Aktualijos

Zigmas Vaišvila. Dvigubi žiniasklaidos standartai – LRT

Written by Redakcija · 1 min read

Konstitucijos dieną pakalbėkime apie Monikos Garbačiauskaitės – Budrienės vadovaujamos LRT dvigubus veiklos standartus. 

LRT nuosekliai ir negailestingai kritikuoja Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį dėl š.m. spalio 3 dieną vykusio Vyriausybės pasitarimo garso įrašo, kuris buvo sunaikintas. LRT vis primena, kad minėtame Vyriausybės pasitarime buvo atmestos Susisiekimo ministerijos parengtos įstatymų pataisos dėl galimybės žiniasklaidai neatlygintinai gauti Registrų centro duomenis.Pasipiktinimas pagrįstas, teisingas. Taip neturi būti, antraip nevaidinkime demokratinės valstybės. 

2018-09-30 LRT televizijos programos „Savaitė“ reportaže apie Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro veiklą buvo pateikti iškarpyti su iškraipytu bent mano, o gal ir kitų asmenų interviu turiniu. Nemiros Pumprickaitės paprašiau visų šio reportažo įrašų –  manimi ir kitais asmenimis, t.y. neiškarpytų interviu.

N. Pumprickaitė man patvirtino, kad gali juos pateikti, tik reikia raštiško LRT Generalinės direktorės M. Garbačiauskaitės – Budrienės sutikimo, dėl kurio man reikia kreiptis į LRT vadovę.

Tai padariau mano, kaip signataro, 2018-10-02 prašymu LRT dėl šios informacijos pateikimo. Vadovaujantis signatarų statuso įstatymu, ir LRT privalo pateikti šią informaciją, jei ji nesudaro mūsų valstybės ar tarnybinės paslapties. 

Gavau 2018-10-23 LRT teisės skyriaus vadovės Daivos Apšegienės atsakymą, kuriuo man paaiškinta, kad Lietuvos įstatymai neįpareigoja LRT saugoti visos surinktos video medžiagos ir pasiūlė nuorodą, kad dar kartą pažiūrėčiau šią laidą LRT mediatekoje.

Ponia vedėja paaiškino, kad LRT savo veikloje vadovaujasi pagrindiniais visuomenės informavimo principais ir viešąją informaciją pateikia teisingai, tiksliai ir nešališkai. 

Kadangi mūsų nuomonės dėl to skiriasi, todėl 2018-10-24 mano raštu dar kartą kreipiausi į LRT Generalinę direktorę M. Garbačiauskaitę – Budrienę dėl šios informacijos pateikimo, priminiau, kad N. Pumprickaitė patvirtino, kad šiuos įrašus ji turi.

Kol kas tiek. 

Kolega Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys ir signataras Bronislovas Genzelis man patvirtino, kad ir jo paskutinis interviu LRT su Indre Makaraityte š.m. spalio 22 d. parodytas iškupiuruotas. 

Tikiuosi, kad po šio mano laiško LRT nenustos kritikuoti Ministro Pirmininko S. Skvernelio dėl Vyriausybės posėdžių įrašų naikinimo ir kad pati LRT nepradės naikinti savo veiklos įrašų.