Aktualijos

R.Karbauskis atšovė V.Landsbergiui: pamatykite save iš šono ir įsivertinkite, kas yra tikrieji pamišėliai

Written by Biciulystė Siūlo · 3 min read

Po vakar įvykusio Sausio 13-osios minėjimo, į kurį susirinko tūkstančiai žmonių iš visos Lietuvos, aistros nenustoja rimti.nuotr. 1 nuotr. Ramūnas Karbauskis. Eltos nuotr. https://8974564b0d4c85457417cdc17c872ff5.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

Vakar iš karto po minėjimo prezidentu atbuline data ir be rinkimų daromas V.Landsbergis pareiškė, kad čia susirinko ne Lietuvos žmonės, o „jedinstvo”. Taip konservatorių patriarchas sureagavo į jo įpėdinių valdžioje visišką nušvilpimą renginio metu, nepaisant to, jog susirinkę žmonės jokių priekaištų neturėjo prezidentui Gitanui Nausėdai, o Sausio 13-osios aukas pagerbė tylos minute ir skanduodami „ačiū”.

Po šio incidento tiek socialinėje erdvėje, tiek žiniasklaidoje kilo gyventoju paipiktinimo audra. Į tai sureagavo ir šešėlinės vyriausybės premjeras, LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

„Pritariu V.Landsbergiui, kad pamišėlių daug, tik juos matau ne ten, kur jis juos mato. Taip pat pritariu, kad ne visus galima vadinti Lietuvos žmonėmis, bet vėlgi, juos matau ne tuose, kuriuose mato V. Landsbergis. https://8974564b0d4c85457417cdc17c872ff5.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

Lietuvos žmonėmis nepavadinčiau tų, kurie išporceliuoja Lietuvą po gabalėlį, praskolina ją, pykstasi su visais, kad ši virstų Europos užribiu, kiršina Tautą, apsimeta tuo kuo nėra, kad laimėtų rinkimus, nusispjauna į žmonių sveikatą ir prastūminėja farmacininkų bei alkoholio pramonės projektus, nusispjauna į visuomenės gerovę, iškeičia Lietuvą ir jos ekonomiką į anūko patapšnojimą per petį, siūlo Lietuvos vaikams narkotikus, primindami, kad Žemėje per daug žmonių…

Dar labai daug ką būtų galima vardinti, bet šį kartą nesiplėsiu. Taigi, mano pasiūlymas konservatoriams – pamatykite save iš šono ir įsivertinkite iš naujo, kas vertas Lietuvos žmogaus vardo, kas ne ir kas yra tikrieji pamišėliai.

Kai didelė visuomenės dalis Tautai brangią dieną renkasi prie Seimo į taikų mitingą – labai stiprus ženklas valdžiai, kad valstybė valdoma neteisingai, visuomenė sukiršinta ir nusivylusi, bet vis dar tikinti savimi ir vienybės galia prieš neteisybę. Valdžia šios Tautos dalies bijo labiausiai, bet nemaniau, kad praėjus 31-eriems metams po Sausio įvykių, barikados bus statomos savo Tautai, kaip priešui…

Šiuo žingsniu valdžia bankrutavo galutinai. Ir nemanau, kad po vakar, ji turi kokią nors moralinę teisę aiškinti, kas yra demokratija, kaip turi elgtis ir kuo vadovautis kitos šalys kaip Baltarusija, Rusija ir Kinija.

O po minėjimo, patys valdantieji moralizavo, kas ir kaip turėjo elgtis iškilmingame minėjime, vėlgi pasielgė labai ciniškai ir negarbingai Tautos atžvilgiu. I.Šimonytė savo pašaipiomis grimasomis ir V. Landsbergis savo epitetais įtikino, kad jie labai nuoširdžiai mato dvi Lietuvas. https://8974564b0d4c85457417cdc17c872ff5.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

Viena iš jų – besąlygiškai ir fanatiškai tikinti konservatoriais, net jei šie dar kartą praskolins Lietuvą, nuvarys į visišką bankrotą. Kita – tie, kurie iš tiesų myli Lietuvą, čia kuria šeimas, darbo vietas, kabinasi iš paskutinių išgalių ir galėtų atiduoti paskutinius savo marškinius, kad galėtų čia auginti savo vaikus.

Tik pastarąją jie mato kaip „runkelius”, „šunaują”, o vakar dar ir „pamišėliais” ir nevertais Lietuvos žmogaus vardo pavadino. Taigi antroji Lietuva jų akyse verta tik paniekos… Aiškiau tai parodyti žmonėms jau nebuvo įmanoma.

Kitas dalykas, kas iš tiesų neramina, kad ši valdžia sąmoningai provokuoja. Juk tiek Seimo pirmininkė, tiek I.Šimonytė jau seniai žinojo, kad žmonės rinksis prie Seimo su reikalavimais. Buvo pakankamai laiko pasiruošti bendravimui su jais, o ne atskirti metalinėmis tvoromis ir apsimesti, kad jų nėra, kad jų niekas negirdi ir nemato.

Kiek man teko matyti, susirinkusi publika pagarbiai elgėsi atiduodama pagarbą žuvusiems. O kad švilpė I.Šimonytei ir V.Čmilytei, ponios turėjo pačios susimąstyti, kodėl buvo parodyta nepagarba tik joms, kurios kurčios ir aklos Laisvei ir Lietuvos simboliams už kuriuos žuvo mūsų tautos didvyriai.

Žmonės jau daugiau negali tylėti, matydami, kaip valdžia nieko nedaro dėl kylančių kainų, brangstančių degalų, šildymo ir elektros, bet kalba apie naujus mokesčius, kurie pavers gyvenimą Lietuvoje nepakeliamu. Žmonės mato valdžios neveiksnumą iškilus problemoms, jos nenormalų polinkį stumti visuomenei nepriimtinas ideologijas, prigaminti naujų bėdų Lietuvai ir dar su milžiniškomis neigiamomis pasekmėmis, kurių buvo galima išvengti. https://8974564b0d4c85457417cdc17c872ff5.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

Bet ši valdžia arogantiška, tvarkysis savo reikalus toliau, statys matomas ir nematomas barikadas, kurios skirs patogius piliečius nuo nepatogių, kurie nuolatos kariaus tarpusavyje ir goš juodus konservatorių darbelius.

Bet aš tikiu ir matau, kad didžioji visuomenės dalis dar naudojasi iškovota Laisve ir demokratijos suteiktomis galimybėmis, kuriomis sėkmingai naudojasi kitų demokratinių valstybių piliečiai, siekdami būti išgirstais. Visada buvau ir būsiu tokių žmonių pusėje, dėl to ir esu politikoje, kuri, kaip matote yra šlykšti, kai prie valdžios prieina jos neverti asmenys…”, – savo socialinio tinklo paskyroje išdėstė politikas.

Respublika.lt primena

Vakar Sausio 13-osios minėjime buvo susirinkę nuo 3 iki 5 tūkstančių žmonių iš visos Lietuvos. Susirinkusieji išreiškė pagarbą Sausio 13-osios aukoms, tačiau nepasigailėjo valdančiųjų, kuriuos nušvilpė. Po oficialaus minėjimo įvyko ir valandą trukęs Lietuvos Šeimų sąjūdžio renginys visoms 1991 sausio įvykių aukoms atminti. Policijos pareigūnai jokių pažeidimų nei vieno, nei kito renginio metu neužfiksavo.

respublika.lt