Aktualijos

Vilniuje ir Kaune gegužės 17-ąją bus paminėtos Garliavos smurto metinės

Written by admin · 1 min read

VILNIUJE

Prabėgo metai nuo Garliavos antpuolio, kurio metu 240 policininkų ir specialiųjų dalinių kovotojų, pasitelkę dujas, elektrą ir kitas ypatingąsias priemones, smurtavo prieš piliečius, pasirėmę advokato Gintaro Černiausko fizine jėga iš privačių namų prievarta išsivežė klykiantį vaiką. Tai buvo pirmas nepriklausomybės metais valdžios surengtas masinio smurto aktas prieš taikius, tik tiesos ir teisingumo reikalavusius Lietuvos piliečius. „Tą kaldrą jie ant visos Lietuvos užmetė“, – tuomet pastebėjo rašytojas Valdas Papievis.

 Pernai gegužės 17-ąją žiniasklaidai išplatintame vaizdo įraše Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė: „Visi esame sujaudinti įvykių Garliavoje. Visos atsakingos institucijos privalo ištirti, ar prieš vaiką nebuvo naudota prievarta. Prievarta vaiko atžvilgiu negalima. Turi būti imtasi visų reikiamų priemonių mergaitės saugumo užtikrinimui ir jos interesų gynybai“. Deja, prezidentei atsakingos institucijos per metus nieko neištyrė. Prezidentei atkakliai tylint, prokurorai ir teisėjai šiandien oficialiai neigia net patį smurto faktą.

Tuo metu Visuomeninė komisija, kurioje dirbo ir trys Lietuvos Konstitucijos kūrėjai, nustatė, kad Garliavos antpuoliu valdžia šiurkščiai pamynė Konstituciją ir pasikėsino į šalies konstitucinę santvarką.

Jau metus piliečiai, susirenkantys S. Daukanto aikštėje, reikalauja, kad prezidentė atsakytų visuomenei: kam įsakius ir kam pritarus buvo imtasi masinio smurto Garliavoje.

Jau metus piliečiai ragina prezidentę pasirūpinti advokato Gintaro Černiausko iš gimtųjų namų jėga išnešto vaiko likimu. Garliavos mergaitė – vienintelis vaikas atkurtoje Lietuvos Respublikoje, kurios likimą valdžia oficialiai pavertė „valstybės paslaptimi“.

Tad laisvieji menininkai ir pilietinis Tie-SOS judėjimas šių metų gegužės 17-ąją, penktadienį, 17 valandą Vilniaus Simono Daukanto aikštėje paminės valdžios smurto Garliavoje metines.

Pilietinio meno akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“ bus pasisakoma prieš valdžios savivalę ir melą, ginamas žmogaus orumas, Lietuvos Respublikos konstitucinė santvarka, piliečių teisės ir laisvės, tiesa ir teisingumas.

Kviečiami visi neabejingi, Lietuvos Konstituciją ir laisvę branginantys piliečiai.

tiesos.lt

-.-.-.-.-.-.-.-

KAUNE

8.00 val. Šv. Mišios Aleksoto bažnyčioje už „Deimantę ir visus kenčiančius Lietuvos vaikus, už visus nukentėjusius ir persekiojamus žmones“. Šv. Mišias aukos kun. Mindaugas Martinaitis.

17 val. Kaune, Vienybės aikštėje rengiamas mitingas “Garliavos šturmo metinės”. Mitinge dalyvaus LR Seimo „Drąsos kelias“ frakcijos nariai: prof. Povilas Gylys, Vytautas Antanas Matulevičius, Aurelija Stancikienė, Jonas Varkala, Valdas Vasiliauskas bei sesuo Nijolė Sadūnaitė ir aktorius Česlovas Stonys.