Aktualijos

Zigmas Vaišvila. Dėl VSD ir AODT antivalstybinės veiklos įvertinimo

Written by Redakcija · 1 min read

2016-04-05 d. 9.00 val. Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Dėl VSD ir AODT antivalstybinės veiklos įvertinimo“ 

2016-03-30 d. paskelbtos 2015 m. VSD ataskaita, VSD ir AOTD „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas“. Valstybės specialiosios tarnybos pateikė Seimui ir sąmoningai viešai paskelbė žinomai melagingą ir šmeižikišką informaciją apie signatarus Zigmą Vaišvilą ir Rolandą Paulauską, Seimo narį Audrių Naką, kitus asmenis, judėjimus „Mūsų gretos“, „Nacionalinis interesas“, interneto svetaines „ekspertai.eu“, „ldiena.lt“, „sauksmas.lt“, „revoliucija.org“, „sarmatas.lt“, „versijos.lt“, „laisvaslaikrastis.lt“, Birželio 3-iosios grupę, kad signataras Z. Vaišvila konsoliduoja jėgas prokremliškai Rusijos veiklai.

Viešai komentuodamas ataskaitas VSD vadovas Darius Jauniškis paskelbė, kad signatarų Z. Vaišvilos ir R. Paulausko veikla kelia grėsmę Lietuvos valstybei.

Po šios žinomai melagingos ir šmeižikiškos informacijos paviešinimo Lietuvos žiniasklaidoje ir jos komentaruose kilo didžiulė šmeižto banga, grąsinimai susidoroti, įvairios nesantaikos kurstymai.

Už valstybės nacionalinio saugumo politiką atsakingas ir specialiųjų tarnybų parlamentinę kontrolę vykdo Seimas ir jo Nacionalinio saugumo komitetas, į kuriuos Z. Vaišvila vakar kreipėsi dėl to, kad iš VSD ir AOTD būtų išreikalauti duomenys, kurių pagrindu šios specialiosios tarnybos paskleidė šią informaciją, patikrinti jų ataskaitose paskelbtų duomenų ir išvadų pagrįstumą.

Signataras Z. Vaišvila, siekdamas palengvinti darbą būsimame ikiteisminiame tyrime dėl VSD ir AOTD pareigūnų ir kitų galimų piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir šiose ataskaitose paskelbto šmeižto, Generalinei prokuratūrai pateikė nuorodas į pagrindines publikacijas, radijo ir TV laidas, jų šmeižikiškus ir kurstytojiškus komentarus.

Kadangi identiška šmeižikiška informacija 2015-08-03 d. buvo paskelbta www.15min.lt, 2016-01-24 d., 2016-03-13 d. ir 2016-04-03 d. LRT TV programoje „Savaitė“, ją sutartinai vienu metu tomis pačiomis dienomis pakartojo aibė interneto svetainių, todėl yra pagrindas manyti, kad šią informaciją taip pat ruošė ir žiniasklaidai pateikė VSD ir/ar AOTD. Porkuratūros prašoma tai taip pat ištirti ir įvertinti baudžiamosios atsakomybės prasme, nes signataro Z. Vaišvilos prašymu pradėtame ikiteisminiame tyrime Nr.01-1-48216-15 Vilniaus apygardos prokuratūros įsiteisėjusiu 2015-12-17 d. nutarimu  dėl šio ikiteisminio tyrimo nutraukimo nustatyta, kad šie asmenys nevykdo jokios antivalstybinės veiklos.

2016-03-31 d. signataro Z. Vaišvilos pareiškimu valstybės vadovų prašoma ne tik atleisti iš užimamų pareigų VSD ir AOTD vadovus, bet ir prašoma, kad VSD ir AOTD ištirtų Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės žinomai melagingus skelbiamus biografijos faktus, melagingos informacijos pateikimą VRK, ir tai, kad iki šiol Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra Rusijos Federacijos valstybės saugoma paslaptis.