Aktualijos

Patarėjas J.Markevičius teikė prezidentei melagingą informaciją

Written by admin · 1 min read

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius mano, kad prezidentės Dalios Grybauskaitės komandą palikęs vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jonas Markevičius buvo nekompetentingas savo srityje.

„Padorumas, garbė, sąžinė ir kiti visiems žmonėms priimtini dalykai reikalingi ir tarnyboje Prezidentūroje. Aš manau, kad sprendimas pavėluotas, bet šio žmogaus kompetencija man asmeniškai kėlė abejonių“, – Žinių radijo laidoje „Aktualioji valanda“ ketvirtadienį sakė V. Gailius.

 

Kai prieš kelerius metus buvo aiškinamasi, kaip vyko informacijos nutekinimas apie valstybės veiksmus prieš banką „Snoras“, Antikorupcijos komisijai J. Markevičius neigė, kad tuometinis generalinio prokuroro pavaduotojas Andrius Nevera jam perdavė įtarimus, kad informacija galėjo nutekėti iš Generalinės prokuratūros. Tuo tarpu pats A. Nevera savo teiginius keletą kartų patvirtino – esą yra ir įrodymų, ir liudininkų, kurie galėjo patvirtinti, kad tai buvo padaryta. Ši situacija, pasak V. Gailiaus, rodo J. Markevičiaus melą.

„Visada sakiau, kad prezidentę pasiekia netiksli, iškreipta, o kartais ir melaginga informacija. Manau, kad ir šiuo atveju prezidentę pasiekė neteisingi duomenys, o ponas Markevičius kažkiek yra susijęs su šios informacijos pateikimu. Manau, kad nėra garbinga Seime sakyti netiesą. Visa tai ir susidėjo į šiandieninį sprendimą“, – nurodė V. Gailius.

„Sprendimas dėl pono Markevičiaus yra teisingas. Šioje institucijoje turėtų atsispindėti teisėsaugos institucijų kompetencija. Šios savybės ponui Markevičiui tikrai labai labai trūko“, – pabrėžė V. Gailius.

J. Markevičius, pasak Prezidentūros, darbą palieka savo noru. Savo pareigas jis eis iki sausio 3 dienos. J. Markevičius grįžta į savo ankstesnę darbovietę – Antrąjį operatyvinių tarnybų departamentą prie Krašto apsaugos ministerijos, kuris yra atsakingas už kontržvalgybą ir karinę žvalgybą. J. Markevičių laikinai pavaduos prezidentės patarėjas saugumo klausimais Kęstutis Budrys.
ziniuradijas.lt