Aktualijos

Seimui įteikti 36 tūkst. Lietuvos piliečių parašų, reikalaujančių surengti apkaltą Dovilei Šakalienei

Written by Biciulystė Siūlo · 54 sec read
Seimui įteikti 36 tūkst. Lietuvos piliečių parašų, reikalaujančių surengti apkaltą Dovilei Šakalienei Lapkričio 15 dieną Seimui buvo įteikti 36 000 Lietuvos piliečių parašų, reikalaujančių inicijuoti Seimo narei Dovilei Šakalienei apkaltą. Juos Seimo pirmininkui ir visoms Seimo frakcijoms įteikė peticijos sumanytoja Rūta Janutienė, lydima visuomeninkų Eglės Mirončikienės, Laimono Jako ir kitų.

Kaip Seimo nariai sutiko šią visuomeninę iniciatyvą, matyti ir iš Rūtos Janutienės komentaro veidaknygės paskyroje: 

Įteikiame Peticiją. Raportuoju: peticija įteikta 8 frakcijų pirmininkams ir Seimo pirmininko sekretoriatui. R.Karbauskis, paimdamas peticiją, sakė, kad ji bus svarstoma, o iš Šakalienės bus prašoma paaiškinti sąsajas tarp jos įkarščio stumiant „Matuko reformą“ ir norvegiškų pinigų, kuriuos ji „koordinavo“. Visi buvo pagarbūs, išskyrūs B.Matelį, kuris reagavo nervingai, sakė „nepasirašys“, bet irgi Peticiją priėmė. Nunešėme ir D.Šakalienei, kurios darbo vietoje nebuvo, bet padėjėja įsipareigojo perduoti. Peticiją galima toliau pasirašinėti.

Iškalbingas ir filmuotoje medžiagoje užfiksuotas epizodas – parašų perdavimas pro šalį einančiam TS-LKD seniūnui Gabrieliui Landsbergiui:
Peticiją, kurioje, be kita ko, teigiama, kad Dovilė Šakalienė savo veiksmais pažeidė Seimo nario priesaiką gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją, šeimą laikančią valstybės ir visuomenės pagrindu ir nurodančią, kad būtent šeimoje ugdomos esminės etinės ir kultūrinės vertybės, užtikrinančios kiekvieno asmens gerovę ir valstybės bei tautos istorinį išlikimą, pasirašyti galima ČIA: https://www.peticijos.com/seimo_nares_doviles_sakalienes_apkalta?fbclid=IwAR3bh5C9npTSVvMKJTql-9MGzZ50TIkuzEVACpVI8BACSoLq3x060IrXLRE.