Aktualijos

Vilniaus Katedros aikštėje bus pristatytos Baltijos kelio 30-mečio iniciatyvos

Written by Redakcija · 1 min read

Likus lygiai 30-čiai dienų iki Baltijos kelio 30-mečio jubiliejaus, Vilniaus Katedros aikštėje 2019 m. liepos 25 d. 12 val. bus pristatytos šiam jubiliejui skirtos iniciatyvos ir bendra valstybinė programa. Šiemet ypač aktyviai į jubiliejaus šventimą įsitraukė nevyriausybinės organizacijos, pasiūliusios savo idėjas ir paramą Seimui, Vyriausybei bei savivaldybėms, pakvietusios tūkstančius žmonių nors iš dalies pakartoti Baltijos kelią susikabinant rankomis, vykti tuo keliu iki Latvijos sienos ar net iki Talino.Baltijos kelyje dalyvavo daugybė įvairių žmonių, kurie nepaisė tuomet gresiančių akivaizdžių pavojų ir savo vienybe siekė įrodyti visam pasauliui, kad trys Baltijos šalys nori susigrąžinti Nepriklausomybę. Daug jaunų žmonių tuomet dar buvo vaikai ar net negimę, tačiau tėvų  ar senelių pasakojimai apie Baltijos kelyje visus apėmusį begalinį vienybės jausmą, prisimenamą tarsi nepakartojamą stebuklą, rado atgarsį jų širdyse. Ar mums dabar nebereikia vienybės? Reikia, ir dar kaip! Tad kodėl gi vėl nesustojus į bendrą grandinę, kurioje visi kartu – tiek vyresni, tiek jaunesni – galėtume pasakyti: „Baltijos kelias – tai mes!“ Mes norime jausti vienas kito petį, mes norime jausti visoje Lietuvoje pulsuojančią Baltijos kelio dvasią, mus siejančią su Latvija ir Estija stiprybę bei bendrystę! Dabartinis jaunimas, dėkodamas už savo tėvų žingsnius siekiant svajonės, kuri tapo tikrove ir suteikė visai kitą gyvenimo kokybę, šiandien taip pat jaučia atsakomybę už savo valstybę ir sako: „Baltijos kelias – tai mes!“.

Renginyje bus pristatytos įvairios iniciatyvos, kurias organizuoja Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubas, Etninės kultūros globos taryba, Lietuvos savivaldybių asociacija, asociacija „Jeep Club Lithunia“, Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija,  Lietuvos skautų sąjunga, Lietuvos moksleivių sąjunga, Lietuvos Šaulių sąjunga ir kitos organizacijos.

„Visus renginio dalyvius pakviesime susikabinti rankomis tarsi į bandomąją grandinę  simbolizuojančią mūsų visų vienybės siekį ir norą įtraukti kiek įmanoma daugiau žmonių į renginius rugpjūčio 23 dieną. Tuomet ne tik  prisiminsime prieš 30 metų vykusį Baltijos kelią, įrašytą į UNESCO „Pasaulio atminties“ programą, bet ir dar kartą pareikšime savo tautos valią gyventi nepriklausomoje valstybėje!“, – sako viena šio renginio rengėjų Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė dr. Dalia Urbanavičienė.

Daugiau žinių:
doc. dr. Dalia Urbanavičienė
Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė
tel. 8-699 04237