Aktualijos

Vytautas Sinica. „Pinigai Vanagaitės knygoms savo esme labai jau panašūs į gėles „išvaduotojams“…“

Written by Biciulystė Siūlo · 48 sec read

Vytautas Sinica. „Pinigai Vanagaitės knygoms savo esme labai jau panašūs į gėles „išvaduotojams“...“

Po paskutinių antivalstybinės veikėjos Fainos Kukliansky pasisakymų, kad Lietuvos žydai nekenčia lietuvių, atrodė, kad žemiau nebėra kur ristis, BET. Lietuvos žydų bendruomenės (taigi tos pačios Fainos Kukliansky) valdomas Geros valios fondas skyrė 10 000 eurų naujos Rūtos Vanagaitės knygos apie Holokaustą leidybai. 

Knyga rengiama kartu su ne kartą klaidinančiais teiginiais apie Holokaustą Lietuvoje pasižymėjusiu vokiečių istoriku Christopfu Dieckmannu (autoriui priskirtini melai apie tariamą Bažnyčios abejingumą ir net palaikymą Holokaustui Lietuvoje ir t.t.).

Tiesiog užprogramuotas dar vienas propagandinis išpuolis prieš mūsų valstybės istoriją. Rengiamas anglų kalba ir nukreiptas į anglakalbę auditoriją valstybei šmeižti tarptautiniu mastu. Toks Lietuvos žydų bendruomenės sprendimas remti vieną ryškiausių prieš Lietuvą veikiančių žmonių Lietuvoje verčia klausti, ar ir pati LŽB neveikia prieš Lietuvą.

Lietuvos žydams, kurių tarpe – neabejoju – yra daug garbingų, sąžiningų ir Lietuvai lojalių žmonių, reikėtų labai rimtai susirūpinti dėl vykdomos jų tautinės bendrijos diskreditacijos Lietuvos visuomenės akyse ir pakeisti LŽB vadovybę ar bent nuo jos viešai atsiriboti. Pinigai Vanagaitės knygoms savo esme labai jau panašūs į gėles „išvaduotojams“.

Kolektyvinės atsakomybės negali būti, bet pavienių žmonių nusikaltimai ištepa svetima gėda mus visus. Holokausto Lietuvoje istorija mums iki šiol tai primena.

Raimondas Navickas informacija ir iliustracija.