Aktualijos

Rytas Stalnionis. Aktuali “Sodros” informacija lietuviams užsienyje

Written by Redakcija · 1 min read

Siunčiame lietuvių bendruomenei aktualią informaciją, susijusią su Privalomojo sveikatos draudimo įmokomis Lietuvoje. Labai prašome Jūsų pasidalyti šia informacija su savo auditorijomis, patalpinti ją Facebook paskyrose ar forumuose ar kituose turimuose kanaluose, nes tai svarbu užsienyje gyvenantiems mūsų tautiečiams.

————————————–

Trumpai: Gyventojus, turinčius savarankiškai draustis privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), „Sodra“ ragina pasitikrinti, ar nėra įsiskolinę šių įmokų. Tai galima padaryti užsukus į interneto svetainę www.sodra.lt/pasitikrink.

„Skolininkai turėtų suskubti susimokėti, nes vėliau pinigai gali būti išieškomi priverstine tvarka. Tačiau neturime tikslo surinkti įmokas iš žmonių, kurie Lietuvoje nesinaudoja sveikatos priežiūros paslaugomis, todėl gyvenančius ir dirbančius užsienyje, prašome kuo skubiau susitvarkyti išvykimo deklaracijas. Jos „Sodrai“ bus pagrindas panaikinti įsiskolinimą ir nebeskaičiuoti PSD įmokų iki asmuo grįš į Lietuvą ir tai deklaruos“, – sako „Sodros“ direktoriaus pavaduotojas Ježy Miskis.

„Sodrai“ PSD įmokos turi būti sumokėtos už pirmuosius 5 šių metų mėnesius; ankstesni įsiskolinimai turi būti sumokėti į Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitas.

Iš Lietuvos išvykę ir užsienyje dirbantys Lietuvos piliečiai, kad jiems būtų perskaičiuotos PSD įmokos, gali atgaline tvarka užpildyti ar patikslinti gyventojo pajamų deklaracijos (GPM308) duomenis už 2015 metus. Skaičiuodama PSD įmokas „Sodra“ VMI duomenimis vadovausis iki 2017 metų. Nuo kitų metų pagrindu sustabdyti prievolę mokėti PSD įmokas bus tik Gyventojų registrui pateiktos deklaracijos, kurios galios nuo jų pateikimo datos.

Deklaracijas VMI galima pateikti elektroniniu būdu, per Elektroninę deklaravimo sistemą (EDS) arba atsiųsti paštu, adresu atsiųsti paštu į Neravų g. 8, 66257 Druskininkai, Lietuva. Plačiau apie EDS galimybes čia – https://deklaravimas.vmi.lt/lt/Apie/Bendroji_informacija/Apie_dokumentu_teikima_per_EDS/Pildymas_portale.aspx.

Taip pat išvykimą galima deklaruoti Gyventojų registro tarnybai Lietuvoje, nuvykus į savivaldybę arba seniūniją pagal gyvenamąją vietą, o išvykusieji tai padaryti gali Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ar konsulinėse įstaigose užsienio šalyse.

————————————–

Pridedame informacijos archyvą „Sodros_informacija_isvykusiems.zip“, kuriame rasite:

Jei turėsite klausimų, būtinai kreipkitės.

Iš anksto dėkoju ir linkiu šaunios savaitės!

Rytas Stalnionis

Vyriausiasis specialistas

Komunikacijos skyrius