Aktualijos

Vygantas Malinauskas. Siūloma, kad Lygių galimybių kontrolierius galėtų kontroliuoti, kaip savo šeimos ar privačiame gyvenime laikotės lygių galimybių

Written by Biciulystė Siūlo · 3 min read

Vygantas Malinauskas. Siūloma, kad Lygių galimybių kontrolierius galėtų kontroliuoti, kaip savo šeimos ar privačiame gyvenime laikotės lygių galimybių Gyvename laikais, kai Valstybė įvairiais pretekstais siekia reguliuoti ir kontroliuoti vis daugiau gyvenimo sričių. Iki šiol šeima vis dar buvo aplinka, kur buvome santykinai laisvi nuo valstybės kišimosi.

Bet štai Seimo narys Andrius Navickas kartu su keliais savo kolegomis teikia naują Lygių galimybių įstatymo redakciją, kurioje, be kitų dalykų, siūloma atsisakyti šiuo metu galiojančios įstatymo nuostatos, kad Lygių galimybių įstatymas nėra taikomas šeimos ir privataus gyvenimo srityse.

Kitaip tariant siūloma, kad Lygių galimybių kontrolierius galėtų kontroliuoti, kaip jūs savo šeimos ar privačiame gyvenime laikotės lygių galimybių įstatymo reikalavimų.

Žodžiu, jei bus priimtas A. Navicko ir Co siūlomas naujas Lygių galimybių įstatymas, Lygių galimybių kontrolieriaus darbuotojai galės pasidomėti, ar jūs savo šeimoje užtikrinate lygias galimybes ir ką, pvz., reiškia jūsų pasakymas vyrui, žmonai ar vaikui: „Jei padarysi rankos nenukris“…

Daugiau apie tai, ką ši frazė reiškia po naujausio Lygių galimybių kontrolieriaus išaiškinimo, skaitykite ČIA.

KOMENTARAI

Orvelinio Įstatymo projektą teikė:       2019-09-17 12:46

Seimo narė Viktorija Čmilytė-Nielsen,
Seimo narys Justas Džiugelis,
Seimo narys Sergejus Jovaiša,
Seimo narys Andrius Navickas,
Seimo narys Valerijus Simulik,
Seimo narys Gediminas Vasiliauskas,
Seimo narys Kęstutis Smirnovas.
*******************************
Ir dar pora puikių komentarų šia tema iš fb:
***********************************************************************
1. Vygantas Malinauskas: Šiaip jau susidaro įspūdis, kad Seimo žmogaus teisių komiteto nariai nelabai gaudosi, kas yra prigimtinės žmogaus teisės ir laisvės.
***********************************************************************
2. Kristina Zamarytė Sakavičienė: Rengėjai tiesiog suprato, kur nelygybės šaknys.
Įstatymas turbūt siekia garantuoti vyrams lygias galimybes maitinti kūdikius krūtimi. Tada visos bėdos išsispręs. Ir paygapas (moterų ir vyrų darbo užmokesčio skirtumas), ir lyčių disbalansas valdžioje.
***********************************************************************
3. Kun. Antanas Mickevicius: Vyrai pasigimdykit vaikus ir maitinkitės. Ko jūs dejuojat ir gėdingai skundžiatės ir verkšlenat, kad negalit maitint? Arba už pedikiūrą brangiau mokat? Moterys šaunuolės – lygiai su vyrais ant keliu asfaltą su šiupeliais telygina.

Dzeikas       2019-09-17 13:30

Sikart isdestysiu poziuri Lietuviskai(ne amerikietiskai), t.y. pradesiu is tolo, o pabaigoje pasakysiu isvada.
Kas mokinotes politine ekonomija, aukstojoje ar kokiam technikume sovietiniais laikais, gal pamenate apie kolukiu diegima i kaima tema? Pavadinti reikala savo vardu sovietinis destytojas negalejo – lektu lauk ,kaip kamstis. Bet privest studenta, kad mastantis suprastu (o durniui istatymas neparasytas) – galejo, ir dori destytojai ta dare.
Tai va, idiegus kolchozus z.u. produkcija sumazejo(drasu ir tiek pasakyti, is tikro drastiskai krito), taciau valstybe igavo galimybe reguliuoti ir gerinti (duokle cenzoriui) gamybos procesus zemes ukyje, deka ko buvo atidarytas kelias pazangiems ukininkavimo metodams ir technlogijoms. Greta to, valstybe(nu savaime aisku darbo zmoniu ir valstieciu) igijo galimybe SKYRSTYTI z.u. produkcija ir proletariatas nepajuto z.u. produkcijos sumazejimo gamybos persitvarkymo socialistiniais pagrindais metu. Kitais zodziais valstybe gavo galimybe plest produkcijos tiek,kiek norejo – nors visa pasmerkdama kolukio vergus bado mirciai.
Na sita daugumas cia besilankanciu ir patys puikiausiai zino. Dabar atverkite zvilgsni i dabarti.
Dejo jie skersa ant “lygiu galimybiu” jusu seimoje uztikrinimo. Jiems reikia ne “lygiu galimybiu”, jiems reikia jusu seimos   K O N T R O L E S.
T.y. visu eiliniu zmoniu seimu kontroles. Ne apie bajorus kalba.
Kaip sake Ekleziastas “nieko naujo po saule: viskas atrodo nauja, yra kazkada buve”.Atsiprasau uz netikslia citata.
Gerame scenarijuje sito istatymo projekto autoriai ir lobistai kabetu miesto rotusiu aikstese su lentelemis ant krutiniu: “As bandziau pavergt Lietuvos zmones”

