Aktualijos

Tarptautinės teisės agonija. Nuo Kosovo atplėšimo per Brexito komediją iki Golano aukštumų pripažinimo Izraeliui

Written by Redakcija · 42 sec read

2019 m. balandžio 1 d. 11 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų Egidijaus Klumbio ir Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Tarptautinės teisės agonija. Nuo Kosovo atplėšimo per Brexito komediją iki Golano aukštumų pripažinimo Izraeliui“.

2019 m. kovo 29 d. turėjo nutrūkti visi Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos sutartiniai santykiai. Tokios yra Europos Sąjungos sutarties po Lisabonos sutarties pasirašymo ir ratifikavimo sąlygos – jei per dvejus metus nuo valstybės – narės paraiškos išstoti iš Europos Sąjungos nesusitariama dėl išstojimo sąlygų, besąlygiškai nutraukiami šios valstybės ir Europos Sąjungos susitarimai.Tačiau dėl vidinių Jungtinės Karalystės politinių peripetijų ir Europos Sąjungos vadovų įpročių ignoruoti teisę ir tarptautinius susitarimus, niekieno nerinkti ES administratoriai sprendžia, kad ši nežinia dar gali tęstis.

Pranešėjai aptars ir Europos Sąjungą administruojančiųjų požiūrį į teisę, ir JAV pareiškimą, kad okupuotos Golano aukštumos pripažintinos Izraelio teritorija.

Pranešejai aptars, ką reiškia šie tarptautinės teisės pažeidimai ir jos visuotinai pripažintų principų ignoravimas šiandieniniame pasaulyje, kokios galimos pasekmės Lietuvai.