Aktualijos

Seimo nario V. Kamblevičiaus pranešimas: „Neišdegęs konservatorių lyderio planas Lietuvai – šeimos verslas už valstybės pinigus“

Written by Redakcija · 1 min read

landsbergiai jaunieji  2013 m. buvo ypač sėkmingi Tėvynės sąjungos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio žmonai Austėjai Landsbergienei, kuri sugebėjo be konkurso, už juokingai menką nuomos mokestį, praktiškai neribotam laikui iš „Lietuvos energijos“ dukterinės įmonės „NT Valdos“ išsinuomoti beveik 2000 kv. m. patalpas, kuriose įsteigė  UAB „Karalienės Mortos mokyklą“.Audito komiteto pirmininkas V. Kamblevičius pažymėjo, kad auditoriai konstatavo, jog konservatorių pirmininko žmonos A. Landsbergienės UAB „Karalienės Mortos mokykla“ pasirašyta nuomos sutartis su „NT valdos“ nebuvo viešinta, taip pažeidžiant skaidrumo, atvirumo ir konkurencingumo pricipus, nes kiti potencialūs nuomininkai negalėjo pateikti pasiūlymų išsinuomoti šias patalpas. Todėl Seimo narys V. Kamblevičius audito komitete pateikė pasiūlymą, kad visų valstybės valdomų dukterinių bendrovių vykdoma veikla būtų viešinama ir visiems prieinama, o ne tik išrinktųjų kastai.

„Kodėl valstybės kontrolieriai nutylėjo savo pačių pateiktų išvadų punktus, kuriuose teigiama, kad konservatorių lyderio žmonai buvo sudarytos išskirtinės sąlygos už valstybės valdomos įmonės pinigus turėti naują mokyklą. Sutartyje buvo net numatyta, kad visą statybos darbų eigą kontroliuos tik A. Landsbergienė, o kiekvienas „NT valdų“ projektavimo ir statybų dokumentas, net Techninis projektas turi būti įvertintas ir patvirtintas konservatorių lyderio žmonos A. Landsbergienės parašu. Sveiku protu yra nesuvokiama, kad konservatorių lyderio žmonai pavyko pasirašyti tokią sutartį, kurioje visą riziką, taip pat ir finansinę, dėl šio projekto įgyvendinimo prisiima išimtinai tik „NT valdos“, – stebėjosi Audito komiteto pirmininkas V. Kamblevičius.

Analizuojant Valstybės kontrolės specialistų išvadas kyla daug klausimų, kaip skaidrumą deklaruojanti liberalų ir konservatorių valdoma Vilniaus savivaldybė ir jos įmonės prižiūrinčios Vilniaus miesto kultūros vertybes neatkreipė dėmesio į tai, kad valstybinis žemės sklypas yra nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos zonoje, tačiau vėliau sklypas Gervyčių g. 4 buvo išbrauktas iš Vilniaus senamiesčio nekilnojamų kultūros vertybių apsaugos zonos. Kyla klausimas, kiek pastatų yra taip operatyviai išbraukiama kultūros vertybių apsaugos zonos?

„Susipažinus su Valstybės kontrolės pateiktomis išvadomis dėl preliminariosios sutarties tarp UAB „NT valdos“ ir konservatorių lyderio žmonos A. Landsbergienės įsteigtos UAB „Karalienės Mortos mokyklos“ galima konstatuoti, kad šis atvejis atskleidė sistemines valstybės turto naudojimo spragas, o verslioji A. Landsbergienė teisines spragas išnaudojo savo verslui plėsti ir savo interesams tenkinti taip perkeliant visą verslo riziką ant visų energijos vartotojų pečių. Ar esate girdėję, kad  Lietuvos energijai pavaldi įmonė „NT valdos“ išleido savo turėtų 300 tūkst. eurų lėšų konservatorių lyderio sutuoktinės A. Landsbergienės „Karalienės Mortos mokyklos“ statybos reikalams, negana to, dar būtų skolinusi 7 mln. Eur šio projekto vystymui, nors darželių verslas yra visiškai nesusijęs su energetikos įmonių veiklos vystymu. Audito komitetui pradėjus nagrinėti Landsbergių šeimos darželių verslą valstybinės energetikos įmonės patalpose, ji suskubo nutraukti sutartį net neprašydama kompensacijos, tai aiškiai liudija, kad verslioji anūko sutuoktinė A. Landsbergienė buvo priversta sprukti į krūmus“, – pabrėžė Audito komiteto pirmininkas Vytautas Kamblevičius.

2016 m. liepos 4 d. pranešimas žiniasklaidai

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: VALDAS SINKEVIČIUS, LRS KANCELIARIJOS SEIMO RYŠIŲ SU VISUOMENE SKYRIUS

Lrs.lt