Aktualijos

Tarptautinio verslo atstovai Vašingtone dalinosi sėkmingo verslo Lietuvoje patirtimi

Written by admin · 2 min read

Lietuvos ambasada JAV vasario 16 d. surengė verslo seminarą-konferenciją ,,American-Lithuanian Partnership: Opportunities for International Business”, kurios metu LR ir JAV pareigūnai bei žymių pasaulinių kompanijų vadovai ir atstovai pristatė verslo plėtros ir investavimo galimybes Lietuvoje.

Sėkminga verslo kūrimo, plėtros ir investavimo patirtimi su 100 žmonių auditorija JAV sostinėje Vašingtone dalinosi garsių pasaulinių kompanijų — “Hitachi-GE Nuclear Partners Ltd” (General Electrics), ,,Hitachi America Ltd”, ,,Maersk Line Ltd, “Moog Ltd”, ,,CSC” (Computer Science Corporation) atstovai. Verslo renginio metu, kurį moderavo garsus Švedijos ekonomistas Andreas Aslund, šiuo metu dirbantis JAV analitiniame ekonominiame centre “Peterson Institute for International Economics” (www.piie.com), buvo pristatyta Lietuvos investicinė aplinka, mokestinė ir infrastruktūrinė bazė, Lietuvoje vykdomi energetiniai projektai — regioninis naujos atominės elektrinės Visagine projektas, suskystintų dujų terminalo statyba, Lietuvos kaip tranzito šalies privalumai — neužšąlantis Klaipėdos uostas, Lietuvos vyriausybės ir AB ,,Lietuvos geležinkeliai” kartu su regioniniais partneriais vykdomi konteinerių traukinių projektai ,,Vikingas”, ,,Saulė”, ,,Ruta Express Line” bei galimybė užsienio tiekėjų prekes tiekti į C. Azijos šalis. 
Renginį pradėjęs LR Ūkio ministras Rimantas Žylius pažymėjo, jog LR Vyriausybė sudėtingos krizės metu atliko reikalingas struktūrines ir finansines reformas ir išlaikė užsienio investuotojų pasitikėjimą ir susidomėjimą, pritraukdama ir naujų investuotojų tokių kaip ,,Moog”, ,,Western Union”, ,,Barclays Bank”. Investicinę aplinką Lietuvoje pristačiusi ,,Investuok Lietuvoje” vadovė Milda Dargužatė pažymėjo, jog Lietuva užsienio investuotojus traukia ne tiek dėl rinkos dydžio, kiek dėl išsilavinusios darbo jėgos bei spartaus interneto ryšio, išvystytos infrastruktūros bei teikiamų paskatų verslo plėtrai. JAV Valstybės sekretorės padėjėjo ekonominiais, energetikos ir aplinkosaugos klausimais pavaduotoja Deborah McCarthy sakė, kad Lietuvos ir JAV partnerystė ekonomikos srityje teikia įdomių perspektyvų ir galimybių, kurios domina JAV verslą ir apie kurias svarbu žinoti ir JAV administracijai. 
JAV medicininės įrangos gamybos įmonės ,,Moog Inc” vienas iš vadovų Martin Berardi pažymėjo, jog ,,Moog Inc.” pavyko Lietuvoje įsikurti ir pradėti gamybą per stebėtinai trumpą laiką, naujos gamyklos statybos vyko sklandžiai ir pagal grafiką ir netgi pavyko gerokai sutaupyti įsikuriant Lietuvoje nei buvo planuota anksčiau. “CSC” atstovai pažymėjo, jog Lietuva tapo įdomi dėl LR Vyriausybės lankstaus požiūrio, dėmesingos globos bei dėl Lietuvos darbo rinkos privalumų.
Tranzitu per Lietuvos teritoriją Afganistane esantiems JAV kariams vežančios ir krovos apimtis didinančios Klaipėdos uoste JAV logistikos kompanijos ,,Maerski Line Ltd” vyr. viceprezidentas William Kenwell sakė, kad ,,Maersk Line Ltd” džiaugiasi galėdama dirbti su visa eile Lietuvos transporto institucijų ir įmonių. ,,Mūsų bendradarbiavimas remiasi puikiu tarpusavio pasitikėjimu, bendradarbiavimu ir kūrybingu problemų sprendimu”, – sakė. W. Kenwell. Pristatydamas Lietuvos transporto sektoriaus pajėgumą ir vykdomus regioninius konteinerinių trauktinių projektus su Ukraina, Kinija ir C. Azijos šalimis, ,,Versli Lietuva” vadovas Paulius Lukauskas pabrėžė, kad Lietuva ir jos transporto sektorius, jungiantis Rytų ir Vakarų rinkas, yra puikus koridorius ir JAV prekybai su C.Azijos šalimis ir Kinija. ,,Tikiuosi, kad JAV verslas atras Lietuvos uosto ir vežėjų teikiamų paslaugų sinergiją”, — sakė P. Lukauskas.
Japonijos ir JAV bendros kompanijos ,,Hitachi-GE Nuclear Energy Ltd” prezidentas Hiroto Uozumi pristatė ,,Hitachi-GE” indėlį statant naują atominę elektrinę Lietuvoje, pabrėžė šio projekto svarbą visam regionui ir Japonijos-JAV-Lietuvos verslo ryšiams.
Apibendrindamas Lietuvos-JAV ekonominių santykių dinamiką, LR ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis pažymėjo, jog ,,Lietuvos ir JAV transatlantiniai ryšiai prisipildo nauju ekonominiu turiniu. Džiaugiamės, kad savo patirtį į Lietuvą atneša tokios žymios JAV kompanijos kaip ,,General Electrics”, ,,Moog”, ,,Fluor”, padedanti mums statyti suskystintų dujų terminalą, ,,Exelon”, valdanti 10 atominių elektrinių JAV ir padėsianti Lietuvai profesionaliai ir efektyviai įgyvendinti naujos atominės elektrinės projektą Visagine. Mane džiugina, kad visos šios ir kitos didelės ir žinomos JAV kompanijos domisi Lietuva, jos verslo aplinka Lietuvoje. Džiaugiamės girdėdami JAV verslo norus kurti JAV-Lietuvos verslo tarybą čia Vašingtone. Mes, žinoma, tai remiame ir tikimės tolesnės dvišalių ir regioninių ekonominių santykių naudingos plėtotės”, – sakė Ž. Pavilionis.