Aktualijos

Spaudos konferencija LR Seime: Yra ar ne Lietuvoje karantinas?

Written by Redakcija · 1 min read

2020 m. birželio 10 d. 11 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro dr. Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Yra ar ne Lietuvoje karantinas?“. Dalyvauja Visuomenės ekstremalių situacijų komisijos l.e.p. pirmininkė Lietuvos Visuomenės Tarybos Sveikatos apsaugos darbo grupės vadovė dr. Nendrė Černiauskienė.

Spaudos konferencijoje dalyvauti kviečiami Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro (VESOC) vadovas Sveikatos apsaugos ministras dr. Aurelijus Veryga ir Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė arba jų įgalioti atstovai.Dėl COVID-19 grėsmės suvaldymo Lietuvoje paskelbtas ir tebegalioja karantinas ir valstybės lygio ekstremali situacija. Tačiau 2020 m. birželio 5 d. Vilniuje Katedros aikštėje susibūrė ir mitingavo net keli tūkstančiai demonstrantų, kurie po šios demonstracijos Gedimino prospektu nuėjo iki JAV ambasados Lietuvoje. Renginio metu susibūrė daug kartų daugiau asmenų, nei Lietuvoje leidžiama viešame renginyje, nebuvo laikomasi saugaus atstumo tarp dalyvių, didžioji dauguma jų neturėjo kaukių, visi drauge garsiai šaukė ir skandavo neprisidengę burnų. Renginyje dalyvavo daug į šį renginį iš užsienio šalių atvykusių asmenų, kurių dėl COVID-19 grėsmės nepatikrino Lietuvos atsakingos institucijos. Demonstrantai įžeidinėjo policiją.

Policijos pareigūnai ir VSD darbuotojai, VESOC ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos neužkardino dideliu mastu vykdytų karantino teisinio reguliavimo reikalavimų pažeidimų, toleravo tuos pažeidimus. Ši provokacija ir didelio masto teisės aktų pažeidimų virtinė sudarė grėsmę ir nacionaliniam Lietuvos saugumui, dėl ko, pagrįstai manome, renginį turėjo kontroliuoti ir kontroliavo, bet drauge su teisėsaugos pareigūnais nesikišo ir LR VSD pareigūnai, taip pat leidimą renginiui išdavusi Vilniaus miesto savivaldybės administracija.

Tuo tarpu policijos pareigūnai, NVSC prie SAM ir sveikatos apsaugos sistemos darbuotojai, pedantiškai ir nuosekliai reikalauja, kad Lietuvos Respublikos piliečiai ir gyventojai laikytųsi griežto teisinio reguliavimo reikalavimų dėl COVID-19 grėsmės suvaldymo, baudžia juos dėl šių reikalavimų nesilaikymo, baudų dydžiai ženkliai padidinti.

Teisės aktai negali būti taikomi pasirinktinai. Todėl Lietuvos Visuomenės Taryba ir signatras Zigmas Vaišvila kreipiasi į VESK pirmininkę Ritą Tamašunienę ir VESOC vadovą Sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą ne tik dėl informacijos pateikimo dėl jų tarnybinių pareigų neatlikimo ir to priežasčių, nesiimant nustatytų veiksmų dėl COVID-19 grėsmės suvaldymo š.m. birželio 5 d. Vilniuje, bet ir reikalauja atlikti NVSC prie SAM drauge su policija tyrimą, nustatant renginio (renginių) dalyvius ir jų kontaktus dėl COVID-19 grėsmės suvaldymo, testuoti juos dėl COVID-19, nustatyti jiems izoliavimo ir saviizoliacijos režimus, įskaitant ir į Lietuvą į šį renginį atvykusius užsieniečius.

Informacijos reikalaujama iš leidimą šiam renginiui išdavusios Vilniaus miesto savivaldybės administracijos, LR Valstybės saugumo departamento.

Į Generalinį prokurorą kreipiamasi dėl didelio masto tarnybinių pareigų neatlikimo, neužkardinant COVID-19 grėsmių š.m. birželio 5 d. Vilniuje vykusio renginio metu.