Aktualijos

Sara Wagenknecht – Merkel: jūs pati tikite savo pasakomis?

Written by Redakcija · 1 min read

Wagenknecht Sara  Saros Wagenknecht (Sahra Wagenknecht), Vokietijos politikės pasisakymo, kuriuo ji kreipėsi į Vokietijos kanclerę Angelą Merkel, beveik pažodinis vertimas.

Pone pirmininke! Mieli kolegos, ponia federaline kanclere. Istorija nesikartoja, ačiau būna fazės, kurių metu atrodo, jog politiniai laikrodžiai ėmė skaičiuoti laiką atgal, nenumaldomai grįždami į tą laikmetį, kurio niekas nenorėtų sugrąžinti.Tie, kas seka įvykių eigą pastaraisiais metais, negali atsikratyti slegiančio įspūdžio, jog šiandien mes gyvename būtent tokioje fazėje, ir aš nenorėčiau detalizuoti kuo visa tai galėtų baigtis.

Praėjus 75 metams po vokiečių žūtbūtinio karo prieš Tarybų Sąjungą, tiesiogiai prie pat Rusijos pasienio vėl vyksta kariniai mokymai, kuriuose dalyvauja ir Vokietija.

Amerikiečių branduolinis ginklas Vokietijoje modernizuojamas. Ne demontuojamas, frau Merkel, o modernizuojamas! Ir tai vyksta tuo metu, kai visoje Europoje ir taip statomos raketinės bazės. Sprendžiant pagal viską, kalba vėl eina apie gąsdinimą, apie tai, kad Putinas būtų sulaikytas nuo įsiveržimo į Baltijos šalis.

Man iš tiesų įdomu: ar kas nors iš tų, kurie mums pasakoja šias nesąmones, patys bent truputėlį tuo tiki?

Kas stumdė sienas pastaruosius dvidešimt metų? Rusija NATO kryptimi? O gal viskas buvo visiškai priešingai.

JAV investavo 5 milijardus dolerių į režimo pakeitimą Ukrainoje. Ko pasekoje gavo suskaldytą šalį, su marodieriaujančiomis fašistinėmis gaujomis ir, taip, rusų įvykdytą Krymo aneksiją, kuri visą laiką pateikiama kaip Rusijos užsienio politikos agresyvumo įrodymas.

Nauja ginklavimosi varžybų spiralė nukreipta, tikėtina, į tai, kad „galima būtų laikyti rusišką mešką už tvoros“. Labiau idiotišką argumentuotę sunku įsivaizduoti. Šiuo metu karinės NATO išlaidos 13 kartų viršija Rusijos išlaidas. Ir dabar mums būtina ginkluotis dar daugiau, kad garantuotume saugumą Europoje? Kas per kliedesiai!

Ir, nežiūrint į tai, Jūs, frau kanclere, buvote viena iš pirmųjų, kuri anonsavote gynybos išlaidų didinimą iki 2% (BVP). 2%, – tai kasmet 25 milijardai eurų žudymo įrangai, tankams ir kitai ginkluotei. Tuo pat metu, jūs „neturite lėšų“ normalioms pensijoms, geresniam išsilavinimui. Kas gi tai per absurdiški prioritetai, kuriuos jūs numatote? Nemanau, kad jūs čia rimtai.

Garsus politikas Džordžas Kennanas (George F. Kennan) dar 90-ųjų pabaigoje NATO plėtrą į Rytus pavadino lemtinga amerikiečių politikos klaida nuo Šaltojo karo laikų, kadangi Rusijos apsupimas negarantuoja taikos visame pasaulyje, o atvirkščiai – kelia jai grėsmę. Ir, nežiūrint į tai, jūs, frau Merkel, visą laiką stūmėte ir palaikėte NATO plėtrą. Tai neatsakinga pozicija.

Kariniai manevrai Rytų Europoje, apsiginklavimas iki dantų, raketinės bazės, kariuomenių pergrupavimas – logiška, kad Maskva tą vertina kaip karinius pasiruošimus. Bet kuriuo atveju, visa tai žymiai padidina karinės eskalacijos pavojų su branduoline valstybe – Rusija.

Dar Helmutas Šmidtas laikėsi nuomonės, jog dabartiniu metu didesnė grėsmė kyla iš JAV, o ne iš Rusijos. Prezidento rinkimai Amerikoje, po kurių valdžią Baltuosiuose rūmuose gali paimti arba pusiau išprotėjęs, arba ginkluotės gamintojų lobistų marionetė, situacijos labai nepakeis.

Pastaba. Viso S. Wagenknecht pasisakymo metu iš salės ją nuolat nutraukdavo pasipiktinę A. Merkel koalicijos frakcijos nariai-deputatai.

propatria.lt