Tėvynė mūsų

Nuo sausio didėja politikų ir kitų valstybės tarnautojų atlyginimai

Written by admin · 45 sec read

Nuo šių metų sausio 1-osios atkuriami politikų: Seimo narių, ministrų, merų ir jų pavaduotojų, atlyginimai. Be to, dėl Konstitucinio Teismo (KT) sprendimo didėja ir kai kurių valstybės pareigūnų: kontrolierių, inspektorių, įvairių komisijų pirmininkų bei narių, žvalgybos pareigūnų, algos, pagal darbo sutartis valstybės ir savivaldybių institucijose dirbančiųjų atlyginimai.

Tačiau kol kas nėra skaičiavimų, kiek vidutiniškai didėja šių darbuotojų ir politikų algos, dėl kurių visuomenėje kilo nemažai diskusijų, o pats spendimas buvo vertinamas nevienareikšmiškai.

 

Premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė Lazdauskienė teigia, kad konkretus kiekvieno valstybės tarnautojo darbo užmokestis priklauso nuo jo turimos kategorijos, darbo stažo, kvalifikacinės klasės, laipsnio, rango.

Visų politikų, tarnautojų, pareigūnų, teisėjų ir kitų darbuotojų, kurių algos atkuriamos KT sprendimu, darbo užmokesčiui šiemet valstybės biudžete papildomai numatyta apie 250 milijonų litų.

Portalo „15min.lt“ skaičiavimais, Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės pareiginė alga didėja nuo 9195 iki 11 610 litų, premjero Algirdo Butkevičiaus – nuo 9193 iki 11610 litų, ministrų – nuo 8482 iki 10710 litų. Tačiau be šios algos, politikai ir valstybės pareigūnai gauna įvairius priedus ir priemokas, kurios gali siekti iki 70 proc. pareiginės algos.

„Žinių radijo“, „ekspertai.eu“ inf.
Kalba redaguota ekspertai.eu