Aktualijos

VRK Informacija balsuojantiems užsienyje

Written by Redakcija · 1 min read
Gerbiamas (a) rinkėjau (a),
 
Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija informuoja, kad 2020 m. spalio 11 d. vyks Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai.
Jeigu Jūs gyvenate užsienio valstybėje ar joje būsite rinkimų dienomis ir pageidaujate balsuoti, maloniai kviečiame prisijungti prie rinkėjų, balsuojančių užsienyje, elektroninės registracijos sistemos adresu: https://www.rinkejopuslapis.lt/rinkeju-balsuojanciu-uzsienyje-elektronine-registracija ir pateikti rinkėjo registracijos prašymą.
2020 m. spalio 11 d. Seimo rinkimams pirmą kartą istorijoje sudaryta Pasaulio lietuvių vienmandatė rinkimų apygarda, kurioje turi teisę balsuoti rinkėjai, gyvenantys ar laikinai esantys užsienio valstybėse.
Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad prašyme Jums reikės nurodyti, kokiu būdu pageidaujate balsuoti 2020 m. spalio 11 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose:

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad prašyme Jums reikės nurodyti, kokiu būdu pageidaujate balsuoti 2020 m. spalio 11 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose: 

·         paštu (registracijos prašyme nurodytu gyvenamosios vietos užsienio valstybėje adresu Jums bus išsiųsti rinkimų biuleteniai);
·           ar atvyksite asmeniškai į Lietuvos Respublikos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą nustatytomis dienomis ir laiku.
Atsižvelgiant į tai, kad dėl COVID-19 situacijos balsavimas tam tikrų ambasadų ar konsulinių įstaigų patalpose gali neįvykti, rekomenduojama registruotis balsavimui paštu.
 
Nuoroda į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kvietimą pasaulio lietuviams dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose:
 
Nuoroda į Vyriausiosios rinkimų komisijos vaizdo įrašą, kviečiantį registruotis balsavimui užsienyje artėjančiuose Seimo rinkimuose:
 
 Šį laišką siunčiame Jums, kadangi praėjusiuose rinkimuose Jūs buvote užsiregistravęs balsuoti užsienyje – Lietuvos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje ir nurodėte mums savo elektroninio pašto adresą. Jūsų elektroninio pašto adresas yra naudojamas tik rinkėjų informavimo tikslais. Jeigu nepageidaujate būti informuojama (s) apie galimybę registruotis balsuoti užsienyje, maloniai prašome mums apie tai pranešti. Jūsų asmens duomenų valdytoja yra Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija, juridinio asmens kodas 188607150, adresas: Gynėjų g. 8, Vilnius, tel. 85 2396902. Daugiau apie asmens duomenų tvarkymą galite sužinoti https://www.vrk.lt/asmens-duomenu-apsauga. Esant klausimų, maloniai prašome kreiptis į Duomenų apsaugos pareigūną Roką Stabingį, tel. +370 5 2396423, el. paštu: rokas.stabingis@vrk.lt.
 
Prašome nekreipti dėmesio į šį el. laišką, jeigu šiuo metu gyvenate Lietuvoje arba jau esate pateikę rinkėjo registracijos prašymą balsuoti 2020 m. spalio 11 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose.
 
Prašome neatsakyti šiuo el. pašto adresu.
Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija
https://www.youtube.com/watch?v=dwgtWRBg7Wo
Atsiuntė Peter Ramanauskas, Lemont, IL