiūtės kreipimasis į prezidentą Gitaną Nausėdą: piliečių pasitikėjimą praradę vadovai turi atsistatydinti arba būna atstatydinti

Jūsų Ekscelencija prašau pareikšti nepasitikėjimą Lietuvos Respublikos Vyriausybe ir kreiptis į Seimą dėl naujos Vyriausybės paskyrimo. Sudėtingų iššūkių akivaizdoje nesugebantys su jais susidoroti ministrai negali toliau vykdyti savo pareigas.

Premjerė apie hibridinį valstybės užpuolimą paskelbė prieš beveik tris savaites, tačiau kažkokį neišbaigtą veiksmų planą pristato tik dabar. Be to, ji ketina važiuoti į Graikiją mokytis valdyti krizę.

Užsienio reikalų ministras ketina važiuoti užmegzti ryšių į Iraką, nors ten veikia ES užsienio atstovybė, į kurią seniai jau turėjo būti kreiptasi pagalbos.

Vidaus reikalų ministrė, užuot rūpinusi valstybės sienos apsauga, vaikščioja Briuselyje. Premjero, užsienio reikalų ir vidaus reikalų ministro postai nėra skirti mokytis ir poilsiauti.

Krašto apsaugos ministras nėra pristatęs plano, kaip kovoti su hibridinėmis grėsmėmis, taip pat kaip valdančios koalicijos narės Seimo pirmininkė ir ekonomikos ministrė.

Šia vyriausybe nepasitiki didžioji dauguma šalies gyventojų. Demokratinėje valstybėje praradę savo piliečių pasitikėjimą vadovai turi atsistatydinti arba būna atstatydinti.