Pažinkime tikruosius prigimties diskriminatorius       2019-09-17 16:22

Nors egzistuoja “Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas”,
liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen šiandien Seime tvirtino, kad Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai papildomos teisės ir galios reikalingos tam, kad ji galėtų vykdyti prieš smurtą artimoje aplinkoje nukreiptus socialinius projektus.
Todėl Įstatymas, kurio prigimtis buvo siekti lygių galimybių įgyvendinimo viešojoje erdvėje, turėtų būti ekstrapoliuojamas ir taikomas asmenų PRIVAČIAI erdvei:
„Man, kaip liberalei, atrodo, kad diskriminacijai ne vieta nei viešame,
nei PRIVAČIAME gyvenime“.
******************************************************************************
Žinia, kad Šėtonas sieks įsiviešpatauti kaip “sutaikintojas” (iš prigimties nesutaikomų dalykų). Analogiškai totalinį žmonijos pavergimą siekiama įgyvendinti, kaip regime, per tariamą “kovą prieš smurtą” (komunistai irgi naudojo kovos prieš bet kokį išnaudojimą priedangą ir “kovojo” nepalikdami akmens ant akmens).

Žiūrim, ką turim:       2019-09-17 16:54

Lygių galimybių įstatymo Nr. IX-1826 pakeitimo įstatymo projektas (nauja redakcija) (Nr. XIIIP-3512). Balsavusių UŽ sąrašėlis (dėl kai kurių turėtumėte nustebti):
******************************************************************************
Aušrinė Armonaitė   
Vytautas Bakas  
Linas Balsys  
Rima Baškienė   
Juozas Baublys  
Antanas Baura  
Juozas Bernatonis  
Valentinas Bukauskas  
Petras Čimbaras  
Viktorija Čmilytė-Nielsen  
Eugenijus Gentvilas  
Simonas Gentvilas  
Sergejus Jovaiša  
Ričardas Juška  
Darius Kaminskas  
Dainius Kepenis  
Gediminas Kirkilas  
Jonas Liesys  
Mykolas Majauskas  
Bronislovas Matelis  
Monika Navickienė   
Aušrinė Norkienė   
Raminta Popovienė   
Edmundas Pupinis  
Naglis Puteikis  
Julius Sabatauskas  
Algimantas Salamakinas  
Paulius Saudargas  
Rimantas Sinkevičius  
Algirdas Sysas  
Gintarė Skaistė   
Kęstutis Smirnovas  
Lauras Stacevičius  
Rimantė Šalaševičiūtė   
Robertas Šarknickas  
Irena Šiaulienė   
Ingrida Šimonytė   
Tomas Tomilinas  
Gintaras Vaičekauskas  
Gediminas Vasiliauskas  
Virginija Vingrienė   
Antanas Vinkus
https://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=37067&p_k=1&p_kade_id=8&p_ses_id=115&p_fakt_pos_id=-501404&p_bals_id=-35519#balsKlausimas

s.m.       2019-09-17 18:28

Kas prisimena seną sovietinį filmą “Operacija Y” su pagrindinio vaidmens atlikėju Šuriku?
Man tai labiausiai įstrigo momentas, kai durnyno kieme viens pižama papuoštas pacientas, nutaisęs graudžią miną tam pačiam Šurikui ištarė “grešno smejatsia nad bolnymi liudmi…” (nuodėmė juoktis iš ligonių)…
Šiaipjau po tokių iniciatyvų, kurias, o siaube, – pasirašo ir teisininku save laikantis Sabatauskas, ir “žmonių teisių gynėjas” Puteikis, ir, atorytų, daugelis kitų ne durnų asmenų, – Džordžui Orwelui belieka nervingai užsirūkyti atsitūpus kamputy… Net jeigu jis nerūkantis.
Seimūnai, pasijutę dievais, greičiausiai net nesusimąstę, jog ir jie ne amžinai naudosis imunitetu ne vien darbe, bet ir namie, nė nemąstydami išleidžia iš butelio džiną…
Negerbiamieji, bukučiai, – o juk ir pas jus po metų-dviejų-penkių į butus laušis aršūs kontrolieriai, tikrinti ar turite įsigiję lygintuvus lygioms galimybėms lygiai prosyti…
Guodžia tik tai, kad bent prezidentui Nausėdai galgi pakaks proto vetuoti tokią nesąmonę, nelaukiant Konstitucinio Teismo verdikto.
Nei konstitucinio asmens privatumo principo bent kol kas niekas dar nenaikino, ir Žmogaus teisių konvencijos atitinkamų straipsnių irgi dar nenaikino.
Kas norėjo pasirodyti bukesniais net už Šiaurės Korėjos diktatorių, kurio “kosmonautai nakties metu išsilaipino ataušusioje anoje Saulės pusėje”, tie jau įsiamžino žemiau pateiktame sąraše.
Ar matote, tautiečiai, kokius idiotus renkate Tautos, kaip suvereno, valios reiškėjais??? SIAAAAAAAUBASSSSSSSS….