Aktualijos

Propagandinė gyvatė, modernusis feodalizmas ir karo pamokos

Written by Biciulystė Siūlo · 2 min read
Visuomenę audrina socialiai neteisingas nekilnojamojo turto mokestis, Vilniaus krašto lenkų laikraštis atvirai šlovina Želigovskio okupaciją, o švietimo tema nepalieka viešosios erdvės. Žemiau apžvelgiame šias ir kitas temas, bei kviečiame prisijungti visus, palaikančius tai, ką darome.
Vytautas Radžvilas. Apie propagandinę gyvatę, ryjančią savo uodegą
Prof. dr. Vytautas Radžvilas:
Laidoje „Neredaguota“ aptarėme Europos ir pasaulio aktualijas. Globali valdymo sistema galutinai užsidarė savyje ir virto gyvate, ryjančia savo uodegą. Ryškiausias ir lengviausiai pastebimas to rijimo požymis yra savirefleksijos ir savikritikos visiškas išnykimas. Jis būdingas ir grynai nomenklatūriniams Lietuvos politikieriams bei ideologiniams „europinių vertybių“ propaguotojams. Jų mąstymui būdingas tipiškas bet kurio ideologinio mąstymo bruožas — didėjantis atotrūkis nuo tikrovės ir visiškas aklumas net akivaizdžiausiems jos faktams.

Likusią V. Radžvilo komentaro dalį rasite čia, o laidos nuorodą čia.
LRT forume išsakytos Vytauto Sinicos mintys dvigubos pilietybės klausimu
Vytautas Sinica: Man svarbiausias iš argumentų yra siekis neapgaudinėti savęs. Lietuva yra nykstanti šalis. Nėra, deja, nėra lietuvių traukos į Lietuvą, yra trauka iš Lietuvos (dabar sumažėjusi, bet vis dar). Šalys, į kurias traukia tautiečiai, gali dalinti pilietybę visiems. Lietuva – demografiškai itin nykstanti šalis, tai akivaizdu, apie tai rašo visa pagrindinė žiniasklaida. Laidos nuoroda čia.
Ramūnas Aušrotas. Modernusis feodalizmas
Ramūnas Aušrotas: Apklausos rodo, jog nekilnojamojo turto (NT) mokestis yra vienas iš nekenčiamiausių mokesčių. Nesunku suprasti kodėl. Asmeniui už savo uždirbtas pajamas ar sutaupytas lėšas įsigijus nuosavybę, kyla natūralus klausimas, kodėl jis už tai, ką jis jau įsigijo, turi mokėti dar kartą. O jeigu asmuo įsigijo nuosavybę skolon, tai NT mokesčio mokėjimas tampa papildoma finansine našta greta paskolos išmokėjimo. Straipsnio nuoroda čia.
Nepilnamečiams skirta informacija apie homoseksualus
Vyriausybė siūlo Seimui atsisakyti įstatymo nuostatos, kad informacija apie LGBTQI žmonių santuokas daro neigiamą poveikį nepilnamečiams. Šia tema “Žinių Radijo” eteryje diskutuoja Nacionalinio susivienijimo vicepirmininkas Vytautas Sinica ir Lietuvos žmogaus teisių centro vadovė Jūratė Juškaitė. Laidos nuoroda čia.
Vytautas Radžvilas. Vilnius priklauso Lenkijai!
Prof. dr. Vytautas Radžvilas:
Pagaliau tai pasakyta viešai ir visai Lietuvai – ir ne kokiame nors marginalų laikraštėlyje, bet solidžiame Lietuvos lenkų laikraštyje ir rimtame internetiniame portale. Aiškiau pasakyti tiesiogiai neišrėžiant lietuviams į akis, kad toji Pietryčių Lietuva yra kadaise L. Želigovskio iš jų vergijos išlaisvintas, o dabar vėl Lietuvos neteisėtai okupuotas ir pavergtas lenkų kraštas, esamomis aplinkybėmis kol kas tiesiog neįmanoma. Tačiau tik laiko klausimas, kada bus ištarta, kad šio krašto gyventojai nori „namo“ – grįžti į motinos Lenkijos glėbį. O kokia Lietuvos, pirmiausia valdžios ir didžiosios žiniasklaidos, reakciją į šį akibrokštą? Plačiau skaitykite čia.
Š. Jasiukevičius – apie įvykius Izraelyje ir pamokas, kurias galime išmokti
Interviu su Šarūnu Jasiukevičiumi, dar žinomu kaip “Praeities Žvalgas“, aptariamos spragos Lietuvos gynybos politikoje, nuotaikos Ukrainos fronte ir būdai, kuriais kiekvienas pilietis gali prisidėti prie šalies karinio pasirengimo. Straipsnio nuoroda čia.
Vytautas Sinica. Ar sės į kalėjimą Hario Poterio autorė?
Galiausiai pažymėtina ir dr. Vytauto Sinicos publikacija, kurioje analizuojama į Lietuvą atslenkanti ideologinė cenzūra ir priverstinis tikrovės apie lyčių svarbą neigimas.

Publikacijos nuoroda čia.
Nors informacinė blokada aižėja, tikrai nė iš tolo negalime lygintis žiniasklaidos dėmesiu su didžiųjų partijų atstovais. Tai lemtingai svarbus jų pranašumas ir sunkumas mūsų kelyje. Dėl šios priežasties mums ypač svarbūs socialiniai tinklai ir galimybė juose skleisti savo idėjas. Kviečiame kiekvieną, mumis besidomintį, sekti mus Facebook socialiniame tinkle: Nacionalinis susivienijimas  Jaunimo sambūris „Pro Patria“ Prof. dr. Vytautas Radžvilas  Vytautas Sinica Taip pat pakvieskite savo pažįstamus ir artimuosius sekti šiuos profilius. Padėkime žiniai sklisti.

propatria.lt