Aktualijos

Vašingtone daugiau kaip 400 svečių sveikino Lietuvą Nepriklausomybės dienos proga

Written by admin · 1 min read

Lietuvos ambasada JAV vasario 16 d. surengė iškilmingą Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimą. Istoriniame Vašingtono centre įsikūrusiame viešbutyje „Mayflower“ Lietuvos Nepriklausomybės dienos proga atėjo pasveikinti daugiau kaip 400 svečių –JAV Kongreso nariai, JAV Transporto sekretorius, kiti aukšti administracijos pareigūnai,

diplomatinio korpuso ir žiniasklaidos atstovai,  JAV Lietuvių Bendruomenės ir Lietuvių Fondo vadovai, JAV žydų organizacijų atstovai, kiti Lietuvos draugai.
Renginyje dalyvavo su vizitu JAV viešintis ūkio ministras Rimantas Žylius.Kreipdamasis į šventės dalyvius, Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis sakė, kad prieš 94-ius metus atkurta Lietuvos valstybė liudija Lietuvos valstybingumo tradicijų gyvybingumą. „Lietuvos žmonės ir šiandiena didžiuojasi savo valstybe bei deda pastangas siekiant valstybės suklestėjimo ir savo gerovės“, – sakė Ž.Pavilionis.
Lietuvos ambasadorius padėkojo JAV už okupacijos ir aneksijos nepripažinimą bei šiandieninę strateginę partnerystę, kurią praėjusiais metais liudijos net du JAV Valstybės sekretorės H.Clinton vizitai į Lietuvą.
Pagrindinę kalbą renginyje sakė Senatorius Richardas Durbinas.
Vienas aukščiausių pareigų JAV Senate užimantis lietuvių kilmės senatorius R.Durbinas prisiminė savo praėjusių metų vizitą Lietuvoje, minit 1991 sausio 13-osios dvidešimtmetį.
„Emocingoje kalboje senatorius ragino Lietuvos žmones džiaugtis gyvenimu ir savo pasiekimais.
Lietuvos pasiekimai atrodo kaip neįmanomas dalykas, o JAV visada palaikė ir palaikys Lietuvos laisvės siekį“, sakė senatorius.
Šventės metu R.Durbinui už didelį indėlį plėtojant Lietuvos ir JAV partnerystę buvo įteiktas aukščiausias Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklas „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“
Šventėje kalbėjo ir kitas lietuvių kilmės JAV Kongreso narys John Shimkus.
Šventės svečiams buvo pademonstruotas dokumentinis filmas „Kita svajonių komanda”.
Filmą pristatę režisierius Marius Markevičius ir legendinės Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės žaidėjas Šarūnas Marčiulionis pabrėžė, kad kino juostoje pasakojama sudėtinga ir dramatiška Lietuvos krepšinio istorija, persipinanti su svarbiausiais šalies politiniais įvykiais – nuo tarybinės okupacijos iki Nepriklausomybės atgavimo.
Šventės svečius linksmino Bostone susibūrusi lietuvių džiazo grupė su Simona  Jakūbėnaite, Monika Liubinaite ir kitais Berklio muzikos koledže studijuojančiais Lietuvos muzikantais .
Lietuvos himną giedojo Evelina Anusauskaitė.
Iškilmingą priėmimą parėmė JAV ir Lietuvos verslo kompanijos.
 
Nuotraukoje (iš kairės): Senatorius R.Durbinas, filmo režisierius M.Markevičius, JAV Atstovų rūmų narys J.Shimkus, Lietuvos ambasadorius Ž.Pavilionis.