Aktualijos

Prezidento rinkimų rezultatai: du iš trijų balsavusiųjų valia naujuoju Lietuvos Respublikos prezidentu išrinktas Gitanas Nausėda. Sveikiname!

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read
Prezidento rinkimų rezultatai: du iš trijų balsavusiųjų valia naujuoju Lietuvos Respublikos prezidentu išrinktas Gitanas Nausėda. Sveikiname! Prezidento rinkimų antrasis turas įvyko – kaip pranešė Vyriausioji rinkimų komisija, jame dalyvavo 53,43 proc. rinkėjų: mažiau nei pirmajame rate prieš dvi savaites, bet daugiau nei 2014 metų prezidento rinkimų antrajame rate.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) puslapyje paskelbti pirmieji rezultatai rodė, jog mažosiose apylinkėse pirmauja Gitanas Nausėda – trys ketvirtadaliai į rinkimus atėjusiųjų prezidentu rinkosi jį.

Kai suskaičiavus daugiau negu pusę balsų tapo aišku, jog ir įsiliejus Vilniaus bei Kauno duomenims atotrūkis tarp pretendentų išlieka pernelyg didelis, Ingrida Šimonytė pripažino savo pralaimėjimą prezidento rinkimuose. Pasveikinusi išrinktąjį prezidentą Gitaną Nausėdą ji grįžo į savo štabą. Čia jos laukė audringos ovacijos ir padėkos šūksniai.

Su pergale savo veidaknygės paskyroje Gitaną Nausėdą pasveikino ir prezidentė Dalia Grybauskaitė: „Sveikinu Lietuvą, išsirinkus naują Prezidentą! Linkiu, kad į jį sudėti žmonių lūkesčiai virstų realiais darbais. Daug stiprybės ir sėkmės, Gitanas Nausėda!“

Išrinktasis prezidentas, į Daukanto aikštę atėjęs pėsčiomis, savo pirmojoje kalboje ne tik dėkojo už pasitikėjimą, bet ir įsipareigojo sugrąžinti politikai tikrąjį turinį: „Aš matau, kad žmonės patikėjo. Tai dabar blogiausia, kas galėtų mums nutikti, kad mes nuviltume žmonių pasitikėjimą. Aš darysiu viską ir, aš tikiuosi, mano komanda darys viską, atiduos visas jėgas Lietuvai, kad taip neatsitiktų, kad žmonės nenusiviltų politika apskritai, nes nieko geresnio, kaip tvarkyti gyvenimą, mes be politikos nesugalvojome“, – rėmėjams kalbėjo G.Nausėda.

Tiesos.lt primena, jog gegužės 12 d. vykusiame pirmajame ture abu pretendentai sulaukę bemaž apylygio palaikymo: I. Šimonytės rezultatas – 31,31 proc. (arba 446 719 rinkėjų), G.Nausėdos – 30,94 proc. (441396 rinkėjai).

Pirmadienį paryčiais Vyriausiosios rinkimų komisijos puslapyje paskelbti išankstiniai rinkimų rezultatai rodo, jog antrajame ture G. Nausėda nugalėjo itin didele persvara.

I. Šimonytė, užuot padidinusi savo rėmėjų skaičių, antrajame ture sulaukė kiek mažesnio jų palaikymo nei pirmajame – šį sekmadienį už ją balsavo 437 399 rinkėjai (32,86 proc. dalyvavusiųjų).

Gitanas Nausėda tampa prezidentu surinkdamas, palyginti su konkurente, kone dukart daugiau balsų – 876 749 rinkėjų, t.y. 65,86 proc. visų atėjusių į antrąjį turą valia jis tampa naujuoju Lietuvos Respublikos prezidentu.