Aktualijos

Pagrindinė idėja Lietuvai – pamėginkime tapti Tauta ir Valstybe

Written by Redakcija · 1 min read

Visame Vakarų pasaulyje vykstantis tautų pavasaris – jau akivaizdus ir nesustabdomas reiškinys. Globalistiškai orientuotos propagandos pastangos vaizduoti jį kaip trumpalaikį ir savaime nuslūgsiantį ,,autoritarinio ir populistinio nacionalizmo protrūkį” ar net ,,atavistinį recidyvą” bliūkšta akyse ir darosi vis neįtikinamesnės regint tautinių jėgų rinkimines pergales vis naujose šalyse. Ši tendencija iš esmės keičia padėtį ES ir jos raidos perspektyvas. Neišvengiami gelminiai geopolitinės pasaulio ir Europos tvarkos pokyčiai gali tapti pragaištingi jiems nepasiruošusioms ir nesiruošiančioms šalims.Lietuvai dėl šalies trapios ir pažeidžiamos geopolitinės ir saugumo padėties jie gali būti ypač sunkūs. Tačiau šalies politinė, akademinė ir žiniasklaidos nomenklatūra elgiasi panašiai, kaip elgėsi jų pirmtakai praėjusio amžiaus devintame dešimtmetyje SSRS padvelkus ,,pertvarkos” vėjams. Tada, kaip ir šiomis dienomis, vykstančių pokyčių stengiamasi nematyti arba bandoma juos nutylėti ar sumenkinti jų mastą ir reikšmę.

Šiame nykiame kontekste kaip šviežaus intelektualinio oro gūsis išsiskiria politikos filosofo ir apžvalgininko V. Laučiaus straipsnis. Jame kviečiama atsikratyti sovietinio mąstymo įpročių bei paveldo ir siūloma fundamentali idėja Lietuvai – tapti tikra ir visaverte valstybe.

Nuoroda į prof. V. Radžvilo komentarą V. Laučiaus straipsniui:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10157498988611337&id=62378591336 

V.Laučiaus straipsnis:

http://www.lrt.lt/naujienos/nuomones/10/190557/v._laucius._kad_nepasikartotu_ideja_ir_tuomet_dirbom_lietuvai

 

Lietuvos ištautinimo ir išvalstybinimo klausimas, kaip neatidėliotinai spręstinas uždavinys, keliamas ir prof. V. Radžvilo kalboje:

 

http://www.propatria.lt/2017/10/vytautas-radzvilas-smetona-unikaliai.html

 

 

Pagarbiai,

 

Vilniaus forumo vardu

Koordinatorius

Arnas Simutis

 

El. paštas: info@pilieciai.lt