Aktualijos

N. Puteikis siūlo naikinti KT ir partinius sąrašus rinkimuose

Written by admin · 42 sec read

Nepriklausomas kandidatas į prezidentus Naglis Puteikis pristato save kaip atsvarą partijų nomenklatūrai, o demokratiją siūlo sugrąžinti naikinant Konstitucinį Teismą ir galimybę būti išrinktam į valdžią per partijų sąrašus.

Klausimas apie tai, ar jis yra nusitaikęs į protesto balsus, N. Puteikį sunervino. „Aš nesu nusitaikęs į jokį elektoratą, tiesiog mane nervina dvejopi standartai“, – sakė jis.

 

Politikas pateikia savo siūlymus, kaip būtų galima demokratizuoti valstybę.

„Turime tokią situaciją, kad Lietuvos piliečių teisės, nors jos yra įtvirtintos Konstitucijoje, iš esmės neveikia. Lietuvą pasikeisdamos tarpusavyje valdo kelios partijos, bet realiai – partijų nomenklatūra. Prezidentė Dalia Grybauskaitė arba nesugebėjo savo rinkimų pažadų įvykdyti, arba ji pati ir jos komanda tapo sudėtine nomenklatūros dalimi“, – kalbėjo N. Puteikis.

Kandidatas siūlo panaikinti galimybę patekti į valdžią – būti išrinktam į Seimą arba savivaldos institucijas – per partijų sąrašus ir naikinti Konstitucinį Teismą (KT) jo funkcijas perduodant Aukščiausiajam Teismui.

N. Puteikis siūlo rinkimuose į Seimą ir savivaldybių tarybas tautos atstovus rinkti tik tiesiogiai vienmandatėse apygardose. Jis taip pat siūlo rinkti seniūnijų tarybas. Tokius siūlymus politikas pateikė pristatydamas savo rinkimų programą.

Eltos inf.