Aktualijos, Tėvynė mūsų

Vilniaus universitetas tapo LGBT propagandos įkaitu

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read
Bene gausiausiai turistų lankomame Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto M. K. Sarbievijaus kiemelyje pakabintos dvi LGBT „vaivorykštės“ vėliavos. Socialiniame tinkle „Facebook“ apie tai pranešta iš oficialios filologijos fakulteto paskyros.
Filologijos fakultetas prie LGBT vėliavų kabinimo akcijos prisijungė sekdamas jau anksčiau vėliavą pasikabinusiu Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto pavyzdžiu.
Oficialiame Ekonomikos fakulteto tinklapyje skelbta, kad fakultetas jungiasi prie režisieriaus Romo Zabarausko inicijuotos akcijos. Rašoma, kad „ši pilietinė akcija gimė kaip atsakas į sistemingai pasikartojančius identiškus padegimus.“ Reaguojant į minėtus padegimus, fakulteto vardu skelbiama: „Esame lygių teisių šalininkų pusėje, netoleruojame diskriminacijos ir manome, kad neapykantos nusikaltimams vietos Lietuvoje nėra.“
Žiniasklaidoje jau skelbta, kad įtariamieji dėl minėtų padegimų sugauti, o Vilniaus apskrities policijos vadas Saulius Gagas patvirtino, kad laiptinėse, kuriose durys buvo padeginėjamos, buvo verčiamasi prostitucija, su kuria padegimai ir susiję, tačiau policija teigia, kad tai nesusiję su neapykantos nusikaltimais.
  Tačiau solidarumo akcijos prieš nepatvirtintus „neapykantos nusikaltimus“ niekas nestabdo. Filologijos fakultete po to, kai buvo sučiupti padegimų įtariamieji ir policijos paskelbta, kad tai niekaip nesusiję su neapykanta ar homoseksualais apskritai, užuot nukabinus LGBT vėliavą, buvo pakabinta dar viena tokia vėliava kitoje kiemelio pusėje.
Prieš pasikabinant vėliavą, Filologijos fakulteto socialiniame tinkle interneto lankytojams buvo surengta apklausa: „Šiandien klausiame visos mūsų bendruomenės nuomonės – ar prisijungiame prie šios iniciatyvos?“
Prie apklausos buvo skelbiama: „Mūsų Fakultetas yra atviras ir demokratiškas. Esame už lygias teises, lygias galimybes ir netoleruojame diskriminacijos bet kokiu aspektu.“ Apklausoje būta dviejų pasirinkimų – entuziastingo pritarimo „Žinoma!“, kuris surinko 88%, ir neaiškaus atsakymo „Nesu tikra(s)“, kuris surinko 12% iš 202 balsavusiųjų. Nors tai nebūtinai būtų turėję didesnės įtakos apklausos rezultatams, griežtai nepritariantiems galimybės sudalyvauti apklausoje neatsirado.
Nors policija ir neigia viešai įpiršti bandomą nusikaltimo priežastį kaip neapykantą LGBT bendruomenei, propagandinė LGBT vėliavų akcija, paremta pritemptais nusikaltimais ir solidarumu tariamoms jų aukoms, ir toliau tęsiama Vilniaus universitete.

  Dėl visuomenės daugumai nepriimtinų vertybių sklaidos sunerimę į universitetą kreipęsi asmenys iš viešosios komunikacijos vadovo Ervino Spūdžio sulaukė atsakymo, kad „universitete matomos vėliavos pakabintos ne „administracijos nurodymu“, bet pačių bendruomenės narių iniciatyva. Tokiu būdu reiškiamas solidarumas su neseniai Vilniuje įvykusių neapykantos nusikaltimų aukomis“.
Vilniaus universitetas pastaraisiais metais pagarsėjo kai kurių akademinės bendruomenės narių itin aktyviomis pastangomis be bendruomenės daugumos pritarimo universiteto vardu remti LGBT judėjimą. Šių metų balandžio 17 d. Vilniaus universiteto Senatas atmetė Rektoriaus teiktą steigėjų siūlymą suteikti universiteto vardą ir juridiškai įsteigti asociaciją „Vilniaus universiteto LGBT+ grupė“. 2016 m. birželį universiteto Studentų atstovybė neatsiklaususi studentų išreiškė paramą LGBT eitynėms „Baltic Pride“. Šiai paramai tąkart iš jau vasaros atostogoms besiskirstančių studentų bandė priešintis 400 studentų.

propatria.lt nuotraukos