Aktualijos

Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius JAV ir Meksikai Ž. Pavilionis – Lietuvą kompromituojantis provokatorius

Written by admin · 1 min read

Prieš kelias dienas portalui lrt.lt Lietuvos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius JAV ir Meksikai Žygimantas Pavilionis pranešė, kad Rusija visai netoli Vilniaus rengiasi invazijai į Lietuvą.

Rusija kariauja prieš mus hibridinį karą psichologiniu, kultūriniu, informaciniu, kibernetiniu ir kitais lygiais. Kariauja net per ekologiją, – ir štai jau nebestatome atominės elektrinės, nebeieškome skalūnų, – paaiškino Ž. Pavilionis. – Turime atsibusti. Visai netoli Vilniaus rengiama invazija į Lietuvą.“

Rusija rengia mūsų visuomenę karinei invazijai, kuri bus paskutinė ir įvyks tada, kai bus matyti, jog nesipriešinsime, nes esame tarpusavyje susirieję, mūsų elitas visiškai nebemato tikrųjų problemų ir yra užliūliuotas taip, kaip buvo nutikę prieš 1940-uosius. Tada ateis rusai ir įves tokią tvarką, kokią dabar matome Kryme“, – perspėjo ambasadorius.

Šis aukšto Lietuvos diplomato pranešimas sujaudino tiek mūsų šalies gyventojus, tiek ir visas kitas Europos Sąjungos valstybes. Sužinoti, kad suįžūlėjusi Rusija ruošiasi kirsti Europos Sąjungos sieną ir veržtis į NATO valstybę, buvo netikėta ir labai nemaloni naujiena. Nebuvo abejonių, kad šią informaciją aukštas diplomatas galėjo pasakyti tik turėdamas savo rankose labai konkrečius duomenis.

Kadangi ši informacija buvo išskirtinės svarbos dėl mūsų valstybės saugumo, signataras Zigmas Vaišvila LR užsienio ministerijos (URM) paprašė skubiai viešai pranešti, ar ambasadoriaus Žygimanto Pavilionio paskelbta informacija yra jo asmeninės žinios, ar informacija, kuria disponuoja URM arba ambasadoriaus Žygimanto Pavilionio vadovaujama Lietuvos Respublikos ambasada JAV arba Meksikoje?

Taip pat URM buvo prašoma pateikti informaciją, kieno įgaliotas ambasadorius Žygimantas Pavilionis paskelbė šią ypatingos svarbos informaciją?

Ir štai visiškai netikėtai paaiškėjo, kad ambasadoriaus Ž. Pavilionio žodžiai tebuvo blefas.

„Pranešame, kad ambasadorius neminėjo jokios konkrečios šalies ar konkrečių planų dėl galimai rengiamos invazijos į Lietuvą. Interviu pasakyta mintis, jog „visai netoli Vilniaus rengiama invazija į Lietuvą“ turėtų būti suprantama viso interviu kontekste, kaip raginimas Lietuvos visuomenei būti budriems, suvokti besikeičiančią geopolitinę padėtį ir naujai iškylančias grėsmes.“, – sakoma URM atsakyme.

Dėl šios sunkiai sveiku protu suvokiamos, bet labai pavojingos provokacijos Z. Vaišvila šiandien kreipėsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę, Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę ir premjerą Pirmininkui Algirdą Butkevičių.

„Toks p. Žygimanto Pavilionio elgesys, viešai paskelbiant LRT ir po to tą pačią dieną LRT laidoje „Teisė žinoti“ bei kitomis dienomis kitose žiniasklaidos priemonėse (pvz. ambasadoriaus interviu portalui lrytas.lt „Ž. Pavilionis: „Barbarai jau ne už sienų, o šalies viduje“), ne tik nesiderina su ambasadoriaus ir mūsų valstybės įgalioto atstovo statusu, bet ir sukelia tiesioginę grėsmę mūsų valstybės saugumui, jei valstybės įgaliotas atstovas viešai valstybės vardu paskelbė žinomai melagingą tokio pobūdžio informaciją. Tai yra ir karo kurstymas, užtraukiantis ir baudžiamąją atsakomybę.“, – sakoma signataro kreipimesi.

Šalies vadovų taip pat prašoma nedelsiant pradėti ambasadoriaus-provokatoriaus Ž. Pavilionio atšaukimo ir diplomatinio rango atėmimo iš jo procedūras.
ekspertai.eu